ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir mektuptur. Bu mektup okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu mektuba üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

MART 2008 SAYI 15

 

Merhaba,

Öz'e Dönüş mektubumuzun on beşinci sayısı ile sizinleyiz! Bu sayıyı Hindistan'da bulunduğum günlerde hazırladım, dolayısıyla Hindistan bu sayıya damgasını vurdu!

AYIN GÜZELİ

HİNTLİ KIZ: Hindular için kutsal olan Ganj nehrine uzanan, Varanasi'deki basamaklardan birinde, 1 metre karelik kutu dükkanda babasıyla birlikte ufak tefek şeyler satıyordu. İşini o kadar ciddiye alıyordu ki ancak fotoğraf makinesini görünce güldü ve Hintlilere özgü bembeyaz dişleri ortaya çıktı!

AYIN KİTABI

GANDİ'NİN SÖZLERİ: Richard Attenborough'un derlemesiyle oluşan bu kitap Mia yayınlarından çıkmış. Kitaptan bir kaç alıntı; “ben başarıya uzanan şiddet dolu kısa yollara inanmıyorum. Tecrübelerim bana yalan ve şiddetten sonuçta asla kalıcı bir iyilik elde edilemeyeceğini gösteriyor.”
“Gerçek sevgiyi ifade eder ve sertlik tehlike yaratır. Bu nedenle ben Hint hareketine satyagraha adını verdim; bu da gerçekten ve sevgiden veya şiddet karşıtlığından doğan güç anlamına geliyor.”
“Dünyayı nazikçe sallayabilirsin!”

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

OM ASATOMA SADGAMAYA: Bu evrensel mantra ruhsal bağlantı ve Rehberlik çağırmak için okunabilir. Ve dinleyeni aydınlığa, gerçekliğe ve sonsuzluğa yönlendirir. Dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

SAMADHİ: Kişinin süper bilince ve mükemmel sakinliğe ulaşma durumu. Bu durumda kişi saf coşkuyu deneyimler, zihinsel dalgalanmalar durur ve tüm dünyasal arzular anlamını kaybeder.

MEDİTASYON

MÜZİKLİ MEDİTASYON: Dilerseniz bu sayımızdaki mantrayı dilerseniz sevdiğiniz başka bir  meditasyon müziğini dinlemeye hazır hale getiriyor ve yerde veya bir sandalyede omurgamız dik olacak şekilde oturuyoruz. Kollarımız düz ve ellerimiz dizlerimizde iken gözlerimizi kapatıyoruz; müzikle birlikte derin nefesler almaya başlıyoruz. Kendimizi bütünüyle müziğe bırakıyor ve zihnimizdeki tüm düşüncelerin müziğin ritmiyle kaybolmasını izliyoruz. Bu sayıdaki mantrayı dinliyorsanız kendi Rehberinizle iletişim kurarak size mesaj vermesini isteyebilirsiniz.

İYİ HABERLER

Kısmen uçurtmayla çalışan ilk ticari gemi Atlantik’i geçti.
Almanya’dan Venezuela’ya yola çıkan bir Alman gemisi ilk defa kısmen uçurtma enerjisiyle çalıştı ve oraya 14 günde ulaştı. %15-20 enerji tasarrufu ve karbondioksit emisyonunda azalma olduğu tespit edildi.

Engelli çocuklara tekerlekli sandalye:
Bir müteahhit Irak’ta bir ihtiyacı fark ederek, engelli çocuklara ve onların ailelerine yeniden umut verdi. Güney Dakato hapishanesindeki mahkumlar tekerlekli sandalyeler yapıyor ve sandalyeler Irak’a gönderiliyor.

 
ÇEVRE DUYARLILIĞI

Hindistan'a ilişkin yeni yazımda da bahsettiğim gibi orada insanlar tüm hayvanlarla iç içe yaşıyorlar. Bu dünyayı paylaştığımız diğer tüm canlılara karşı saygılı olmak ve onlara da yaşama alanı bırakmak biz insanların en önemli görevlerinden biri! Artan yemeklerimizi çöpe bulaşmayacak şekilde ayrıca götürüp park-bahçe türü yerlerde (tabii kirlilik yaratmadan) hayvanların kolayca ulaşabileceği şekilde bırakabiliriz. Bizler için çöp olan bir parçacık yiyecek bile onlar için bir günlük harika bir yemek olabilir!

 

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com