ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

NİSAN 2009 SAYI 28

Merhaba,

Öz'e Dönüş dergimizin Nisan sayısı ile beraberiz.

AYIN GÜZELİ

BADEM ÇİÇEĞİ: Bahar geldi, tüm doğa coşuyor! Ağaçlar rengarenk çiçekleriyle etrafı süslemeye başladı. Bu narin badem çiçeği, baharı ilk karşılayan meyve ağaçlarından birinde açtı. Hem saf güzelliği hem de özel kokusu ile insanı kendine hayran ediyor.

AYIN KİTABI

GİZLİ ENERJİ TERAPİLERİ: Tıp doktoru Richard Gerber'in, Dharma Yayınlarından çıkan bu kitabı, titreşimsel tıbbın öncüsü olarak anılıyor. Gerber bu kitabında, alternatif şifa yöntemlerini bir bilim insanı olarak inceliyor. Kitapta yer verilen konulardan bazıları; titreşimsel tıbbın doğuşu, bitkisel tıp, kuantum, homeopati, çakralar,  insanın çok boyutlu anatomisi ve titreşimsel tıptaki son gelişmeler.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Karunesh'den “Mistiğin çağrısı”nı dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

TİTREŞİMSEL TIP: Fizikçilere göre atomların bir titreşimi ve maddenin temel parçacıklarının da bir titreşimi vardır. Ve bir çok kadim anlayışta da evrenin titreşimler üzerine kurulmuş olduğu vardır. Spiritüel bakış açısına göre de; her olay kendisiyle ilgili titreşimleri taşıyan maddelerin bir sonucudur.
Titreşimsel tıp; insan bedeninin birbirine bağlı enerji alanlarından oluştuğu üzerine kurulu.
Ve bu enerji alanlarından birinde dengesizlik olursa bedende hastalıklar ortaya çıkar. Dolayısıyla enerji alanındaki dengesizlik çözülür ise hastalık iyileşir.

MEDİTASYON

DOĞA MEDİTASYONU: Doğada oluş zaten başlı başına bir meditasyon olmakla birlikte bahar aylarında bu daha da keyifli hale geliyor, özellikle doğa severler için. Bu meditasyonu bir bahçede, kırda veya halka açık bir parkta bile yapabiliriz. Sessizce oturarak etrafı gözlemeye başlıyoruz. Bu sırada gözlerimiz yarı açık da olabilir tam açık da. Beden duruşumuzu omurgamız dik duracak şekilde ayarlıyoruz. Hatta uygun bir ortamdaysak, çimlere uzanmak meditasyonu daha da keyifli hale getirecektir. Tüm algılarımızı açarak, içinde bulunduğumuz doğal ortamı dinlemeye, koklamaya ve hissetmeye başlıyoruz. Derin nefes alarak tüm bedenin bol oksijenle dolduğunu hissediyoruz. Bu meditasyon boyunca an'da kalmaya ve dünyamızdaki güzellikleri algılamaya odaklanıyoruz. Ve olası hediyeler; havadaki bahar kokusu, kuş cıvıltıları, birkaç bülbülün yakınlardaki bir ağaca konarak şakıması, narin bir kelebeğin yakınlardaki bir çiçeğe konması.
İstediğimiz sürece meditasyona devam ediyor ve teşekkür ederek tamamlıyoruz.

İYİ HABERLER

Kaliforniya'da bir otobüs şoförü, her gece, sokakta yaşayan evsizlere, sıcak ev yapımı yemek dağıtıyor.

Tam 21 yıl boyunca tekerlekli sandalyede yaşamış olan felçli bir adam zehirli bir örümcek tarafından ısırılıyor. Hastaneye gittiğinde, hemşire adamın bacaklarının hareket ettiğini fark ediyor. Ve mucizevi bir şekilde adam yeniden yürümeye başlıyor.

Son yapılan bir araştırma, hayata olumlu bakanların olumsuz bakanlara göre daha uzun yaşadıklarını gösterdi.

Şarkıcı Paul Mc Cartney ve Ringo Star, New York'da bir konserde bir araya geliyor. Konserin amacı, zor durumdaki çocuklara meditasyon yapmayı öğretmek üzere bir fon oluşturmak.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım, az tüketelim!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com