ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Ocak 2011 SAYI 44

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Ocak 2011 sayısı ile yeniden beraberiz.

RADIANCED EV'DE HAFTA SONU GRUP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR!

Şubat ayındaki Hafta Sonu Grup Çalışmasının konusu;
RUHSAL UYANIŞ ve HAYAT AMACINI KEŞFETMEK

Bu hafta sonu çalışması, meditasyon yaparak farkındalık ve içgörü kazanmak, Ruhsal Rehberler ve yüksek benlikle iletişim kurmak ve bu dünyada bulunuş amacını hatırlamak isteyenler için uygundur.

Bu çalışmaya ilişkin detaylı bilgi ve takip eden Hafta Sonu Grup Çalışmaları için, lütfen link'i tıklayın;
http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

AYIN GÜZELİ

HANIMELİ: Çalı tipi hanımeli, kışın çiçek açan nadir bitkilerden. Yağmur, kar, soğuk demeden o narin çiçeklerini açarak kış boyu şahane kokular yayıyor.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

MEDİTASYON

ENERJİ ŞİFASI MEDİTASYONU: Meditasyon oturuşundayız, sırtımız dik, gözler hafifçe kapalı. Bu meditasyonu yaparken, dilerseniz yukarıdaki müziği dinleyebilirsiniz.
Derin nefes alıp vermeye başlıyor ve meditasyon süresince nefesimize dikkat ediyoruz.
Nefes alırken evrendeki yaşam gücünü, solar pleksüs (karın) bölgesinden içimize çekiyoruz. Yaşam gücünü çok hafif ve rafine bir enerji olarak iç gözümüzde canlandırıyoruz. Bu enerji nefesle içimize aldıkça tüm bedeni, organları, hücreleri dolduruyor. Nefes verdikçe, yaşam enerjisi tüm bedene yayılıyor. İstediğimiz sürece meditasyona devam edip teşekkür ederek tamamlıyoruz.

İYİ HABERLER

Tüm dünyada milyonlarca gönüllü, “Dünyayı Temizleyelim Hafta Sonu” çerçevesinde, bulundukları bölgede parkları, su yollarını ve ağaçlık bölgeleri temizlediler. Herşey 18 yıl önce Avusturalyalı Ian'ın yatıyla bir deniz seyahati yaparken, denizdeki çöpleri görmesiyle başladı. Evine dönünce önce kendi bölgesinde temizlik kampanyası başlattı. Yıllar içinde daha çok insanın katılımını gördükçe kampanyayı dünya çapına genişletti. Ve Eylül ayında 120 ülkede 35 milyon gönüllü çevrelerini temizlediler.

Geçtiğimiz günlerde Worldwatch Enstitüsü, “Dünyayı Besleyen Buluşlar” adlı raporu, Amerika'da basına bildirdi. Sonuçlar, tüm Dünyada özellikle Afrika'da uygulanan tarımsal alandaki buluşların başarılarını detaylarıyla aktarıyor.

Karayipler'deki Belize hükümeti, trolle balık avlamayı yasakladı. Trolle balık avlamanın okyanus derinliklerine verdiği büyük zarar en azından o bölgede engellenmiş oldu. Böylece dünyadaki ikinci en büyük mercan resifleri korunacak.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Havalar soğuduğunda ısıtma sistemini iyice açıp evde ince giysilerle mi dolaşıyorsunuz? Öyle ise çevre kirliliğine farkında olmadan katkınız oluyor. Çevreyi, soluduğumuz havayı kirletmek yerine temiz tutmak istiyorsak, ısıtma sistemini sadece yeteri kadar açıp, az yakıt yakmaya özen gösterelim. Ev-işyerindeki ısı kaçaklarını tespit etmek de önemli bir adım. Hadi, kombi'leri kısıp, yün kazakları giyelim!

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım, az tüketelim!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com