ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir mektuptur. Bu mektup okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu mektuba üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

AĞUSTOS 2007 SAYI 8

 Açmaya hazırlanan bu günebakan (ay) çiçeği şimdiden güzellik vaat ediyor!

 

Merhaba,

Öz'e Dönüş mektubumuzun sekizinci sayısı ile sizlerleyiz!
Yeni yazılarımı okumak için tıklayın

 

DUYURU

18-24 Ağustos 2007 tarihleri arasında Avrupa Regresyon Terapistleri Derneği'nin (EARTh) Yaz Okulu İstanbul'da gerçekleşiyor. Avrupa ve Türkiye'den Profesyonel ve öğrenci Regresyon terapistlerine açık olan bu etkinlikte halka açık bir panel düzenleniyor.

"Geçmişten Gelen Şifa" isimli Panel 24 Ağustos 2007 Cuma akşamı saat 18.30-20.30 arasında Beşiktaş'taki Bahçeşehir Üniversitesi'nde Auditoryum Salonu'nda gerçekleşiyor.
Bazı psikolojik ve fiziksel problemlerin geçmiş yaşam terapisi ile nasıl çözülebileceğine ilişkin vaka örneklerine de yer verilecek olan Panele ücretsiz katılabilirsiniz.

 

AYIN GÜZELİ

GÜNEBAKAN

Tek bir ay çekirdeğinin toprağa ulaşmasıyla başlıyor yolculuk, orada kabuğundan sıyrılıp toprakla buluşuyor, içinden filiz çıkmaya başlıyor. Ve işte o minicik filiz büyüyor ve sürekli gün ışığını takip eden kocaman bir günebakan bitkisi oluyor. Görünen o mini sarı çiçeklerin altında ay çekirdekleri gizlenmiş ve sarı tozlarıyla arıları ve kelebekleri kendine çekiyor.

İçinde yüzlerce çekirdek taşıyan bu günebakan çiçeği, evrenin mükemmel düzeninin minicik bir görüntüsü.

 

AYIN KİTABI

YAŞAMINIZDA FENG SHUI: Karen Kingston, Kuraldışı yayıncılıktan çıkan bu kitabında, hem yaşadığımız mekanlardaki hem de hayatımızdaki dağınıklığı nasıl toparlayabileceğimizi rahat okunur bir dille anlatıyor. Hayatınızdaki enerjilerini düzenledikçe ne kadar rahatladığınızı fark edeceksiniz!

Evinizden çıkan kullanılmayan eşyaları verebileceğiniz çeşitli yardım kuruluşları var. Ayrıca Ağustos 2007 sonuna kadar Tansaş'a bırakacağınız giysiler, örtüler Güneydoğu'daki ihtiyaç sahiplerine iletilecek.

 

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Secret Garden'ın Dreamcatcher adlı albümünden Nocturne'ü indirmek için tıklayın..

 

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

Boğaz Çakrası: Kalbimizle zihnimizin ortasında, boğazımızda yer alan ve mavi ışık saçan bu enerji merkezi, kendimizi ifade edişimizle bağlantılıdır. Gün boyunca kendimizi ifade ettiğimizi sanırız ama çoğunlukla ruhumuzun, benliğimizin sadece bir bölümünü ifade ediyoruzdur. Kızılderililer binlerce yıl önce , "kelimelerini dikkatli seç, onlar aracılığıyla gerçekliğini yaratırsın" demiş.

Aklımız (zihnimiz) ve ruhumuz (kalbimiz) birbirinden haberdar ise, biz de içimizde ve dışımızda daha dengeli ve uyumlu yaşayabiliriz.

Her kelimenin bir gücü olduğunu bilerek nazikçe gerçekliği ifade edebiliriz!

 

MEDİTASYON

ÇAKRA MEDİTASYONU
Altın ışığın tepe çakramızdan içeri dolduğunu ve boğaz çakramızı temizleyerek çıktığını hayal ediyoruz. Altın ışık boğaz çakramızdan ışıldayarak çıkarken, "kendimi, gerçekliğimi nazikçe ve dürüstçe ifade ediyorum, olumlu değişimlere açığım" diyoruz. Bunu günlük meditasyonumuzun ardından 2-3 dakika süreyle yapabiliriz. Her gün sadece 2-3 dakika bu meditasyona ayırarak kendinizle ve hayatla olan ilişkinizde nasıl rahatladığınızı fark edebilirsiniz.

Bu sayımızda yeni bir bölümümüz var!

 

İYİ HABERLER

Subaru firması hiçbir şeyi çöpe atmayıp hemen her şeyi geri dönüşüme kazandırmak yönündeki çalışmaları nedeniyle bu konuda altın madalya almış.

Nelson Mandela, Kofi Annan, Desmond Tutu ve Jimmy Carter gibi deneyimli politikacılar Dünya'nın iyiliği için ne yapılabileceğine ilişkin çalışmalar yapmak üzere bir oluşumda bir araya gelmeye başlamışlar.

 

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Minik değişiklikler yaparak dünyamızın enerji dengesinin korunmasına yardım edebiliriz. Enerji tasarruflu ampul kullanmak, buzdolabının kapağının iyice kapanmış olduğunu kontrol etmek, televizyon, bilgisayar gibi elektronik aletleri "bekleme (stand by)" tuşunda bırakmak yerine düğmesinden tam kapatmak bu minik önlemlerden bir kaçı.

En önemli konulardan biri de çocuklara çevre bilinci ve enerjiyi tasarruflu kullanma alışkanlığı kazandırmak. Çocukların daha esnek ve öğrenmeye açık oluşları sebebiyle yeni şeylere daha kolay uyum sağladığını fark edebilirsiniz.

 

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com