ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Ağustos 2011 SAYI 49

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Ağustos sayısı ile beraberiz.

RADIANCED EV'DE HAFTA SONU GRUP ÇALIŞMALARI EYLÜL AYINDA TEKRAR BAŞLIYOR!
Yeni grup çalışmaları Eylül 2011'de başlıyor. Yeni dönem programını, internet sitemizdeki ilgili bağlantıdan güncel olarak takip edebilirsiniz;

http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

AYIN GÜZELİ

ROSA CANINA: Gülgillerden yabani Kuşburnu çiçeği. Bu narin çiçek bir yaz günü bahçemizde açtı. Gelincik çiçeğine benzeyen bir dokusu olan bu çiçek birkaç günlük ömrünü bahçemizde geçirdi. 

Diba Ayten Yılmaz'ın kitabı RUHUN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK'u hala bulamadıysanız, yakınınızdaki bir kitapçıya sipariş verin, birkaç gün içinde getirebilir.

RADIANCED EV'DEN HABERLER

Kocaeli'ndeki Radianced Ev'den haberler vermeye başlıyoruz.

Geçen yıl yapımını tamamlayıp açtığımız evde artık her an elektrik var. O bölgede elektrik şebekesi olmadığı için elektrik ihtiyacımızı yakın zamana kadar jeneratör aracılığıyla sağlıyorduk. Muammer, uzun zamandan beri üzerinde adım adım çalıştığı güneş enerji sistemini 10 Temmuz' da devreye aldı. Böylece Radianced Ev elektriğini güneşten sağlamaya başladı. Radianced Ev'de temiz enerji kullanma isteğimiz sebebiyle sıcak suyu da güneşten sağlıyorduk, şimdi artık dev enerji kaynağı Güneşimiz evimize elektrik de sağlamış oluyor.

Güneş enerjisi sistemini taşıyan ahşap çardak ilk serçe ailesine yuva oldu bile. Minik serçeler o yuvada büyüdüler ve uçmayı öğrenip uçtular.

Bostanımızda bu yıl da doğal tarım yapıyoruz ve toprak ana doğal hayvan gübresi ve su verdikçe bize kabak, salatalık, domates, biber benzeri sebzeler vermeye başladı. Son olarak da bostanımızda damla sulama sistemini devreye aldık. Böylece bitkilerimiz daha az suyla daha verimli olacaklar.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

İYİ HABERLER

Bahama Hükümeti, ülke sınırları dahilinde ticari köpekbalığı avlanmasını yasakladı. Böylece denizlerdeki doğal hayatın korunmasında çok önemli bir rol oynayan köpekbalıkları, o bölgede koruma altına alınmış oluyor.

Dünya çapında tanınan bir dansçı, Havana'nın fakir mahallelerindeki binlerce fakir çocuğa dans dersleri veriyor. Amaç çocukları sokaklardaki zorlu koşullardan alıp onlara dans etmeyi öğretmek.

Dokuz yaşında bir çocuk olmasına rağmen Rachel, anlaşılan ruhsal amacını hatırlıyormuş. Tek isteğinin oniki yaşına gelmeden önce, 300 Dolar biriktirip, Afrika köylülerine temiz su ulaştırmak amacıyla bağışlamak olduğunu söylüyormuş. Rachel geçirdiği trafik kazası ardından ölünce onun adına toplanan 614 bin Amerikan Doları onun istediği şekilde Afrika köylülerine bağışlanmış.

St. Petersburg'ta yaşayan yirmi bir yaşındaki Rus genç kız Taisia Sidorova'nın, geçirdiği trafik kazasında bedeni araçta sıkıştı. Ve kazada hasar gördüğü için beyninin sol tarafının çoğu ameliyatla alındı. Doktorlar hiç umutlu değildi ve Taisia'nın ailesini uyardılar, olasılıkla hayatının kalanını özürlü biri olarak geçireceğine dair. Ama ailesinin sevgi ve desteğiyle de beraber iyileşen genç kızda sol beyin çalışmaya ve sağ beynin eksikliğini gidermeye başladı. Ve böylece Taisia şaşırtıcı bir artistik yetenek sergilemeye başladı. Daha önce hiç ilgilenmemiş olduğu çizimle ilgilenmeye başladı ve çok güzel resimler çizmeye başladı.

Onyedi yaşından beri kendisini ülkesinin nehirlerini temizlemeye adamış olan Chad, binlerce gönüllüyle beraber ülke çapındaki nehirleri temizliyor. Chad ve diğer gönüllüler nehir ve su kenarlarını her türlü binlerce çöpten arındırıyorlar.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Şu anda ben bu yazıyı yazarken ve siz okurken dünyanın değişik yerlerinde çok sayıda insan açlık ve susuzluktan ölüyor. Dünyanın bize sunduğu nimetlerin, suyun ve her lokma yiyeceğin kıymetini her zaman bilelim.

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım...

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com