ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir mektuptur. Bu mektup okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu mektuba üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

AĞUSTOS 2008 SAYI 20

Merhaba,

Öz'e Dönüş mektubumuzun Ağustos sayısı ile sizinleyiz!

AYIN GÜZELİ

MOR LEYLAK: Bu mor leylak; Nisan ayında, tüm güzelliğini bize göstermişti. Narin dokusu ve şahane renkleri ile huzur veriyor!

Daha çok çiçek ve doğa fotoğrafı için aşağıdaki sayfanın “galeri” bölümünü tıklayın;
http://www.artistnature.com/

AYIN KİTABI

SUYUN GİZLİ MESAJI: Japon araştırmacı Masaru Emoto, Kuraldışı Yayınlarından çıkan bu kitabında; su kristallerinin duygulara, sözcüklere verdiği cevapları fotoğraflar eşliğinde anlatıyor. Suyun tek başına bir sağlık kaynağı olabileceğini farklı yerlerden sizler de duymuş olabilirsiniz. Emoto dünyadaki bozulmanın aslında ruhun bozulması olduğunu ve bunu durdurmanın yolunun da “sevgi ve şükran”dan geçtiğini yazarak bizleri su kristallerinin eşsiz zengin dünyasına çağırıyor. Suyun önemini daha derinden kavramak için, kitabı çocuklarınızla birlikte de okuyabilirsiniz.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Okyanusta fırtına sesleri eşliğinde piyano dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

SUTRA: Budizm'de; Buda'nın öğretilerinden oluşan ve doğrudan Buda'nın sözlerini aktardığı var sayılan metinlere verilen isim.

MEDİTASYON

ŞELALE MEDİTASYONU:  Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözlerimiz hafifçe kapalı.
Bu meditasyonu yukarıdaki müzik eşliğinde yapabilirsiniz. Derin nefes alıp vermeye başlıyoruz ve mor leylak renkli ışıklardan oluşan bir şelalenin altında oturduğumuzu imgeliyoruz. Mor ışıklar nazikçe tüm enerji alanımızı dolaşarak yere iniyor. Leylak ve mor renk ruhsal doyuma  ulaşmak ve meditasyon için çok uygun bir renk.  Meditasyon süresince derin nefes alıp verirken, zihnimizden geçen düşünceleri serbest bırakıyoruz. Müzik sona erdiğinde, teşekkür ederek meditasyonu tamamlıyoruz.

İYİ HABERLER

Hollanda’daki bir hayvanat bahçesinde; annesi tarafından reddedilen bir yavru pandayı, hayvanat bahçesini işleten kişinin yeni doğum yapmış kedisi “evlatlık” ediniyor ve  kendi yavrularıyla birlikte küçük pandayı besliyor, büyütüyor.

Azim Khamisa’nın 20 yaşındaki oğlu 14 yaşındaki bir sokak çetesi mensubu tarafından öldürülüyor. Acılı baba yaşanan bu travmatik olaydan kin ve intikam duymak yerine öldürülen oğlu adına bir vakıf kuruyor. Bu vakfın amacı ise ülkede gençler arasında yaşanan şiddetin önüne geçmek. A.K. bu şiddet zincirini kırmak için yüz binlerce gence “affetmenin gücü” başlıklı konuşmalar yapıyor.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

SU! Evet, su konusunda daha ciddi uyarılar almaya devam ediyoruz. Gezegenimizin kaynaklarını daha dikkatli kullanmak konusunda hep yazıyorum, SU en önemli yaşamsal kaynağımız. Yaşadığımız tüm mekanlarda çok daha dikkatli kullanalım ve çevremizdekileri özellikle çocukları uyaralım, bilgilendirelim!

Cep telefonu kullanımıyla ilgili yapılan bir araştırma; çocukların beyin gelişimleri devam ettiği için etkilenmeye daha açık oldukları ve bu sebeple sadece acil durumlarda cep telefonu kullanmalarının sağlık açısından önemli olduğu ifade edildi.

 

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com