ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir mektuptur. Bu mektup okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu mektuba üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

ARALIK 2007 SAYI 12

 

Merhaba,

Öz'e Dönüş mektubumuzun onikinci sayısı ile sizinleyiz!
Yazıları okumak için tıklayın.

AYIN GÜZELİ


KIRMIZI GÜL: Seyrederek, dokunarak, koklayarak ve yaydığı enerjiyi algılayarak tüm duyulara hitap eden eşsiz güzellik! Birbirinin içinden özel kıvrımlarla çıkan şahane desenli yaprakları başlı başına bir sanat eseri!

 

AYIN KİTABI

IŞIĞA BİR ADIM KALA: Dr. Melvin Morse Dharma yayınlarından çıkan bu kitabında, çocuklarda görülen kayıtlara geçmiş ölüme yakın deneyimlerden ilginç örneklere yer veriyor. Dr. Morse araştırmasında ele aldığı tüm deneklerin tıbbi kayıtlarını enine boyuna incelemiş. Kitapta ölüme yakın deneyim yaşayanlarla ilgili nöroloji biliminin henüz çözemediği şeyin “ışık” olduğu yazıyor, tüm ÖYD yaşayanların bu deneyim içinde gördüklerini söyledikleri saf ve beyaz ışık!

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

James Asher'in Colors of Trance adlı albümünden “Red”(kırmızı)yı dinlemek için tıklayın....

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

Kök Çakra: Omurganın tabanında yer alan bu çakranın rengi kırmızıdır ve kundalini enerjisinin bulunduğu yer olarak da gösterilir. Hayata, dünyaya bağlandığımız noktadır. Ruhsal anlamı; “insan olarak kendinin farkında olmak”tır.

MEDİTASYON

ÇAKRA MEDİTASYONU
Altın ışığın tepe çakramızdan içeri dolduğunu ve kök çakramızdan çıktığını hayal ediyoruz. Altın ışık bu çakranın kırmızı rengini canlandırıp ışıldayarak çıkarken, “dünyadaki konumumun tamamen farkındayım ve temel ihtiyaçlarımın her zaman karşılanacağını biliyorum”  diyoruz. Bu meditasyonu yaparken yukarıdaki “red” (kırmızıyı) dinleyebilirsiniz.
Bunu günlük meditasyonumuzun ardından 2-3 dakika süreyle yapabiliriz.

İYİ HABERLER


Avusturalya'da İşçi Partisi lideri Kevin Rudd, seçimlerde büyük bir başarı kazanarak ülkenin Başbakan'ı olarak göreve başladı. Ve ilk icraat olarak “iklim değişikliğiyle mücadele etmeye” bağlılık sözünü tutarak Kyoto Protokolu'nü imzaladı.

Afrika'da kızamık kaynaklı ölümlerde %91 oranında düşüş olduğu açıklandı.

Kenya Yeşil Kemer Hareketi'nin kurucusu Nobel Barış Ödülü sahibi Wangari Maathai'nin öncülüğünü yaptığı hareketle 1 yılda tüm dünyada 1 milyar ağaç dikildi.

“Temiz hava kanunları”nın hava kirliliğini ve asit yağmurlarını azaltmaya yardımcı olduğu ölçülüyor.

Çin; 5 önemli tahıl üretme bölgesinde karbon dioksid emisyonunu kesmek üzere 8 biyo kütle tesisi kurdu.ÇEVRE DUYARLILIĞI

Su konusunun gündemde olduğu bu günlerde suyumuzu bilinçli kullanmamızın önemine tekrar değinmekte fayda buluyorum. Evimizde su kaçağı olup olmadığını tespit edebiliriz. Su sızdıran bir rezervuar, damlayan bir musluk tüm ev halkının kullandığından daha çok suyun ziyan olması anlamına gelebilir. Damlayan muslukları, su kaçıran tesisatları onaralım.

 

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com