ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir mektuptur. Bu mektup okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu mektuba üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

KASIM 2008 SAYI 23

Merhaba,

Öz'e Dönüş dergimizin Kasım sayısı ile beraberiz!

AYIN GÜZELİ

BEYAZ GÜL: Kış yaklaşırken doğa bize hediyeler vermeye devam ediyor. Yaz bitti, gül mevsimi sona erdi derken bahçemizdeki güller coştu. Özellikle beyaz güller haftalardır şölen yapıyor. Görsel güzellikle yetinmeyen güller bir de mis kokularıyla ortalığı şenlendiriyor.

galeri bölümü açılınca gül fotoları için gül'ü seçip açılan ilk sayfadan sonra sağdaki ilerleme tuşlarını tıklayarak tüm fotoları görebilirsiniz.

AYIN KİTABI: VAR OLMANIN GÜCÜ; Alman yazar Eckhart Tolle; Orijinal adı “Yeni Dünya” olan bu kitabında değişen dünyamız ve insan varlığına ilişkin yeni bakışı aktarıyor. Kitaptan bir alıntı; “insan hayatı ve insan bilinci, gezegenin yaşamıyla bağlantılı olduğundan, eski bilinç çözülürken, gezegenin bir çok yerinde de  coğrafi ve iklimsel değişimler yaşanacaktır ve bunlardan bazılarını görmeye başladık bile”.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Great Peace (muhteşem huzur)u dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

ARKETİP: Carl Gustav Jung; kolektif bilinçteki kalıtsal eğilimleri “arketipler” olarak adlandırmış.  Bir çok dini, tarihi, mitolojik sembol, arketip olarak çoğumuzun zihninde, bilinç altında yer almıştır. Rüyalarda ve imajlarda ortaya çıkan bir çok sembol de arketiplere örnektir.

MEDİTASYON

HERKESE EŞİT SEVGİ MEDİTASYONU: Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözlerimiz hafifçe kapalı. Derin nefes alıp vermeye başlıyoruz. Meditasyon süresince derin nefes alıp verirken, zihnimizden geçen düşünceleri serbest bırakıyoruz. Sevdiğimiz birini düşünmeye başlıyoruz ve ona karşı sevgi hissetmeye bir süre izin veriyoruz. Daha sonra yakın ve uzak çevremizdeki başka insanları da düşünmeye başlıyor ve aynı sevgiyi onlara karşı da hissetmeye odaklanıyoruz. Herkese eşit sevgi hissedince meditasyonu teşekkür ederek tamamlıyoruz.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından yayınlanan Yaşayan Gezegen 2008 raporuna göre, doğal kaynakların bugünkü şekliyle tüketilmeye devam ederse, 2030 yılında ihtiyaçların karşılanması için bu gezegen yeterli olmayacak. Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım, her şeyi daha az tüketelim!

 

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com