ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Eylül 2011 SAYI 50

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin ellinci sayısına geldik!

RADIANCED EV'DE YENİ SEZON HAFTA SONU GRUP ÇALIŞMALARI  DEVAM EDİYOR!
RadianceD Ev'de yaptığımız yeni dönem grup çalışmaları devam ediyor. Hafta sonu yapılması planlanan bu grup çalışmaları grup oluştuğu takdirde hafta içi günlerde de yapılabilir.
Talebiniz olması halinde lütfen Diba ile iletişim kurun.

Kasım ayındaki grup çalışmasının konusu: YAKIN İLİŞKİLERDE USTALAŞMAK

Bu hafta sonu grup çalışması, hem eşi, ailesi ve dostlarıyla hem de çalışma ortamında daha dengeli, sağlıklı ilişki kurarak, kendisini daha iyi ifade etmek isteyenler için uygun.
Bu grup çalışmasında ele alınacak bazı konular; ikili ilişkilerde yaşanan en büyük problemler neler ve bunları aşmak nasıl  mümkün? Çocuklukta yaşananlar şimdiki ilişkileri nasıl etkiliyor ve bunları nasıl çözebiliriz? Geçmiş hayatların ikili ilişkilere olumlu ve olumsuz etkileri neler ve nasıl aşılabilir? Ruh eşi-ruh ikizi kavramları? İlişkilerde edindiğimiz rolleri daha olumlu yönde nasıl değiştirebiliriz? Yaşamak istediğimiz ilişkiyi nasıl oluşturabiliriz?

Bu grup çalışmasına katılmak istiyorsanız lütfen Diba'yla iletişim kurun.

Grup çalışmaları programını, internet sitemizdeki ilgili link'ten güncel olarak takip edebilirsiniz;

http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

AYIN GÜZELİ

LOTUS ( NİLÜFER ) ÇİÇEĞİ : Gece kapanan, gündüz açan bu lotus çiçekleri, Yeşilyurt köyündeki minnacık bir gölette yaşıyorlar. Hayranlık uyandıran güzelliğiyle beraber, eski çağlardan beri hakkında en çok mit ve hikaye yazılmış olan çiçek bu olsa gerek.

RADIANCED EV'DEN HABERLER

Bu yıl bostana ekim yapmakta geç kalmıştık ama yine de toprak ana bize cömert davranıyor. Marketlerde satılan, doğallıktan uzaklaşmış domatesler sebebiyle unutmuş olduğumuz domates kokusunu ve tadını böylece yeniden hatırlamaya başladık. Bahçemizde tamamen doğal gübre su ve güneşle yetişen domatesleri rendeleyip buzdolabına koyduk. Böylece kış boyunca Radianced Ev'de bu domateslerle pişen çorbaları sunacağız.

Bugünlerde Radianced Ev'deki eğitim ve grup çalışmalarına katılan arkadaşlar, bostanımızdaki yine doğal olarak yetişmiş olan patlıcan, kabak, biber ve kavun, karpuzları da yeme şansını yakalıyor.


ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

İYİ HABERLER

Dünyanın değişik ülkelerinden lider ekonomi uzmanları, İngiltere'deki Schumacher Koleji'nde biraraya geldi. Görüşmelerde mevcut ekonomik sisteme alternatifler düşünülüyor. Tüm dünyada yaşanan ekonomik sarsıntıların mevcut sistemle çözülemeyeceği ve yeni bir düşünce ve bakış açısıyla çözümler arandığı belirtiliyor.

Tehlikeli nükleer güç kullanımına alternatif arayan Japon araştırmacılar sürpriz bir aerodinamik buluş yaptılar. Bu buluş sayesinde yapılan rüzgar türbinleri klasik rüzgar türbinlerinden üç kat  daha verimli olacak ve nükleer güç santrellerinden daha ucuza malolacak.

Japonyadaki bir budist tapınaktaki rahipler, Fukushima'da yaşanan nükleer felaket sonrası açığa çıkan radyasyonla mücadele etmek üzere yüzbinlerce ayçiçeği bitkisi diktiler. O bölgede dikilen ve büyüyen yüzbinlerce ayçiçeği radyasyonu absorbe ederek o bölgedeki havayı temizlemeye başladı.

İngiltere’nin Bristol kenti, dünyanın farklı ülkelerinden mültecilere “Hoş geldin” diyor ve “mülteci şehri” oluyor. Yerel halkın çoğunluğu, kendi ülkelerinde travma yaşayan bu insanlara karşı içgörü kazanmak ve zor günlerinde onlara destek olmak istiyor. Ve böylece bir sığınak arayan mültecilere dostça davranıyorlar. Temsili olarak belirlenen temmuz ayında bir günde, Bristol'de yüzlerce mülteciye o bölgeye özgü çay-kek sunularak geleneksel “hoşgeldin” partisi yapıldı.

Tüm dünyada 24 eylül 2011 tarihinde küresel bir eylem yapılacak. Eylemi düzenleyenler, küresel iklim krizlerini çözmek üzere tüm dünyayı harekete geçirmek istiyorlar. Amaçları; bu ve benzeri eylemler aracılığıyla politik liderlere fosil yakıt (benzin, motorin vb) kullanımının zararlarıyla ilgili uyarıcı mesajlar vermek. Eyleme katılanlar 24 eylül 2011’de yürüyerek veya bisiklet, kaykay benzeri araçlar kullanarak iklim krizlerine karşı tüm dünyaya mesaj vermeyi amaçlıyorlar.

2001 yılında Taliban rejimi devrildiğinden beri tüm zorluklara rağmen çalışan Afgan Eğitim Bakanlığı, on yıl içinde 8 bin okul yaptırıp açtıklarını bildirdi. Böylece 2,5 milyondan fazlası kız çocuğu olan yedi milyon Afgan çocuk okula gitmeye başlamış.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com