ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

ARALIK 2008 SAYI 24

Merhaba,

Öz'e Dönüş dergimizin Aralık 2008 sayısı ile beraberiz!

Diğer bir yeni yazı; GEÇMİŞİN KARANLIĞINDAN KURTULMAK: “İnsanlık başından beri bilinmeye yönelik korkular taşımış. Günümüzde hala çoğu insan daha önce deneyimlemediği, anlamadığı şeylere yönelik korkular taşır. Hatta bir çok insan korkularının esiri olmuş durumda." yazının devamı için tıklayın...

AYIN GÜZELİ

YEŞİL TIRTIL: Bir minik bitkinin üzerinde rastladık ona, bitkinin yapraklarını yiyordu. Bizi fark edince kafasını ve gövdesinin yarısını fotoğrafta gördüğünüz gibi daldan ayırarak bizi izlemeye başladı. Bir parmak kalınlığında ve uzunluğunda olan bu sanat harikası, yeteri kadar yaprak yedikten sonra, uygun bir ağaç dalı bularak, kabuğuna çekilip başkalaşım geçirecek ve rengarenk bir kelebeğe dönüşecek.

AYIN KİTABI

ŞAKRALAR VE ENERJİ ALANLARI: Uluslararası tanınmış psikiyatri ve nöroloji uzmanı Dr. Şefika Karagülle, durugörü yeteneğine sahip kişilerle yaptığı araştırmaları kitaba dönüştürüyor. Kendisi de bir durugörür olan Dora Kunz, Karagülle'yle çalışıyor ve O'nun ölümünden sonra bu kitabı tamamlıyor. Kitapta ikisinin bir teşhis aracı olarak durugörüyü kullanmaları ve enerji alanı, şakralar ve hastalıkların şakralarla bağlantısı üzerine araştırmalarına yer veriliyor.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Haidhakandeshwarimaa'yı dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

SAMSARA: Sanskrit kökenli bu kelime modern dinlerde dünya anlamına geliyor. Doğum ve ölümün denetim dışı döngüsü yani yeniden doğum çarkı anlamına geliyor ve yeniden doğup, yaşlanmayı, acı çekmeyi ve ölmeyi anlatıyor.

ŞİFA MEDİTASYONU

Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözlerimiz hafifçe kapalı. Derin nefes alıp vermeye başlıyoruz. Meditasyon süresince derin nefes alıp verirken, zihnimizden geçen düşünceleri serbest bırakıyoruz. İlahi ışık tepe çakramızdan içeriye doluyor ve tüm bedenimizi doldurmaya başlıyor. Yavaş yavaş tüm hücrelerimiz, organlarımız ilahi ışıkla doluyor. Eğer bedeninizde rahatsızlık hissettiğiniz bir bölge var ise ışığın özellikle oraya dolduğunu görselleştirin. Işıkla dolan tüm organlar, hücreler rahatlıyor ve gevşiyor. Tüm bedenimizin ilahi ışıkla dolduğunu hissedince bir süre keyfini çıkarıyor ve teşekkür ederek meditasyonu tamamlıyoruz.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Kış geldi, artık sobalar, kombiler, kaloriferler yanıyor. Enerji kaynaklarını sadece ihtiyacımız ölçüsünde kullanarak dünyamızı ve öz kaynaklarını korumuş oluruz.
Üzerinde yaşadığımız bu güzel gezegenin de canlı bir varlık olduğunu hatırlayalım ve kaynaklarına sahip çıkalım, az tüketelim!

İYİ HABERLER

Avustralya’nın Melborn şehrinde, Leo adındaki kahraman köpek yeni doğmuş dört kedi yavrusunu kurtarmak için kendi hayatını tehlikeye atıp onları kurtarmayı başardı!
Yaşadığı binadaki yangın sırasında yavruların yanından ayrılmayan Leo havlamasıyla itfaiyeciler tarafından bulunmuş. Dumandan zehirlenen Leo oksijen maskesi ve kalp masajı ile yeniden canlandırılmış.

 

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com