ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir mektuptur. Bu mektup okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu mektuba üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

NİSAN 2008 SAYI 16

Merhaba,

Öz'e Dönüş mektubumuzun on altıncı sayısı ile sizinleyiz!

Yeni yazı; RUHSAL REHBERLER.

“Ruhsal rehberlerimiz, yol göstericilerimiz, bize her zaman kendimizi hatırlatırlar.
Hayatımızın değişik dönemlerinde, farklı alanlarda bize destek olur ve kendimizin en yüksek hayrına hangi yolu tercih etmemiz gerektiğini bize hatırlatırlar. "İçimden bir ses öyle dedi",”

Yazının devamını ve diğer yazıları okumak için tıklayın...

AYIN GÜZELİ

EREN GÜL: Onlarca yaprağını birer birer açıyor, şölen gibi. Her bir katmanı özgün desenlerden oluşmuş, kendi varoluşunu kutluyor!

AYIN KİTABI

GİZEMCİLER, BÜYÜCÜLER VE ŞİFACILAR: Doug Boyd, Dharma Yayınlarından çıkan bu kitabında;kendi gezgin sürecini anlatıyor ve okuyucuyu davet ediyor; “dünya üzerinde, ortak bir kalp atışını hissetme amacıyla yürüyüşe çıkalım”!

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

MANGAL GEETAM: Mantrayı dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

PSİŞE: Yunanca'da “ruh” veya “yaşamsal güç” anlamında bir sözcükten gelmektedir. Ve metapsişik anlamda da “bedene bağlanmış ruh” anlamında kullanılmaktadır.

MEDİTASYON

ALTIN IŞIK MEDİTASYONU: Meditasyon duruşundayız; yani yerde veya bir sandalyede omurgamız dik olacak şekilde oturuyoruz. Kollarımız düz ve ellerimiz dizlerimizde iken gözlerimizi kapatıyoruz ve derin nefes almaya başlıyoruz. Aldığımız her nefesle ilahi altın ışığın tepe çakramızdan gelmeye başladığını hayal ediyoruz. Altın ışık tüm bedenimizi dolduruyor ve her hücremizin altın ışıkla arındığını, yıkandığını hissediyoruz.

İYİ HABERLER

Çin'de çığ altında sıkışıp kalan bir inşaat işçisi, daha önce öğrenmiş olduğu Budist meditasyon tekniğini uygulayıp zihnini sakinleştirip, nefesini yavaşlatarak hayatta kaldı ve kurtarıldı!

Eski İsrailli ve Filistinli savaşçılar barış için birleştiler. ‘Barış için savaşanlar’  Orta Doğu’daki şiddet dönemini sonlandırmak için bir zamanlar birbirlerine karşı savaşan Filistinliler ve İsrailliler bir araya geldiler. Şimdilik bu gruba toplam 450 Filistinli ve İsrailli üye.

Kosova’ya Cesaret Onur Ödülü. 1990’lı yıllarda Kosova’daki etnik şiddetten kurtulan 34 yaşındaki Arnavut bir kadın Sırplı komşularına yardım eli uzattı. Savaşın geriye bıraktığı yaralarını iyileştirmeyi amaçlayan bir çoklu-etnik derneği kurdu. Bu dernek yardımıyla Sırplı mültecilerin Kosova’daki evlerine geri dönmeleri kolaylaştırıldı. Kosovalı Arnavut militanlar tarafından ölümle tehdit edilse de örgütün kurucusu ‘Uluslararası Cesaret Onur’ Ödülüne layık görüldü.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

İleri saat uygulamasına geçtiğimiz bu günlerde, enerji tasarrufunun önemini hatırlamakta fayda var. Yaşadığımız mekanlardaki aydınlatmaları tekrar gözden geçirelim. Hangi mekanda nasıl, ne kadar ışığa ihtiyacımız olduğunu aynı mekanı kullandığımız kişilerle belirleyebiliriz. Tasarruflu ampul kullanımının da yararlı olduğunu hatırlayalım. Evimizde hiç kimsenin olmadığı yerlerde de ışığın açık kaldığını farkettiğimizde rahatsız olup gidip onu kapatıyorsak, bu konudaki duyarlığımızın iyi bir seviyeye gelmiş olduğunu anlamış oluruz. Büyük gökdelenlerin - tepelerinde 1 kırmızı ışığın olması yeterli olduğu halde - sadece güç sembolü olarak tümüyle aydınlatılmasına rağmen, bizlerin bu konuda yapacağımız küçük katkılar halen çok önemli ve değerli olma özelliğini koruyacaktır.

 

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com