ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Şubat 2010 SAYI 36

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Şubat 2010 sayısı ile yeniden beraberiz.

Kitabımı tamamlama aşamasında olduğum için internet sitemdeki yazılara bir süre ara verdim.
Eski yazılar için tıklayın...

AYIN GÜZELİ

YAVRU KÖPEK: İstanbul'da yoğun kar yağışı olan günlerden birinde, annesiyle beraber ormanda dolaşırken gördük onu. Belki birkaç hafta önce doğmuş, merak ve yaşamsal enerjiyle annesinin peşinden dolaşıyordu. Kar yağışının her şeyi örttüğü günlerde onu ve annesini beslemeye başladık, bir yandan da bu duruma alışıp tembelliğe alışmasınlar diye dikkat ettik. Geceleri karla kaplı çalılıkların altında geçirip, gün doğunca yiyecek aramaya başlıyorlar. Ne kadar rahat ve korunaklı hayatlarımız olduğunu bize hatırlatırken, yaşam enerjileri ve dayanım güçleriyle bize örnek oluyorlar.

AYIN KİTABI

YANIBAŞIMIZDAKİ BİLGELİK: Yazar Dr. Rachel N. Remen'in Ege Meta yayınlarından çıkan kitabının alt başlığı “İyileştiren Hikayeler”. Remen, kitabında tıp doktoru olarak çalışırken yaşadığı deneyimleri, kendi hayatından da alıntılar yaparak spiritüel bakış açısıyla aktarıyor. Kitaptaki gerçek öyküler, bilgelik ve yaşama sevinci ile dolu.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

ÖZ'E DÖNÜŞ SÖZLÜK

YÜKSEK BENLİK: Ruhumuzun enerji boyutundaki bölümüdür ve aynı zamanda kozmik bilinç,  evrensel zihin olarak da geçer. Benliğimizin insani boyutun ötesinde var olan bölümüdür ve gerçek kimliğimizi oluşturan ilahi enerjidir.

MEDİTASYON

YÜKSEK BENLİK MEDİTASYONU: Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözler hafifçe kapalı. Derin nefes alıp vermeye başlıyoruz. Ve zihnimizdeki düşünceleri meditasyon süresince arka planda bırakmaya gayret ediyoruz. Nefesimizin bedende ilerleyişini takip ederken, tüm bedende rahatlamaya izin veriyoruz. İç gözümüzde tepe çakramızdan yukarıda yer alan yüksek benliğimizi, canlandırıyor ve onunla iletişime niyet ediyoruz. Yüksek benliğimizi bir ışık veya siluet olarak algılayabiliriz veya sadece yüksek pozitif bir enerji hissetmek de mümkün. Onu ve yüksek titreşimli enerjisini algılamaya başlayınca, bize iletmek istediği mesajı soruyoruz.
İstediğimiz sürece meditasyona devam edip teşekkür ederek tamamlıyoruz. Bu meditasyonu her gün yaparsanız, egonuzdaki çözülmeleri fark edebilirsiniz.

İYİ HABERLER

23 yaşındaki tıp öğrencisi Kathryn Hall, Gambiya'daki bir hastanede gönüllü olarak çalışırken, elektrik enerjisinin yetersiz ve sınırlı olduğunu görmüş. Ve  “Gambiya'yı güçlendirelim” adlı bir organizasyon kurmuş.  İki yıl süren yorulmak bilmez çabaların sonucunda gerekli desteği bularak hastanenin tüm elektrik ihtiyacını karşılayan bir güneş enerji sistemi kurulmuş. Böylece hastanenin tüm elektrik ihtiyacı karşılanıyor ve sürekli hizmet veriliyor.

Amerika'da yaşayan 2 genç duyarlılık ve sorumluluk anlamında yetişkinlere çok şey öğretiyor. Biri şu anda 15 yaşında olan ve 6 yaşından beri Kasım ve Aralık aylarında kış soğuğunda sokakta kamp kuran Peter. Amacı evsizlerin durumuna dikkat çekerek onlar için yardım parası toplamak. Dört yıldır da bunu başarıyor.
Diğer genç Jake  ise, 11 yaşından beri her yıl, ailesinin kendisine ayırdığı yılbaşı hediyelerini almak yerine köprü altında yaşayan evsizlere yemek dağıtıyor.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Evinizde ve iş yerinizde kağıt, plastik, cam, teneke gibi atıklarınızı ayrıştırmaya hala başlamadınız mı? O halde yeni yılda başlayın, dünyayı koruyalım!

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım, az tüketelim!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com