ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Mart 2010 SAYI 37

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Mart 2010 sayısı ile yeniden beraberiz.

AYIN GÜZELİ

BAHAR DALLARI: En güzel mevsim bahar geldi ve tüm doğa coştu. Bu sene bol yağış alan topraklar yeşerdi, renk renk çiçekler her yeri sardı. Bu bahar da ayın güzelini seçmekte zorlandım, hepsi birbirinden güzel. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz çiçek bahçemizdeki süs elmasının çiçeği. Çalı tipi bir bitki olan süs elmasının, şeftali renkli minik çiçekleri birkaç hafta süreyle dallarında kalıyorlar.

AYIN KİTABI

SIRLAR KİTABI: Deepak Chopra, Omega Yayınlarından çıkan bu kitabında yaşamın gizemlerinden bahsediyor. Yaşamın saklı boyutları arasında bağ kurmak üzere “hücre seviyesinde gerçeklik” olarak nitelediği bilgeliğin 10 özelliğini açıklıyor. Ve bunların nasıl hayata geçirilebileceğine yer veriyor.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

MEDİTASYON

OLUMLU DÜŞÜNCE MEDİTASYONU: Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözler hafifçe kapalı. Derin nefes alıp vermeye başlıyoruz ve meditasyon süresince derin nefes alıp veriyoruz. Bugünlerde her ne yaşıyorsanız o durumu düşünün. Yaşadığınız durum sizin için bir problem, bir sorun ise onun çözümüne odaklanmaya başlayın. Ve bu duruma olumlu bir çözüm bulduğunuzu düşünmeye odaklanın. Bu konuda aklınıza gelen tüm olumsuz duygu ve düşünceleri birer birer ele alıp, hepsini olumluya çevirmeye başlayın. Olumlu düşünce ve duygulara izin vermenin nasıl bir sonuç oluşturduğunu fark edin. Bir yandan da o durumun içindeki olumlu şeyleri algılamaya çalışın, size neler kattığını, neler öğrettiğini.

İstediğimiz sürece meditasyona devam edip teşekkür ederek tamamlıyoruz.

İYİ HABERLER

MART Bu ay da duyarlılık ve sorumluluk anlamında yetişkinlere örnek olan bir genç var. Ondört yaşındaki Jessica, Ruanda'daki kız çocuklarının çoğunun yetim ve kimsesiz olup, okula gitmediğini öğrendiğinde, okuldaki arkadaşlarından başlayarak para topladı. Ve 3 yıl sonra Ruanda'daki kimsesiz kız çocuklarına göndermek üzere 75 bin dolar toplamıştı.

Pakistan İslamabad'da, Ayoub Khan temel haklardan yoksun çocuklar için parkta kurduğu bir okulda her gün 150 çocuğa eğitim veriyor. Khan çocuklara, matematik, ingilizce gibi temel dersleri öğretiyor.

Marcia Merrick yardım etmenin aslında basit bir iş olduğunu söylüyor. Marcia, her sabah 400 kişilik yemek paketi hazırlıyor. İçlerinde sandviç, meyve ve ev yapımı kurabiye olan bu paketleri Kansas'taki evsizlere ulaştırıyor. Her pakete cesaretlendirici notlar da yazıyor.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Bitkiler konusunda uzman olan bir arkadaşımız, bu sene bol yağış alan ülkemizde ağaç dikmek için çok iyi bir dönem olduğunu belirtti. Sizler de yaşadığınız yer uygunsa, bir bahçeniz varsa ağaç(lar) dikebilirsiniz. Eğer uygun bir yer bulamıyorsanız, sizin adınıza ağaç dikebilecek TEMA gibi kuruluşlara bağışta bulunabilirsiniz.

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım, az tüketelim!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com