ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir mektuptur. Bu mektup okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu mektuba üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

ŞUBAT 2008 SAYI 14

 

Merhaba,

Öz'e Dönüş mektubumuzun on dördüncü sayısı ile sizinleyiz!

AYIN GÜZELİ

OTLAR ÜSTÜNDE YAĞMUR DAMLALARI

İnsan gözüyle ayırt edilmesi zor minicik otların yeşil telcikleri yağmur damlalarını tutuvermiş.
Doğada bir sanat eseri daha böylece kendiliğinden oluşmuş!AYIN KİTABI

BİLİNMEYEN GÜCÜMÜZ: Dr. Dean Radin'in Ruh ve Madde Yayınlarından çıkan kitabı. Kendisi de bir bilim insanı olan Dr. Radin'in Amerika'daki araştırma laboratuvarında yürüttüğü bilimsel çalışmalarının ekseninde parapsikoloji var. Dr. Radin bilimsel çalışmalarını yaparken “jeton düştü” dediği anda “sihir (magic)” ile “bilim”i uzlaştırmada yaşadığı güçlüğün, tamamıyla eski inançlarından kaynaklandığını fark etmiş. Böylece parapsikoloji alanındaki araştırmalarına ilişkin deneyleri tam gün yapmaya başlamış. Radin kitabında; telepati, sezgi, duru görü, uzaktan şifa gibi ruhsal olguların gerçekliğini bilimsel çerçeveden aktarıyor.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Japon bambu flütle çalınan “Laku Shin Deva Yoko-Zen”i  dinlemek için tıklayın....

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

ZAZEN: İlk biçimini Buda'nın uygulamış olduğu ve böylece zen mertebesine ulaştığına inanılan meditasyon tekniği.

MEDİTASYON

ZAZEN MEDİTASYONU: Zen oturuşu-duruşu hem sakin hem de uyanık olmayı amaçlayan bir tür içe dalma tekniğidir. Gözler yarıdan da az açık, sırt (omurga) dik ve eller dizlerin üstünde birbirine özel bir tutuşla bağlıdır. Bu meditasyonda bir mantra-düşünce veya objeye odaklanmak yoktur. Sadece nefese odaklanıp, zihni boşaltmak ve zihni (aslında varoluşu) gözlemlemek söz konusudur.


İYİ HABERLER

Hava ile çalışan Araba! Fransızlar ve Hintliler sıkıştırılmış hava ile yürüyen yeni bir araba icat ettiler. Sadece çevreye değil aynı zamanda cebe de uygun olan bu icat, 1,5 Euro ile doldurulmuş hava deposuyla 200 kilometre bir mesafeyi katediyor.

4 Sağlıklı değişim hayatı 14 yıl uzatabilir!
Araştırmalara göre düzenli olarak su içen, egzersiz yapan, sigara içmeyen ve günde 5 porsiyon meyve, sebze yiyen kişiler bu alışkanlıkları olmayan kişilerden 14 yıl daha fazla yaşıyor.

 

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Yolculuk yapmak durumunda olduğumuzda, mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını tercih edelim. Böylece hem soluduğumuz havanın daha temiz olmasına hem de büyük şehirlerde giderek artan bir sorun haline gelen trafikte gözle görünür bir rahatlamaya katkıda bulunmuş oluruz.

 

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com