ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir mektuptur. Bu mektup okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu mektuba üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

HAZİRAN 2008 SAYI 18

Merhaba,

Öz'e Dönüş mektubumuzun on sekizinci sayısı ile sizinleyiz!

Yeni yazı; BİR TERAPİ SEANSI... RadianceD'da yaşayacağınız bir regresyon terapi seansı; herşeyden önce tamamen birey odaklı bir terapi çalışması. ...Yazının devamı için tıklayın... Diğer yazıları okumak için ayrıca tıklayın...

AYIN GÜZELİ

DİKEN: Tam bir Mandala şeklinde olan bu diken, mükemmel bir düzen içinde çıkmış kozasından. Örümcek ağına benzeyen iplikçikler, onu kozasında da çevreleyen ve bir arada tutan bağlar hala üzerinde. Baktıkça bakabilir, kendi içine doğru yol alabilirsin!

AYIN KİTABI:

HATALI ALANLARINIZ: Dr. Wayne Dyer; Profil Yayıncılıktan çıkan bu kitabında hayatımızın kontrolünü nasıl ele alabileceğimize değiniyor. Duygularımızın olaylara vermeyi seçtiğimiz tepkiler olduğunun vurgulandığı kitaptan bir alıntı; “motive edici unsur olarak gelişmeyi seçmenin sonucu, yaşamınızın her anında kişisel egemenliktir”.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Paul Baker'dan Synthesis (Sentez)'i dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

MANDALA: Klasik Hint dili Sanksritce'den gelen ve Budizm'de, Hindistan kökenli inanışlarda her şeyin mistik merkezini sembolize eden daire veya kare şekillere verilen isim. Hayatın yapısını  gösteren bir şekildir ve bütünlüğü temsil eder. Meditasyon nesnesi olarak kullanılabilir.

MEDİTASYON

MANDALA MEDİTASYONU:  Doğada baktığımız bir çok şeyde, bir mandala görebiliriz. Bir gülü, bir papatyayı veya yukarıdaki dikenin fotoğrafını bir mandala olarak kullanabiliriz. Derin nefesler alıp vermeye ve zihnimizi boşaltarak o mandalayı izlemeye başlıyoruz. Bu arada yukarıdaki gibi dingin bir müzik de dinleyebilirsiniz. Mandalanın hem bütününü görmeye hem de merkezine odaklandıkça kendi merkezimize-içimize dönebiliriz. Belki de kendi çizeceğiniz bir mandala resmini boyayabilir ve ona bakarak kendi merkezinize dönmeyi deneyimleyebilirsiniz!

İYİ HABERLER

En yaşlı Maratoncu;
101 yaşındaki Buster Martin dünyanın en yaşlı maratoncusu olmayı hedefliyor. Bir tesisatçıda çalışan Buster boş zamanlarında Londra Maratonu için hazırlanıyor. Yeni bir şeye başlamak için hiçbir zaman geç değil!

Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Antarktika üzerindeki ozon tabakasındaki deliğin, bu yıl yüzde 30 oranında küçüldüğünü açıkladı.

Dizel makineleriyle Afrikalı kadınları kalkındırma programı;
Buğdayları kırmak ve dış kabuğundan ayırmak gibi çok zaman gerektiren evsel işlerin makineleştirilmesi kırsal kesimde yaşayan Afrikalı kadınların zamanlarını daha kazançlı ve ekonomik aktiviteler için kullanmalarını sağladı. Dizel’le çalışan motorların dağıtımı UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) katkılarıyla sağlanıyor.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Kimyasal temizleyicileri daha az kullanarak çevremizi koruyabileceğimizden daha önce bahsetmiştik. Tüm atık sular denizlere ulaşıyor ve denizlerimizin giderek daha da kirlenmesi tüm ekolojik dengeyi bozacak bir etki yaratıyor. Evlerde dikkat etmekte fayda olan bir nokta daha; kullanılmış bitkisel yağlar atık su kirliliğinin yüzde 25ini oluşturuyor. Lavaboya dökülen atık yağlar denize ulaşıyor, suda oksijen azalıyor ve canlı türleri zarar görüyor. Belediyelerin  atık yağları evlerden toplamasına ilişkin yeni yönetmelik yürürlüğe  girdi! www.atikbitkiselyag.com

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com