ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

OCAK 2009 SAYI 25

Merhaba,

Öz'e Dönüş dergimizin Ocak 2009 sayısı ile beraberiz!

Yeni yılda sevdiklerimizle beraber daha HUZURLU, SEVGİ DOLU, COŞKULU OLALIM VE İÇİMİZDEKİ IŞIK, CEVHER PARLASIN!

Yeni yazı; YENİ BİR YIL, YENİ BİR DÜNYA, devamı için sayfanın en altına geçebilirsiniz ve diğer yazılar için lütfen tıklayın...

AYIN GÜZELİ

ERICA: Bu minik bitki, kış mevsiminde açan leylak ve beyaz renkli, minicik çiçekleri sayesinde karlar altından bize kendini gösteriyor. O narin çiçekler, kar ve yağmura rağmen tüm kışı bizimle geçiriyorlar.

AYIN KİTABI

Doğan Kitap, Altın Çağa geçiş döneminde; insana, evrene, varoluşa ilişkin genişleyen algılarımıza hitap edecek Spiritüel Kitaplar serisine kucak açıyor. Bizlerin giderek artan merak, öğrenme ve keşfetme açlığımızı biraz daha doyuracak kitaplarla bizleri buluşturuyor. Bu kategoride spiritüel konulara ve spiritüel enerjilerin kuantum fizikçileri ve bilim insanları tarafından ele alındığı kitaplara yer veriliyor. Bu serideki kitaplarla farklı disiplinlerin yeni insan kavrayışını okudukça keşfedecek, yeni çağa- altın çağa kendimizi ve evreni daha çok tanıyarak ve anlayarak gireceğiz.        

İngiliz astrolog yazar Debbie Frank, bu seriden yayımlanan, "Dile Evrenden Ne Dilersen" adlı kitabını, evrene bir talepte bulunmanın  inceliklerine ayırmış. Frank'in bu kitabı yazma sebeplerinden biri okuyucunun kendi gerçekliğini yaratıyor olduğunu anlamasına aracı olmak.
Kitap ilişkilerde nasıl roller edindiğimizi anlama fırsatı da sunuyor ve kozmik taleplerin çalışması için meditasyon ve görselleştirmeyi de içeren bazı tekniklere yer veriliyor.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

“Barış Şarkısı-Peace Song” dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

ASTRAL SEYAHAT: Astral veya esiri beden olarak da geçen; psişenin bilinçli veya bilinç dışı olarak bedenden bir süreliğine ayrılması durumuna verilen ad. Kişi tam bilinçli hale geldiğinde bazen rüya gibi hatırlanan ama çoğu zaman hiç hatırlanmayan bu seyahatte kişi, sevdiklerini ziyaret edebilir, rehberleri, ruhsal öğretmenleriyle bir araya gelebilir veya sadece astral planda dolaşabilir. Bu seyahat esnasında kişi astral, psişik etkilere açık olduğundan dikkatli olmak gerek. Kişi bunu bilinçli veya bilinç dışı yapıyorsa da bir oyun veya eğlence gibi değil, bilinçli bir seçim olarak kendisini, psişesini koruyarak yapmasında fayda var.

BARIŞ MEDİTASYONU

Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözlerimiz hafifçe kapalı. Derin nefes alıp vermeye başlıyoruz. Meditasyon süresince derin nefes alıp verirken, zihnimizden geçen düşünceleri serbest bırakıyoruz. Nefes aldıkça İlahi ışık tepe çakradan içeri girerek, tüm bedenimizi ve enerji alanımızı doldurmaya başlıyor. Tüm enerji alanımız parlak ilahi ışık ve ilahi sevgi ile doluyor. O anda zihnimiz berrak, huzurlu ve sakiniz ve kalp çakramız açılmaya başlıyor. İlahi ışık aracılığıyla, tüm aydınlanmış varlıklar, kendini insanlığın gelişimine adamış rehberler, melekler ve öğretmenlerimizle bağlanıyoruz. Ve onlardan bize akan ilahi ışığı, sevgiyi ve huzur veren dingin enerjiyi almaya başlıyoruz. Ve bu enerji bizden dışarıya taşıyor ve tüm dünyaya yayılıyor. Bu özel enerjinin bir süre keyfini çıkarıyor ve teşekkür ederek meditasyonu tamamlıyoruz.

İYİ HABERLER

Dünyanın üçte biri petrol ürünlerini alamazken, petrol dışı enerji kaynaklarının keşfi giderek artıyor. Bunlardan bir de yoksul çiftçiler için umut olacak bir buluş; pirinçle çalışan soba.

Sadece güneş ışığı ile çalışan otomobil 1 yıl süren dünya seyahatini tamamladı.

Nevada'da yapılan bir araştırma; kahve atıklarının, ucuz, bol ve çevre dostu bir biyodizel yakıta dönüştürülebileceğini gösteriyor.


ÇEVRE DUYARLILIĞI

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

YENİ BİR YIL, YENİ BİR DÜNYA

Özümüz, içimizdeki ışık, Tanrıyla bir olan parçamız, her zaman parlamıyor. Tüm varoluşu, insanlık deneyimini ışığımız parlasın, bizi anlatsın diye kullanma fırsatımız var ama biz bunu çoğu zaman, huzursuz ve korkularla dolu yaşamak için kullanıyoruz.

Hayatı nasıl yaşayacağımızı, nasıl hissedeceğimizi özgür irademizle biz seçiyoruz. Huzurlu olmak istiyorsak içimizde huzur hissetmeye, sevgi dolu yaşamak istiyorsak kendi içimizde sevgiye, coşkulu yaşamak istiyorsak ilahi coşkuyu hissetmeye izin vermeliyiz.

"Birileri beni anlasın, beni şefkatle kucaklasın" diyorsak önce kendi içimizde anlayış ve şefkate yer açmalı, hissetmeye izin vermeliyiz. Kaynakta hissettiğimiz sevgi ve şefkati buraya gelince unutan bizleriz. Hatırlayacak olan da bizleriz. Kimse bizim adımıza sevgi, şefkat, anlayış hissedemez, bunu ancak biz içimizde hissedebiliriz. İşte o zaman içimizdeki ilahi ışık, özümüz parlamaya başlar.

İçinde bulunduğumuz durumları, ruhsal olarak gelişmek ve Tanrıyı daha çok hissetmek üzere kullanmak ve ışıkla parlamak bizim seçimimiz. İşte böylece o hepimizin ihtiyaç duyduğu, dışarıda aradığı sevgi, huzur ve ilahi coşkuyu içimizde yaşayabiliriz.

Yeni bir yıla girerken, son günlerde gelen bir rehberlik mesajından bir alıntı: hep birlikte ideal bir insanlık düşleyelim;
Herkes kendi yüksek benliğiyle bir olmuş, kendisinin ve ilahi gücün hayrına kararlar alıyor.
Herkes zihinsel olarak açık, berrak, duygusal olarak sakin, huzurlu ve spiritüel olarak yüksek bir farkındalık içinde.
Herkes kendi yaratıcılığıyla, dayanımıyla, cesaretiyle ve bilgeliğiyle bağlantıda.
İnsanlar her alanda işbirliği, paylaşım ve takım çalışması içinde.
Tüm insanlık sevgi, anlayış ve ruhsal bağlantı ile birbirine bağlanmış.
Umutlu oluş ve olumlu bakış açısı tüm insanlığa hakim.
Herkes birbirini destekliyor, ihtiyacı olanla sahip olduklarını paylaşıyor.
Tüm insanlık ilahi olanla kaynakla bağlantıda.
Irk, din, kültür çatışmaları sona ermiş.

Yeni yılda sevdiklerimizle beraber daha HUZURLU, SEVGİ DOLU, COŞKULU OLALIM VE İÇİMİZDEKİ IŞIK, CEVHER PARLASIN!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com