ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir mektuptur. Bu mektup okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu mektuba üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

TEMMUZ 2008 SAYI 19

Merhaba,

Öz'e Dönüş mektubumuzun on dokuzuncu sayısı ile sizinleyiz!

AYIN GÜZELİ

ZAMBAK: Hepsi tek bir zambak soğanından çıkan, bir demet zambak doğmak üzere! Birkaç güne kadar tamamen ana rahminden çıkıp tek tek açacaklar. Bir bütünün içinde her biri ayrı güzel!

AYIN KİTABI:

IŞIKLA GELEN DEĞİŞİM: Dr. Melvin Morse, Dharma Yayınlarından çıkan bu kitabını da ölüm ötesine ilişkin deneyimlere ayırmış.  Ölüme yakın deneyim yaşayıp ruhsal boyutla temas eden kişilerin hayatlarındaki değişimlere yer veriyor.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Rain (Yağmur) adlı müziği dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

ANK: Bir Mısır sembolü olan Ank; hayatı, evreni, insani ve ilahi hayatı sembolize eder. Gizemli ve gizli bilgeliğin anahtarı olarak geçer.

MEDİTASYON

GÖZLEM MEDİTASYONU: Bu meditasyonu uygularken 3 kural var; kontrolu bırakın, dikkat harcayın, yargılamayın! Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözlerimiz hafifçe kapalı.
Bu meditasyon bize kendi iç dünyamızı, bilincimizi gözleme fırsatı sunuyor. Meditasyon süresince derin nefes alıp verirken, zihnimizden geçen düşünceleri tıpkı gökyüzüne bakıp sakince bulutların geçişini izler gibiyiz. İyi düşünceleri beğenmek de yok, olumsuz düşünceleri yargılamak da yok. Sadece iç gözlem var. Herhangi bir düşünce gelince sakin ve yargısızca onu izleyip sonra tam sessiz bir an yaşamaya özen gösteriyoruz. Her düşüncenin arasında sessiz bir an.  Bu meditasyonu düzenli yaptıkça bireysel farkındalığımız artacaktır.

İYİ HABERLER

“Four Paws” adında Avusturya merkezli hayvan koruma derneği; Romanya’da bir hayvanat bahçesinde çok kötü şartlarda yaşayan bir aslan, bir kaplan ve 9 yavruyu koruma altına aldı. Bu hayvanlar şimdi Afrika'da, 100 hektar büyüklüğünde doğal bir ortamda, diğer zor şartlardan kurtarılmış hayvanlarla beraber yaşıyorlar.

Endonezya’nın bir vilayetinde, ormanların hızla yok olmasını önlemek için; evlenmek isteyen çiftlerin nikahtan önce 10 adet ağaç fidanı dikmeleri zorunluluğu getirilmiş.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Daha az kağıt kullanalım! Özellikle büyük şirketlerde çalışanlar, fazladan, gereksiz yere, ölçüsüz kullandığımız her kağıt tomarının yüzlerce ağacın kesilmesine yol açtığını hatırlayalım!  Bir sayfa yerine 2 sayfa kağıt gereksiz yere kullanmak demek 100 yerine 200 ağacın kesilmesi anlamına gelir. Kullanılmış kağıtları diğer çöplerden farklı bir yerde toplayarak, kağıtların geri dönüşümüne katkıda bulunmanın önemini de tekrar hatırlayalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com