ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Aralık 2010 SAYI 43

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Aralık 2010 sayısı ile yeniden beraberiz.

                SEVGİ, IŞIK  VE  BARIŞ   DOLU  NİCE  MUTLU  YILLARA!

HABER: RADIANCED EV'DE HAFTA SONU GRUP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR!

Ocak ayındaki Hafta Sonu Grup Çalışmasının konusu; İLİŞKİLER
Sağlıklı ve mutlu ilişkiler, evlerin, ailelerin canlılığıdır. İlişkilerdeki başarı sadece kendi kişisel doyumumuz için değil aynı zamanda çocukların sağlıklı gelişimi ve yaşadığımız topluluklar için de önemli.

Güvenli ve rahat bir ortamda yapılacak olan bu 2 günlük çalışma; hem eşi, ailesi ve dostlarıyla hem de çalışma ortamında daha dengeli sağlıklı iletişim kurarak, kendini daha iyi ifade etmek isteyenler için uygun. Uzun süreli, dengeli bir ilişkinin en önemli sırları nedir? İlişkilerde yaşanan en büyük problemler nasıl aşılabilir? İlişkilerde çekim yasası nasıl çalışıyor? Doğru insanı kendinize nasıl çekersiniz? Benzeri sorulara yanıt arıyorsanız bu çalışmaya katılabilirsiniz.

Bu çalışmaya ilişkin detaylı bilgi ve takip eden Hafta Sonu Grup Çalışmaları için, lütfen link'i tıklayın;
http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

AYIN GÜZELİ

Kırmızı meyveli bu çalı bitkisi herdem yeşil. Kızıl-yeşil renkteki yapraklarının güzelliği yanında kışa doğru açan kırmızı meyveleri ile dikkat çekiyor.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

MEDİTASYON

YENİ YIL  MEDİTASYONU:  Sırtımız dik olarak otururken derin nefes alıp vermeye başlıyor ve meditasyon süresince nefesimize dikkat ediyoruz. Bir yılı geride bırakırken bu yıl yaşadıklarımızı kısaca gözden geçirebiliriz. Bize iyi ve/veya kötü hissettiren her ne varsa, şükredip teşekkür ederek geride bırakmaya niyet edelim. Yeni bir yıla başlarken, kendimiz, ailemiz, çevremiz, insanlık ve Dünya'mız için barış ve ilahi ışık dileyerek tamamlayabiliriz.

İYİ HABERLER

Tüm Makedonya'da bir cuma günü tatil ilan edildi ve ogün boyunca 7 milyon ağaç dikildi.
Proje, 2008 yılında çıkan bir yangında 35 bin hektar alan yandıktan sonra doğmuştu ve bu yıl uygulandı. Binlerce insan, ülke çapında 80 bölgede milyonlarca ağaç dikti.

Bir İngiliz yardım kuruluşu Afrika'daki okul çocuklarının hayatında büyük bir değişime yol açıyor. Yardım kuruluşu, Zambia, Zimbabve, Tanzanya ve Madagaskar gibi ülkelerdeki okullara
bilgisayar ekipmanları gönderiyor ve çocuklara bu konuda eğitim veriyor. Bu yolla, bin Afrika okuluna gönderilen 27 bin adet bilgisayarla beraber, beş milyondan fazla Afrikalı çocuğa eğitim verilecek.

Madagaskar'lı Rabary Desire, yıllardır kendini adadığı şeyi başardı. Kendine Madagaskar'da bir orman kurdu ve orman koruma başarısı dolayısıyla ödüllendirildi. Çok az bir parası olmasına rağmen biriktiren ve bir orman koruma bölgesi yaratmayı tek başına başaran Rabary, bu bölgede nesli tükenmekte olan bazı hayvanların da korunmasını sağlıyor. Aynı zamanda bölge okullarında çocuklara, orman ve çevre koruma bilinci üzerine dersler veriyor.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım, az tüketelim!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com