ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Aralık 2009 SAYI 35

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Aralık sayısı ile yeniden beraberiz.

Bir çok zorluk içeren bir yılı geride bıraktık. Yeni bir yıla giriyoruz. Değişim çağı herkesi zorluyor. Sanki tüm sınavlar aynı güne denk gelmiş gibi hissediyor bir çok insan. Bu zorlukları aşma süreci çok bireysel, çünkü her birimizin bir kimliği, karakteri, alıştığımız düşünce ve davranış kalıpları var. Önümüzdeki en büyük engel, kendi kalıplarımız, doğru sandığımız ama artık işe yaramayan eski bakış açıları. Dünyamız değişiyor, bizler de değişmek zorundayız. Hadi gelin, yeni yılda daha SEVGİ DOLU, SAKİN, ANLAYIŞLI olalım, kendimize, çevremize, var oluşa, tüm evrene yeni bir gözle bakalım! Daha çok ŞÜKREDELİM, kendimizi ve her şeyi daha çok sevelim, ruhumuzun, bedenimizin değerini daha çok bilelim, hayatımızda İLAHİ AKIŞa daha çok yer açalım!  NEŞELİ, BOL IŞIKLI NİCE YILLARA!

AYIN GÜZELİ

SONBAHAR YAPRAĞI: Sonbaharla birlikte yaprakları kızaran ağaçlardan biri de bahçemizdeki Günlük veya Sığla olarak anılan bu ağaç. Fotoğraftaki sığla yaprağı, yağmurlu bir gecenin ardından birkaç damlayı hala üzerinde tutuyor. Siz bu fotoğrafa bakarken, o artık dalından kopup toprağa karışmaya başlamış durumda. Bir dönem bitti, yenisi başlıyor, Sığla ağacı yeni yapraklarına tomurcuk vermeye başladı.

AYIN KİTABI

NİYET ETMENİN GÜCÜ. Wayne Dyer, Dharma Yayınevinden çıkan bu kitabında, niyet enerjisini ve onu hayatımızda en iyi nasıl kullanabileceğimizi anlatıyor. Ve konuya ilişkin kendi hayatından ve çevresinden de örnekler veriyor. Güzel pratik çalışmalar da içeren bu kitabı keyifle okuyabilirsiniz.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

MEDİTASYON

YENİ YILDA BARIŞ MEDİTASYONU:  Rehberlikle gelen Yeni Yılda Dünyaya Barış meditasyonunu yapmak için 31 Aralık gece yarısı öneriliyor. Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözler hafifçe kapalı. Derin nefes alıp vermeye başlıyoruz. Meditasyon süresince derin nefes alıp verirken, zihnimizden geçen düşünceleri serbest bırakıyoruz. Nefes aldıkça ilahi ışıkla doluyoruz. Kalp çakrası sevgi ile genişliyor, zihin berraklaşıyor, duygusal olarak sakinleşiyoruz. Parlak bir güneş gibi ışıkla dolmuş olduğumuzu imgeliyoruz. Ruhsal öğretmenlerimize, koruyucu meleklere, ışık varlıklara ışık aracılığıyla bağlanıyoruz.  Ve Barış'ın Ruhunu çağırıyoruz. Barış Meleğinin, barış ruhunu tüm insanlığa aktarmasına niyet ediyoruz. Kendi hayatımızda ve dış dünyamızda nasıl daha çok barış deneyimleyebileceğimize odaklanıyoruz. “Tüm ilişkilerime barış getiriyorum, sevgi, ışık ve barış yayıyorum, barış ve uyum içinde yaşıyorum” niyetiyle dilediğiniz kadar zaman geçirin. Çevremize, tüm insanlığa, Dünyaya ve evrene barış enerjisi yayarak ve teşekkür ederek tamamlıyoruz.

İYİ HABERLER

Çevreye duyarlılık eylemlerinin 5 yıllık bir sonucu olarak, dünyanın kağıt üretici devlerinden biri, üretimlerinde dönüştürülmüş fiber kullanmaya karar verdi. Böylece Kanada'daki tarihi ormanlarda bu sebeple yapılan ağaç kesimi son buluyor.

Play Pums International adlı organizasyon tarafından, Afrika’da çocukların oyun oynarken aynı zamanda bir su pompasını çalıştırmaları prensibine dayanan Play Pump / Oyun Pompası uygulamaları yapılmış. Okul ve sosyal alanlar yakınlarına kurulan bu pompaların yer üstünde kalan kısmı çocuklar tarafından oyun oynarken döndürülen yaklaşık 3 m çapındaki yuvarlak bir tamburdan oluşuyor. Bu pompaların yukarıya bastığı su tanklarda biriktirilerek oradaki insanların kullanımına sunuluyor. İlgili organizasyon, kuracakları bu sistemlerle önümüzdeki birkaç yıl içinde Afrika kıtasındaki 10 ülkede yaklaşık 10 milyon kişiye temiz içme suyu sağlamayı planlıyor.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım, az tüketelim!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com