ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Nisan 2010 SAYI 38

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Nisan 2010 sayısı ile yeniden beraberiz.

AYIN GÜZELİ

SARI LALE: Bu yıl da yine Nisan ayında, İstanbul renk renk lalelerle şenlendi. Her biri diğerinden güzel renkleri olan laleler, bu sene de birkaç haftalık ömürlerini bizimle geçirip toprağa karışacaklar.

AYIN KİTABI

NİYET DENEYİ: Lynne Mc Taggart'ın Butik Yayınlarından çıkan bu kitabı, bir süredir internet üzerinden de yürütülen bir çalışmayla bağlantılı. Mc Taggart, bir süredir bilim insanlarıyla beraber, spiritüel şifayı araştıran deneyler yapıyor. Bilincin madde üzerindeki gücünü anlamaya yönelik deneyimler yapılmaya devam ediyor. Mc Taggart, bu kitabında niyetin fiziksel dünyayı değiştirme gücünü, yapılan çalışmalar ve deneyler üzerinden aktarıyor.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

MEDİTASYON

İLAHİ BENLİK MEDİTASYONU: Rehber aracılığıyla gelen bir meditasyonu sizlere aktarıyorum. Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözler hafifçe kapalı. Derin nefes alıp vermeye başlıyor ve meditasyon süresince derin nefes alıp veriyoruz.
Başımızın üzerinde yer alan tepe çakramıza odaklanıyoruz. Tepe çakrasından ilahi ışığın bedene ve enerji alanına akmaya başladığını hissedin. Hissedemiyorsanız da buna niyet edin ve kendinizi açın. Bu ilahi ışıkla bağlantıda olduğumuz sürece, hayatımızın ve evrenin planıyla, ilahi planla bağlanmış durumdayız. Bu ışık akış halindeyken bazı sınırlandırmaların kalktığını ve enerjimizin güçlendiğini fark edebiliriz. İç gözümüzle bakınca ilahi varlıkların, rehberlerin enerjilerini de algılayabiliriz. Her biri sevgi, bilgelik, ilham, rehberlik ve umut dolu. İlahi benliğimizle bağlantıya geçip, onun parlak, sonsuz ve ölümsüz enerjisini hissedebiliriz. Onunla bağlandıkça içimizdeki ilahi bilinci, ışığı ve güzelliği bir süreliğine de olsa hissetmeye odaklanıyoruz. Bu meditasyon boyunca ilahi benliğimizden ve rehberlerden gelen mesajları algılamaya odaklanıyoruz.

İstediğimiz sürece meditasyona devam edip teşekkür ederek tamamlıyoruz.

İYİ HABERLER

Amerikan vatandaşı Gashaw Tahir, doğduğu ülke olan Etiyopya'ya döndüğünde memleketindeki ormansız kalmış dağları gördü. Bunun üzerine sıradışı bir çalışma başlattı. Tahir, o bölgeden 450 genç insanla beraber çalışarak oraya tam bir milyon adet ağaç dikecekler. Böylece o bölgenin ekolojik çevresi değişiyor.

Çevre koruma gönüllülerinin verdiği çabalar sonucunda elde edilen gelişmeler:
İngiltere okyanus alanı koruma bölgesini 2 katına çıkardığını açıkladı.
Birleşmiş Milletler, Afrika'daki filleri  “tehlike altındaki türler” kapsamına aldı, ki bu karar fillerin daha çok korunacağı anlamına geliyor.
Depremde yaşadığı yıkım sonrasında Haiti'ye yapılan yardımlar 1.3 milyon doları geçti ve Haiti'nin 1 milyar dolarlık borcu silindi.

Nükleer Güvenlik Zirvesi'nde, Ukrayna dünyaya örnek bir karar aldı; 2012 yılına kadar elindeki zenginleştirilmiş uranyumu yok etmeye söz verdi.


ÇEVRE DUYARLILIĞI

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım, az tüketelim!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com