ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

HAZİRAN 2009 SAYI 30

Merhaba,

Öz'e Dönüş dergimizin Haziran sayısı ile beraberiz!

AYIN GÜZELİ

SÜS NARI ÇİÇEĞİ: Süs narı; gerçek nar meyvesi vermese de aslına çok benzeyen nar çiçekleri açıyor. Fotoğrafta, açmaya hazırlanan bir süs narı çiçeği görülüyor.

AYIN KİTABI

MAYA TAKVİMİ: Carl J. Calleman'ın Akaşa Yayınlarından çıkan bu kitabı, dünyada 2012 tarihi yaklaşırken, Maya takviminin spiritüel doğasını aktarıyor. Yazar için bu takvimin en önemli yanı; 2012'ye girmek üzereyken, büyük bir ruhsal uyanışı görmüş olması. 
Kitaptan; “Maya takvimini kullanmaya başlayabilir, kozmik planın ana hatlarının farkına varabilir ve bu planın bilinç evrimine uyumlanabiliriz”.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Kızılderili flütüyle çalınan Dünyanın Ruhu adlı parçayı dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

2012: Maya takviminde zamanın sonu olarak yer alır. Bu aslında sadece bir döngünün bitişi ve yeni bir evreye giriş tarihidir. Spiritüel kaynaklarda “Altın Çağ'a geçiş” olarak anılıyor.

Bu konuya ilişkin yaptığımız sohbet programlarını http://www.radyoaltin.com sitesine üye olarak dinleyebilirsiniz.

MEDİTASYON

DEĞİŞİM MEDİTASYONU: Evrensel boyutta büyük bir dönüşüme girmiş bulunuyoruz. Değişim korkusu ve güvensizlik bir çok insanı etkiliyor. Bu meditasyon yardımıyla içimizdeki değişim direncini kırmak kolaylaşabilir.
Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözler hafifçe kapalı. Derin nefes alıp vermeye başlıyoruz. Meditasyon süresince derin nefes alıp verirken, öncelikle zihnimizden geçen düşünceleri serbest bırakıyoruz. Ardından içimizdeki değişim direncini kırmaya niyet ediyoruz. İlahi ışık tepe çakramızdan dolmaya başlıyor. Ve tüm çakraları dolaşıyor. İlahi ışıkla dolarken her bir çakradaki engel ve blokajları fark edebiliriz. Meditasyon boyunca, içimizden “değişime hazırım” diyoruz. İç gözümüzle, ilahi ışığın tüm çakraların içinden geçerek bedenimizin dışına taştığını görebiliriz. Tüm beden ve enerji alanımızın ilahi ışıkla dolduğunu hissedince tepe çakramızı ve enerji alanımızı kapatıyor ve teşekkür ederek tamamlıyoruz. 

İYİ HABERLER

Avrupa Birliği, Kanada'dan ithal edilen, fok balığı kullanılarak yapılan malzeme alımını yasakladı. Böylece Kanada hükümeti ve fok avcıları için politik bir engel daha çıktı. Kanada'daki milyonlarca yavru fok daha uzun yaşayabilecek.

Afganistan'dan gelen savaş haberlerine bir iyi haber eklendi. Savaş süresince kültürel hazineleri de çalınmış olan Afganistan, kültür zenginliğinin bir kısmına kavuştu. Son 6 yılda İngiltere Londra hava alanında ele geçirilmiş olan, Afganistan'dan çalınmış, 3.4 ton ağırlığında, 1500 adetten fazla antik hazine, uzun çabalar sonucunda Kabil'e geri verildi. Böylece Afganistan'ın kaybolmaya yüz tutan kültürel mirasının önemli bir kısmı Ulusal Müze'ye dönmüş oldu.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Yaz mevsimi geldi, artık doğada daha çok vakit geçirmeye başladık. Doğayı, çevremizi temiz tutmak öncelikli görevlerimizden biri. Doğada iken, mümkün olduğunca plastik malzeme kullanımından kaçınalım. Pikniğe, plaja giderken plastik yerine kumaş gibi uzun süreli kullanılabilen çevre dostu torba götürebilir, bir kez kullanıp atacağımız malzemeler yerine yıkanabilen, tekrar kullanabileceğimiz çatal-kaşık-bardak kullanabiliriz. Ve bulunduğumuz doğa bölgesini temiz tutmak da kolayca yapabileceğimiz bir şey.
Yine doğada iken eğer sigara içiyorsanız, izmaritleri doğaya değil çöpe atın. Eğer  doğada ateş yakıyorsak, oradan ayrılırken, söndüğünden mutlaka emin olalım.

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım, az tüketelim!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com