ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir mektuptur. Bu mektup okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu mektuba üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

EKİM 2008 SAYI 22

Merhaba,

Öz'e Dönüş mektubumuzun Ekim sayısı ile beraberiz!

Yeni yazı; REHBER MESAJLAR 2: "Büyük sorumluluk ve yüksek bir şey olmak istemiştin. Nasılmış?” Yazının devamı ve diğer yazıları okumak için tıklayın...

AYIN GÜZELİ

SALYANGOZ: Yumuşak, narin gövdesini koruyan bir kabuğun içinde yaşar, tüm  hayatı o kabuğun içinde geçer. O kabuk ki tıpkı gökten düşen bir damla gibi. Ancak güvende olduğuna inanırsa başını kabuğun dışına uzatıp ilerlemeye başlar. Öylece o narin gövdesinin ilerlediği zeminle uyumlu hareketlerini görebiliriz.

AYIN KİTABI

BANA NERENİN AĞRIDIĞINI SÖYLE SANA NEDENİNİ SÖYLEYEYİM: Michel Odoul, Dharma Yayınlarından çıkan bu kitabında “vücudun çığlıkları ruhun mesajlarıdır” diye söze başlıyor. Ve bedenimizin iç dünyamızdaki tüm sarsıntıları nasıl bize iletmeye çalıştığını anlatıyor. Kitap insan bedeninin nasıl çalıştığını merak eden herkese uygun.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Sakinleştirici arp müziği dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

DURUİŞİTİR: Duyu ötesi algıları açık olup, hiçbir cihaz kullanmadan,  bedensiz varlıkların ve ruhsal ortamların sesi gibi, başkalarının duyamadığı sesleri  işitebilen kişilere verilen ad. 

MEDİTASYON

NİYET MEDİTASYONU:  Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözlerimiz hafifçe kapalı.
Derin nefes alıp vermeye başlıyoruz . O günkü meditasyona başlamadan önce gerçekleştirmek istediğimiz bir şeye niyet ediyoruz. Ve meditasyon boyunca o niyeti gerçekleştirmenin önünde içsel bir engel varsa onu anlamaya, fark etmeye odaklanıyoruz. Meditasyon süresince derin nefes alıp verirken, zihnimizden geçen düşünceleri serbest bırakıyoruz. İhtiyacımız olan farkındalığa ulaşınca meditasyonu teşekkür ederek tamamlıyoruz.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Bugünlerde İstanbul sinemalarında gösterilen “Vol i” isimli orijinal ismi “Wall E” olan filmi mümkünse izlemenizi öneriyorum. Bu animasyon film 500 yıl sonra Dünya'nın geldiği duruma ilişkin bir kara komedi. Filmi izledikten sonra bu güzelim dünyayı korumamızın önemini bir kez daha anlıyoruz.

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com