ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

MART 2009 SAYI 27

Merhaba,

Öz'e Dönüş dergimizin Mart sayısı ile beraberiz!

Yeni yazı; GÜVEN İHTİYACI: Kriz dönemlerinde, ümitsizlik ve çaresizlik çok yüksek oranlarda yaşanabiliyor. Yazının devamını ve diğer yazıları okumak için tıklayın...

AYIN GÜZELİ

MİMOZA: Kışın ortasında açan mimoza çiçeği, hem kokusu hem de özel sarı rengiyle yaklaşan baharı müjdeliyor.

AYIN KİTABI

ALAN: Lynne Mc Taggart'ın Butik Yayınlarından çıkan bu kitabı tüm dünyada ilgiyle karşılandı. Mc Taggart; alternatif olarak kabul edilen yeni dünya görüşünün bilimsel boyutunu araştırmak üzere çalışmalarına başlamış. Dünyanın bir çok ülkesindeki konferanslara katılıp, farklı alanlarda çalışan bilim insanlarıyla iletişime geçerek, enerji ve şifa üzerine bilimsel kanıtlar, teoriler aramış. Ve bu kitabında çoğu dünya çapında tanınmış bilim insanıyla yapılan görüşmelerini ve onların yazılarını toplamış. Alan; evrenin iç içe geçmiş yapısını irdeleyen bir bilimsel detektiflik kitabı.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

“Berrak zihin, açık kalp”  adlı minik dinleti için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

SKARABE: Maya, Hint ve Çin tradisyonlarında da görülmekle beraber en çok eski Mısır tradisyonunda görülen bir semboldür. Çeşitli kaynaklarda; kozmik evrenin meydana getirilişini, Güneş'i, yaratım tanrısını, ilahi bilgeliği, ölümsüzlüğü ve re-enkarnasyonu simgelediği yazıyor. Eski zamanlarda olduğu gibi bugün de uğur getirdiğine inanılıyor.

MEDİTASYON

KABUL MEDİTASYONU:  Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözlerimiz hafifçe kapalı. Derin nefes alıp vermeye başlıyoruz. Meditasyon süresince derin nefes alıp verirken, zihnimizden geçen düşünceleri serbest bırakıyoruz.  Öncelikle şu anda yaşadığımız durumun içindeki ilahi amaca odaklanıyoruz. Bu durumun bize öğrettiklerine ve ilahi amaca bizi götüren yola teşekkür ediyoruz. Bu durumun oluşmasındaki payımızı, sorumluluğumuzu kabul ediyoruz. Bu durumlarda anlamamız, öğrenmemiz gereken neler varsa anlamaya, öğrenmeye ve bu durumu aşmak için çıkış yolunu görmeye/algılamaya niyet ediyoruz.
İstediğimiz sürece meditasyona devam ediyoruz ve teşekkür ederek tamamlıyoruz.
Özellikle bizi zorlayan durumları aşmaya yönelik bu meditasyonu, durumu aşmaya başladığımızı hissedene kadar birkaç gün süreyle yapabiliriz.

İYİ HABERLER

Estonya'da bir parlamenterin başlattığı temizlik kampanyası ile binlerce insan, bir günde, bir ormanlık bölgeyi 10 bin ton çöpten temizledi.

İnsan çöplerinden elde edilen biyometan gazından elde edilen yakıt ile çalışan otobüslerin Eylül ayından itibaren Norveç'in başkentinde kullanılacağı bildiriliyor. Toplu taşıma aracı olarak kullanılacağı belirtilen bu 200 otobüs Oslo'da çalışacak.

Honda firması Şubat 2009'da ilk kez Japonya'da kullanıma çıkan hibrid otomobillerin üretimini artıracağını bildirmiş. Gaz yağı ve elektrikle çalışan otomobilleri Avrupa ve Amerika'ya da göndermeyi planlıyorlar.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Özellikle İstanbul'da son günlerde yağan yağmurla barajların dolduğu söyleniyor, yazılıyor. Biz yine de gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım ve suyu çok dikkatli kullanmaya devam edelim!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com