ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir mektuptur. Bu mektup okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu mektuba üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

NİSAN 2007 SAYI 4

 


Bu minik (sadece 4-5 cm) Gösterişli Sümbül güzel dünyamızın bize hediyelerinden biri!

 

MERHABA!

Öz'e Dönüş mektubumuzun dördüncü sayısı ile sizlerleyiz!

Ayın Güzeli

YAPRAK: Hazır olunca sıyrılıvermiş bütünden. Sıkıca tutunduğu bağlardan özgürleşerek içinde korunduğu güvenli alanın dışına çıkmaya başlamış. Bir iki gün içinde tam ve bütün bir kestane yaprağına dönüşecek. Hem köklerine bağlı hem de özgün ve biricik!

 

 

Doğal Meditasyon

2O Mayıs 2007 Pazar günü, Kocaeli'nin dağ köylerine yakın olan bahçemizde baharın gelişini kutluyoruz! Kuş sesleri içinde, yeni yeşeren çimlerin üzerinde birlikte meditasyon yapıyoruz. Bu e-mektubun tüm sayılarında yer alan fotoğrafları bahçemizde çektim, dilerseniz bir göz atın.
Katılım için lütfen benimle iletişim kurun.

 

Ayın Kitabı

DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ: Louise Hay artık bir klasik olan bu kitabında, hepimizin kendi gerçekliğimizi yarattığımızı, kendi hayatından da bazı bölümleri paylaşarak açımlıyor. Louise'in hayat hikayesi tek başına ilham vermeye yetiyor.

Ayrıca, kitabın arkasında hastalıkların zihinsel nedenleri ve yeni düşünce modelleri yer alıyor.  Bu kitabı da her başucuna tavsiye ediyorum!

 

Ayın İnternet Sitesi

http://www.dailyom.com
Siteye üye olduğunuzda hergün ilham verici, ruhsal gelişime katkıda bulunan çok kıymetli yazılar mesaj kutunuza ulaşıyor.

 

Öz'e Dönüş Sözlük

KARMA: Karma kavramı, neden-sonuç teorisine dayanıyor. Klasik tanımda "ne ekersen onu biçersin" diye geçer. Herbirimiz geçmiş deneyimlerimizin bugüne gelen etkilerini taşıyor ve yaşıyoruz. Tabii bugün yaşadıklarımız da yarının karmasını oluşturuyor. Her birimiz kendi karmamızı oluşturuyoruz ve tabii hepimiz için karmik seçimlerimizin anlamı farklı.

Örneğin, özürlü doğan bir kişi geçmiş hayatlarından gelen bir karmik etki sebebiyle bu durumdadır diye düşünmek sınırlı bir bakış açısıdır. Çünkü o varlık, hem kendisinin hem de O'nun ebeveynleri olarak seçilmiş kişilerin ruhsal gelişimi açısından zorlu bir görev üstlenmiş olabilir.

Karma'nın ötesine geçmek istiyorsak, görevler her ne sebeple seçilmiş olursa olsun, önce kendimize ve yakın çevremize ardından tüm varlıklara sevgi, saygı ve anlayışla yaklaşalım.

 

Öz'e Müzikli Dönüş

Maha Mrityanjaya'yı dinlemek için "play" tuşuna basın...

 

Meditasyon

Her sabah meditasyon ve çi-gong çalışmalarımın ardından yaptığım mini meditasyonu sizlere aktarmak istiyorum. Bu meditasyonu dilerseniz oturarak dilerseniz ayakta yapabilirsiniz. Derin nefes almaya başlayın ve İlahi Benliğinizle bağlantıya geçmeye niyet edin. Aldığınız her derin nefesle Ilahi Benliğinizin huzuru, sevgisi, şefkati, güveni, bilgeliği, yaratıcı zekası ve ilahi gücüyle bağlandığınızı hayal edin. Hayal edemiyorsanız da sadece buna niyet etmeniz de yeterli. Bu meditasyonu düzenli olarak yaptıkça kendinizi daha merkezinizde hissetmeye başlayabilirsiniz.

 

Çevre Duyarlılığı

Tamamen hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan Elektrik Enerjisini daha dikkatli kullanabiliriz. Evimizde aldığımız bazı tasarruf önlemlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bulaşık makinesini ve çamaşır makinesini 60 C sıcaklıkta çalıştırma alışkanlığım vardı. Şimdi bulaşık makinesini en düşük sıcaklık olan 50 C'de çamaşır makinesini de 40 C sıcaklık ayarı ile kullanıyorum. Bu mini ayarlama ile hem istediğim temizlik sağlanıyor hem de enerji tasarrufu yapmış oluyorum.

 

 

Sevgi ve şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com