ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Mart - Nisan 2011 SAYI 46

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Mart-Nisan ortak sayısı ile beraberiz.

RADIANCED EV'DE HAFTA SONU GRUP ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR!

Nisan ayındaki Hafta Sonu Grup Çalışmasının konusu;İÇİNDEKİ YARATICI'YI UYANDIRMAK.
16-17 nisan 2011 tarihlerinde yapılacak olan bu grup çalışması, içindeki özgün yaratıcı-sanatçı tarafı ortaya çıkarıp hayata geçirmek isteyenler ve yaratıcı yönünü geliştirmek isteyen amatör-profesyonel sanatçılar için uygun.

Herbirimiz özel yeteneklere sahibiz. Kimimiz farkında bu yeteneklerin, kimimiz henüz degil. Bu çalışmada katılımcılar kendisini ve içsel yeteneklerini keşfetmeye başlıyor. Ve çalışmalarda bunları en iyi nasıl değerlendireceğini de bulacaklar. Bu grup çalışması boyunca, katılımcılar içlerindeki sanatçı yönü ortaya çıkarmayı engelleyen durumları çözmeye odaklanırken, sanatçı üretkenliğinde sorun yaşayanlarla da farkındalık ve çözümleme çalışmaları yapacağız.

Mayıs ayı Grup Çalışmasının konusu ise: Yakın İlişkilerde Ustalaşmak II.
Bu grup çalışması sadece ilk bölüme katılmış olanlara açık.

Takip eden Hafta Sonu Grup Çalışmaları için, lütfen link'i tıklayın;
http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

AYIN GÜZELİ

Beklenen bahar ayları geldi, doğa canlanıp renklenmeye başladı! Bu ay size iki fotoğraf sunuyoruz. Birincisi Gökçe Çaltepe'nin Kuala Lumpur-Malezya'da çektiği kelebekli bir fotoğraf. Diğeri ise Şermin Çetin'in Radianced bahçemizde çektiği mine çiçeği. Bu minicik mavi mineler kış biter bitmez, topraktan fırlayıp neredeyse tüm bahçeyi kapladı.

AYIN KİTABI

RUHUN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK: Diba Ayten Yılmaz'ın beklenen kitabı çıktı! Ruhun Derinliklerine Yolculuk isimli kitap yaklaşık seksen adet vaka hikayesi içeriyor. Diba'nın bu kitabında, 2005 yılından beri uyguladığı regresyon çalışmalarından özetleri ve ruhsal yolda ilerleyişle ilgili yazılarını da okuyabilirsiniz. Kitaptaki vaka hikayelerini okudukça kendi ruhsal yolculuğunuza ilişkin farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Bu kitabı okurken, insanlık deneyiminde her ne yaşıyor olursanız olun yalnız olmadığınızı, tekamül yolunda herkesin belli zorlukları aşmak durumunda olduğunu ve bunun mümkün olduğunu gerçek örnekler üzerinden anlamaya başlayabilirsiniz.
Bu kitap regresyon çalışması vaka örnekleri içeren Türkiye'deki ilk örnek. Kitabı Radianced'dan edinebileceğiniz gibi D&R, Remzi, Alkım, Kabalcı gibi bazı kitapevlerinde ve internet kitapçılarında da bulabilirsiniz. Bulamadığınız takdirde kitapevlerine sipariş verirseniz getirebilirler.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

MEDİTASYON

BAHAR MEDİTASYONU: Bu meditasyonu mümkünse açık havada yapalım. Omurgamız dik olarak oturur veya ayakta dururken derin nefes alıp vermeye başlıyor ve meditasyon süresince nefesimize odaklanıyoruz. Her nefesle birlikte bahar havasını ve kokusunu içimize çekiyoruz. Baharın gelişiyle birlikte  bize tüm güzelliklerini sergileyen toprak anaya, dünyaya şükranlarımızı sunup, onun şifası için dilekte bulunuyoruz. Dünyaya gönderdiğimiz şifa enerjisi hem tüm insanlığa hem de evrene yayılır.

İstediğimiz sürece meditasyona devam edip teşekkür ederek tamamlıyoruz.

İYİ HABERLER

Şu anda 12 yaşında olan Amerikalı Katie, 9 yaşından beri sebze yetiştiriyor ve yetiştirdiklerini evsizlerin beslendiği yerlere veriyor. Katie ilk kez dokuz yaşındayken yetiştirdiği kocaman bir lahanayı babasıyla beraber götürüp evsizlerin beslendiği yere verdi. Tek bir lahanayla bile aç insanları doyurabildiğini anlayan Katie, sonraki yıllarda hem sebze yetiştirmeye devam etti hem de kâr amacı gütmeyen, bağışlarla yürüyen bir organizasyon oluşturdu. Yetiştirdikleri sebzeleri ihtiyaç sahibi olan yüzlerce insana ulaştırıyorlar.

İngiltere kaynaklı bir yardım kuruluşu olan Barışın Çocukları (Children of Peace) adlı organizasyon, Filistin ve İsrail'deki tüm çocukları kültür, inanç ve cinsiyet ayrımı gözetmeden korumayı amaç edinmiş durumda. Topluluklar arasında dostluk, güven ve anlayış geliştirmek için çalışıyor. Çalışmaları kapsamında, çocuklar için dinlenme-eğlence merkezi oluşturmak, Gazze'ye okul malzemeleri götürmek, çocuklara çeşitli eğitim malzemeleri ulaştırmak ve Ramallah'a tıbbi malzeme götürülmesi işleri de var.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Birleşmiş Milletler, 2011 yılını Uluslar arası Orman Yılı ilan etti. Ormanlarımız yenilenebilir enerji kaynakları sağlıyor, aynı zamanda iklimin ve su kaynaklarının dengelenmesine katkıda bulunuyor. İnsanlık için hayati öneme sahip olan  ormanlarımızın korunmasına katkıda bulunmak hepimizin görevi.

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com