ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

AĞUSTOS 2009 SAYI 32

Merhaba,

Öz'e Dönüş dergimizin Ağustos sayısı ile beraberiz!

YENİ YAZI

OLUMLU DENEYİMLERİN ETKİSİ: Tıpkı gezegenimizin geçirdiği zorlu değişim süreci gibi bizler de spiritüel yolculuğumuzda zorlu dönemlerden geçiyoruz. Belirsizlik varken yolu kaybetmek çok doğal...
Yazının devamı ve diğer yazılar için tıklayın...

AYIN GÜZELİ

DENİZ: Ege kıyılarında yakaladığımız bu minik bölümü, dünyanın tüm denizleri ile bağlantıda. Akşam, güneş dağların ardında kaybolmak üzereyken, o gün için son kez suda yansıyor. Denizler ve okyanuslar, milyarlarca canlıya yuva olan başlı başına bir evren. Zengin, renkli ve şükürler olsun hala temiz kaldığı yerler var.
Suyun içindeyken kulak verirsek belki kilometrelerce ötedeki balinaların şarkısını duyabiliriz.

AYIN KİTABI

ÖLÜMSÜZ ÜSTATLARIN YAŞAM VE ÖĞRETİSİ: Akaşa Yayınlarından çıkan bu kitap 3 ince ciltten oluşuyor ve bir spiritüel klasik sayılıyor. Aynı zamanda bir bilim insanı olan yazar B. T. Spalding'in; bir grup bilim insanı arkadaşıyla, 100 yıl önce Uzak doğuya yaptıkları yolculuğun notları 3 kitap halinde yayımlanmış. Kitaplarda, üç yıldan fazla süren bu araştırma yolculuğu boyunca karşılaştıkları spiritüel üstatlarla yaşadıkları deneyimleri ve onların öğretilerini paylaşıyor.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Piyano ve flüt dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

SPİRİTÜELLİK: Farklı bakış açılarına göre farklı anlamlar verilir.
Bir bakış açısına göre, fiziksel olmayan şeyleri görebilen, onlarla baş edebilen, ruhlarla iletişim kurabilen, aura okuyabilen kişilere spiritüel denmektedir.
Oysa spiritüellik; insanlık deneyimi içindeyken ruhunun özünü olabildiği kadar çok kavramaya çalışmak anlamına gelir. Kendine karşı tamamen dürüst olma duyarlılığıdır. Spiritüel kişi, ruhuyla bağlantısını güçlendirmeye, ruhunun var oluş amacını gerçekleştirmeye odaklanır.

MEDİTASYON

DÜNYAYA KATKI MEDİTASYONU: Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözler hafifçe kapalı. Derin nefesler alıp vermeye başlıyoruz. Meditasyon süresince derin nefes alıp verirken, zihnimizden geçen düşünceleri serbest bırakıyoruz. Öncelikle Dünyanın canlı bir organizma olduğunu hatırlayarak başlayalım. Bizimle yaşayan, bizlerle birlikte daha milyarlarca canlıyı da üzerinde yaşatan Dünya ana. Bu meditasyon süresince bireysel olarak Dünya'da barış ve iklim dengesi gerçekleşmesi için neler yapabileceğimize odaklanalım. Her birimiz önemliyiz ve  Dünyadaki denge ve barışa katkıda bulunabiliriz. Bu konuda bir iç görü veya farkındalık oluşana kadar istediğimiz sürece meditasyona devam ediyor ve teşekkür ederek tamamlıyoruz.

Bu derginin sayılarında verdiğim meditasyonları sadece bir kere deneyip bırakmak yerine belli bir süre için mümkünse her gün deneyimlemenizi tavsiye ederim.

İYİ HABERLER

Amazon ormanlarıyla ilgili bir iyi haber; üretimi dolayısıyla Amazon ormanlarının yok oluşuna sebep olan firmalardan biri olarak afişe edilmiş olan Nike şirketi, ham madde politikasını değiştirdiğini açıkladı. Artık üretimleri için ham madde alırken Amazon ormanlarına zarar verilmemesi koşulunu arayacak.

Çevre koruma eylemleri Çin'de de sonuç vermeye başladı. Çin hükümeti, kömür yakılarak enerji üretilen 7000 kadar termik santral ünitesini kapatma kararı aldı. Bu karar sonucunda, atmosfere salınan gazlarda azalma olacağı için, ciddi oranda asit yağmurları da engellenmiş olacak.

Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu, Afrika'daki isyancı bir grupta bulunan 200 çocuk askerin serbest bırakıldığını duyurdu. Yaşları 10-17 arasında değişen, içlerinden 16'sı kız olan çocuklar, sonunda ailelerine kavuştular.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Dünyanın kirlenmesine nasıl hepimizin katkısı varsa, temizliğine de aynı ölçüde katkımız olabilir. Daha az kimyasal madde (deterjan, temizlik malzemesi) kullanalım.
Ve pil ihtiyacımız olduğunda doldurulabilir pilleri tercih edelim. Artık kullanılmayacak duruma gelen pilleri de çöpe karıştırmadan, pil kutularına atmaya özen gösterelim.

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım, az tüketelim!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com