ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Mayıs-Haziran 2010 SAYI 39

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Mayıs ve Haziran sayısı ortak çıkıyor.

AYIN GÜZELİ

LEYLAK: Kış bitmek üzereyken açmaya hazırlandılar. Ve baharın ilk günlerinde şahane çiçeklerini açtılar. Hem rengi hem özel kokusuyla insanı gülümseten leylaklar, doğanın en güzel eserlerinden.

AYIN KİTABI

İLAÇLA TEDAVİ EFSANESİ: Bir psikiyatrist ve ilaç uzmanı olan İngiliz Joanna Moncrieff, Metis Yayınlarından çıkan bu kitabında, psikiyatrideki ilaç kullanımına eleştirel bakışını okuyucuyla paylaşıyor. Teknik açıklamalar da içeren kitapta Moncriff, yaptığı kapsamlı araştırmalara dayanarak, psikiyatrik ilaç tedavisini ve bu konudaki yaygın kanıları bir uzmanın gözüyle açımlıyor ve okuyucuyu uyarıyor.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

MEDİTASYON

YAZ  MEDİTASYONU: Yazın gelişini kutlamak için doğada yapılan bu meditasyon süresince kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir açık hava ortamı bulabilirsiniz. Mümkünse meditasyon boyunca toprakta oturun. Derin nefes alıp vermeye başlıyor ve meditasyon süresince nefesimize dikkat ediyoruz. Doğada olduğumuz her an boyunca derin nefesle yaz havasını, kokusunu alırken çevredeki kuşları, kelebekleri ve rengarenk çiçekleri izliyoruz. Doğanın bir parçası gibi sakin kalmayı başarırsanız bir süre sonra kelebekler ve kuşlar size daha çok yaklaşacaktır. Böylece onların varoluşunu da kutlayabilirsiniz.

İstediğimiz sürece meditasyona devam edip, doğaya ve toprak anaya da teşekkür ederek tamamlıyoruz.

İYİ HABERLER

Yapılan çevre dostu kampanyalar netice verdi, Nestle firması, Yağmur Ormanlarının yok edilmesiyle elde edilen ürünleri kullanmaya son verdiğini açıkladı.

Petrol sızıntısı bir çevre felaketine dönüştü ama bu konuda gelen iyi haberler de var.
Londra, Paris ve Stockholm gibi büyük şehirlerde yapılan çevreci faaliyetler ve temizlik çalışmaları sonuç verdi. Ve balıklar Avrupa'nın bir çok nehrine geri dönüyor.

Basınçlı havanın araçlarda yakıt olarak kullanımı bilimkurgunun ötesine geçip gerçek oluyor. Basınçlı havanın kullanıldığı prototip arabalar Amerika ve Hindistan'da test edildi.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Havaların ısınmasıyla birlikte doğada daha çok vakit geçiriyoruz. Çevremizin temizliğinden hepimiz sorumluyuz, yaşadığımız, ziyaret ettiğimiz yerleri temiz tutalım.
Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım, az tüketelim!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com