ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Kasım 2009 SAYI 34

Merhaba,

Ekim ayında yoğun yurt dışı eğitim seyahatlerim olduğu için Öz'e Dönüş dergimizin Ekim ve  Kasım sayısı birleşti.

YENİ YAZI

BEDENSEL SAĞLIĞI KORUMAK: Geçen ay katıldığım yoğun ve uzun süreli bir eğitimin yardımıyla, bedenimizin ruhsal ve düşünsel yapıyla bağlantısını çok daha derinden kavramış oldum.
Yazının devamı ve diğer yazılar için tıklayın...

AYIN GÜZELİ

Zambak ailesinden bu bitki yaz ayları boyunca türünün en güzel örneklerini sergiledi. Bu lila renkli çiçeklere baktıkça, insanın içinden sadece hayranlıkla gülümsemek geliyor.

AYIN KİTABI

BİRİ BENİ GÖZETLİYOR: Tabiat Bilimleri ve Felsefe eğitimleri sonrasında Biyokimya dalında uzmanlaşan Rupert Sheldrake, Kaknüs Yayınlarından çıkan bu kitabında, bilimsel kriterlere göre açıklanamayan olayları inceliyor. Bu kitabında telepati, dikkat gücü ve uzağı görme gibi ana başlıklar altında, düşünce ve niyetleri sezmek, telepatik çağrılar, nazar ve önsezi gibi konularda, kendisinin ve başka araştırmacıların yaptığı çalışmaları derlemiş ve kolay anlaşılır bir dille aktarmış.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Işıklar adlı müzik parçasını dinlemek için tıklayın...

MEDİTASYON

IŞIKLI DÜNYA MEDİTASYONU: Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözler hafifçe kapalı. Derin nefes alıp vermeye başlıyoruz. Meditasyon süresince derin nefes alıp verirken, zihnimizden geçen düşünceleri serbest bırakıyoruz. İlahi ışığın tepe çakrasından içeriye dolduğunu imgeliyoruz. İlahi ışık hem bedenimizi hem de enerji alanımızı doldurmaya başlıyor. Tüm bedenimiz, organ ve hücrelerimiz ilahi ışıkla doluyor. Tüm beden, ilahi ışıkla temizleniyor ve dengeleniyor. Ve tepe çakrasından dolan ilahi ışık, üçüncü göz çakrasından dışarıya doğru çıkarken tüm dünyaya ilahi ışığı gönderdiğimizi imgeliyoruz. Dünya ilahi ışıkla dolarken, atmosfer ve dünyanın derinlikleri de ilahi ışıkla doluyor. Aynı anda sevdiğimiz, özen gösterdiğimiz herkese bu ilahi ışığın ulaştığını imgeliyoruz.

İstediğimiz sürece meditasyona devam edip teşekkür ederek tamamlıyoruz.

İYİ HABERLER

Greg Mortenson adlı dağcı 1993 yılında K2 tırmanışını denemiş fakat tırmanış sırasında büyük bir yorgunluk ve bitkinlik sonucu gruptan ayrılıp bu zorlu bölgede kaybolmuş, sonunda aç ve susuz vaziyette, Pakistan’ın kuzey kesimlerinde küçük bir dağ köyüne sığınmış. Oradaki insanlar tarafından bakılıp tedavi edilerek tekrar sağlığına kavuşmuş. O köydeki çocukların büyük bir yokluk içinde derslerine çalıştıklarına tanık olan Greg büyük bir insani yardım kampanyası başlatmış ve bugüne kadar Pakistan ve Afganistan bölgesinde yaşayan 33.000 den fazla çocuğa kitap, defter, kalem gibi eğitim malzemeleri temin ederek yardım etmiş ve 80 den fazla okul yapılmasını sağlamış, köprü, yol, su sistemleri ve sağlık merkezleri inşa ettirmiş.   

On altı yaşındaki genç Amerikalı atlet Jordan, tatilde iken geçirdiği bir kazada bacağını kaybedince hızla hastaneye gitmiş. Ve hastanede kendisi gibi kolu, bacağı kesik olan çocukların halinden çok etkilenmiş. Hiçbir  sigortası olmayan, bedeninin bir bölümü kesilmiş olan çocukların durumunu iyileştirmek üzere çalışmaya başlamış. Ve kurduğu vakıf aracılığıyla şimdi binlerce çocuğa hayatlarını değiştiren protezler sağlıyor.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Kış geldi, bir çok bölgede ısınma ihtiyacı başlıyor. Hangi yakıtla ısınırsak ısınalım, ister merkezi ister bireysel ısınma olsun, ev ve işyerlerinde daha kalın giyinerek ısınma ihtiyacımızı daha düşük seviyelere çekebiliriz. Böylece daha az yakıt kullanıp, kendi karbon ayak izimizi azaltabiliriz.

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım, az tüketelim!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com