ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

MAYIS 2009 SAYI 29

Merhaba,

Öz'e Dönüş dergimizin Mayıs 2009 sayısı ile beraberiz!

Yeni yazılar; KRİZ DÖNEMİNDE YÜKSELEN DEĞERLER; yazıyı okumak için bu sayfanın en altına inebilirsiniz.
Bir yeni yazı daha: ENERJİK TEMİZLİK 2: Dünyamızda, ruhsal gelişim yolunda bizi  destekleyen, yüksek enerjili varlıklar olduğu gibi düşük titreşimli, negatif enerji yayan varlıklar da mevcut.
Yazının devamı ve diğer yazılar için tıklayın...

AYIN GÜZELİ

LALE: Baharda açan onlarca güzel çiçeğin içinden birini seçmek hiç kolay olmadı. İçinde pembe tonlar barındıran bu turuncu lale, kısacık ömründe tüm ihtişamını bizimle paylaşırken çok da güzel kokuyor.

AYIN KİTABI

TEŞEKKÜR EDERİM: Doğan Kitap'ın spiritüel kategoride yayımladığı bu yeni kitabın yazarı; Robert A. Emmons. Yazar, Kaliforniya Üniversitesinde profesör iken pozitif psikoloji ile ilgilenmeye başlıyor. Ve bir diğer psikologla birlikte, şükran duygusunun insanların hayatındaki yerini araştırıyorlar. Kitaptan bir cümle; “ şükran eğilimi yüksek olan ve hayattaki iyiliklerin farkına varma yetisine sahip insanların daha iyi ilişkileri olduğu, bu ilişkileri koruma ve devam ettirmeye daha yatkın bulundukları, daha bağlı oldukları ve daha az yalnız hissettikleri yönünde kanıtlarımız vardır”.

 
ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

“Kristal sessizlik”i  dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

TEKAMÜL: Ruhsal gelişmeyi, olgunlaşmayı ifade eden sözcük. Ruhun özellikle fiziksel boyuttaki deneyimlerinin bütünü göz önünde bulundurularak ruhsal gelişim yolunda ilerleyişini tanımlar. 

MEDİTASYON

İLAHİ IŞIKLA YENİLENME MEDİTASYONU: Yakın zamanda gelen bir rehberlik mesajıyla aktarılan meditasyonu sizlere aktarıyorum. Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözler hafifçe kapalı. Derin nefes alıp vermeye başlıyoruz. Meditasyon süresince derin nefes alıp verirken, zihnimizden geçen düşünceleri serbest bırakıyoruz. İlahi ışığa odaklanıyor ve gelen ilahi ışığın, bizi sınırlandıran düşünce formlarını, iç ışığımızı örten engelleri temizlemesine niyet ediyoruz. Temizlik sürdükçe, ilahi benliğimizin ışığını daha çok hissetmeye ve daha çok cesaret ve ilahi dayanım almaya başlıyoruz. İlahi ışık kalbimize doldukça, daha sabırlı, şefkatli, nazik, kendini ve başkalarını affeden biri olmaya izin veriyoruz.
İstediğimiz sürece meditasyona devam ediyoruz ve teşekkür ederek tamamlıyoruz.

İYİ HABERLER

Çalışmalarını tamamlayan firmalar, mini hidrojen güç santralini Japonya'da kullanmaya hazırlanıyorlar. Bu mini santral, doğal kaynaklardan aldığı karbondioksidi kullanarak, ısı ve güç üretecek.

Bal arısı kolonilerini çökerten parazitin ilacının bulunduğu belirtiliyor. Hastalığın bulaşmış olduğu bal arısı kolonilerinin tamamen iyileştiği belirtiliyor. Bal arılarının varlığı, gezegenimizdeki tüm canlılık zincirinde çok önemli bir yere sahip.

Avrupa'nın en büyük güneş enerjisi santralinin yapımına başlanıyor. Bu milyon dolarlık yatırımı yapan ise Vatikan.


ÇEVRE DUYARLILIĞI

Yediğimiz meyvelerin çekirdeklerini çevrede, yolumuzun üzerindeki yeşil alanlara bırakabiliriz. Tabii bunu yaparken bir çevre kirliliği oluşturmadan, mümkünse tohumları bir parça toprağa gömerek yapmakta fayda var. Eğer bulunduğumuz yer uygunsa, çekirdekleri toprağa gömüp ara sıra sulayarak filizlenmesini bile sağlayabiliriz. Böylece dünyaya meyve ağacı katkımız olabilir.


KRİZ DÖNEMİNDE YÜKSELEN DEĞERLER

Dostluğa, aileye, yakın ilişkilere verilen önem artıyor. İnsanlar arkadaş ve aileleriyle daha çok vakit geçirmeye başladı. Hem sosyal hem aile ilişkileri giderek güçleniyor.

Yeni nesil eski nesilden öğreneceği (tutumlu olmanın püf noktaları gibi) daha çok şey olduğunu anlamaya başladı. Giderek bireyleşen, yalnızlaşan şehir insanı aile ve dostluğa daha çok önem vererek, birbirini desteklemeye başladı.

İşini kaybeden insanlar, paranın ve emeğin nasıl kullanıldığına artık daha çok dikkat ediyor. Herkes harcamalarında daha dikkatli, özenli davranmaya başladı. 

Özel sektörde çalışırken düşünmeden yapılan, giyim, kozmetik gibi alış verişlerin, artık gereksiz olanları kısılıyor. Evde 11 tane sağlam varken 12inci ayakkabı alınmıyor. Her mevsim takip edilen moda alış verişi, dolayısıyla bir çoğu gereksiz yere yapılan giyim harcamaları artık sadece gerekenin alınmasına dönüşüyor. Aşırı ve gereksiz tüketimin azalıyor olması, dünyamızın kaynaklarını daha dengeli kullanacağımızın da habercisi.

İşini kaybeden insanların çoğu, aslında nasıl zorunluluktan çalışmış olduğunu ve aslında severek yapabileceği işler olduğunu anlamaya, düşünmeye başladı. Ve böylece bir çok kişi “ben niçin buradayım, yaşam amacım ne? Hem mutlu olabileceğim hem geçimimi sağlayabileceğim neler yapabilirim”i keşfetme yolunda.

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com