ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir mektuptur. Bu mektup okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu mektuba üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

EYLÜL 2008 SAYI 21

Merhaba,

Öz'e Dönüş mektubumuzun Eylül sayısı ile yine beraberiz!

Yeni yazı; REHBER MESAJLAR: "Zorluklar olgunlaştırır ve kendi gücünüzü görmenizi sağlar. Kendini dinle, içini dinle. Biz her zaman yanınızdayız, siz bizi görmeseniz de!"
Yazının devamı ve diğer yazıları okumak için tıklayın...

AYIN GÜZELİ

BEYAZ HIBISCUS: Bu hibiscus'la Lizbon'da bir parkta karşılaştık. Göz alıcı kırmızı göbeği ipeksi beyaz yaprakların içinde kalp damarları gibi yol alıyor. O da kendi güzelliğini yaratmış, bu varoluş hediyesini tamamlamış, gururla dünyaya sunuyor.

Daha çok çiçek ve doğa fotoğrafı için aşağıdaki sayfanın “galeri” bölümünü tıklayın;
http://www.artistnature.com/

AYIN KİTABI

MUTLAK GÜCÜN YOLU: Gary Zukav, Akaşa Yayınlarından çıkan bu kitabında tekamül, karma, seçimlerimiz, niyet, ilişkiler konularına bütüncül bakışla değiniyor. Dünyayı beş duyu ile algılamanın ötesine geçerek çok duyu ile algılamanın nasıl olacağına, aradaki farklara değiniyor. Kitaptan bir alıntı; “Şefkat dolu bir kalp kötülükle doğrudan savaşabilir-ışığın olmadığı yere ışığı getirebilir.”

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Kuş sesleri eşliğinde piyano dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

DURUGÖRÜ: Duyu ötesi algıları açık olup hem canlıların hem nesnelerin enerjilerini algılayabilen kişilere denir. Durugörürler, 5 duyunun algılayabildiğinin ötesinde bir algıya sahiptirler. Yani fizik gözle görülemeyen enerjileri de algılayabilirler.

MEDİTASYON

ŞÜKRAN MEDİTASYONU:  Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözlerimiz hafifçe kapalı.
Bu meditasyonu yukarıdaki müzik eşliğinde yapabilirsiniz. Derin nefes alıp vermeye başlıyoruz. Meditasyon süresince derin nefes alıp verirken, zihnimizden geçen düşünceleri serbest bırakıyoruz. Şükran duygusunun öncelikle düşüncelerimizde başlayıp tüm bedenimize yayıldığını hissediyoruz. Şükran duyguları ile genişliyoruz ve bu duygu içinde bulunduğumuz mekana yayılıyor. Şükretmeye odaklandığımızda hayatımızda şükredecek ne kadar çok şey olduğunu kolayca anlarız.  Tüm benliğimizle şükran duygusunu hissedene kadar meditasyonu sürdürebiliriz. Teşekkür ederek meditasyonu tamamlıyoruz.

İYİ HABERLER

Klasik müzikle hayat kurtarmak; Venezuela “El Sistema” adında bir projeyle bir ilke imza attı. Projenin amacı ülkedeki yetenekli çocukları, sosyal koşulları her ne olursa olsun, enstrüman eğitimi vererek klasik müzikle tanıştırmak.

Çevre için bir adım daha: MarDoğa; Marmara Bölgesi’ndeki yerel ve ulusal sivil toplum  kuruluşları çevre için yeni bir adım atıyor. Bir çok sivil toplum kuruluşu birleşerek çevre sorunlarına dikkat çekmek, sorunların çözümünde daha etkin olabilmek, karar mekanizmalarında seslerini daha güçlü duyurabilmek amacı ile Marmara Doğa Koruma Federasyonu – MarDoğa’yı kurdu.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Çöplerimizi yaşadığımız ortamlarda kağıt, plastik, şişe, teneke olarak ayırmanın öneminden daha önce de söz etmiştim. Çıkardığımız tüm çöpleri uygun poşetlerle çöp için ayrılmış yerlere bırakmak çok önemli. Ayrıca arabadan atılan çöplerin çevre kirliliğine yol açtığı sizlerin de dikkatini çekiyordur. Bu konuda dikkatli olmamız gerektiği gibi, çevreyi kirletenleri uyarmamız da önemli. Seyir halindeki araçlardan atılan yanan sigaralar çevre kirliliği yarattığı gibi diğer şoförler için tehlike yaratabilir. Özellikle motosiklet kullanıcıları için seyir halinde maruz kaldıkları yanan sigaralar ciddi bir tehdit oluyor.
Üzerinde yaşadığımız bu güzelim dünyayı yeni nesillere bıraktığımızı her an hatırlayalım!

 

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com