ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Ekim 2011 SAYI 51

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Ekim sayısı ile beraberiz.

Kitabım dolayısıyla ara verdiğim yazılarıma tekrar başladım. Zaman buldukça yazılarımı sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.
Yeni yazım;GEÇMİŞİN GÜCÜ: Sebebini anlamayamadığınız, çözemediğiniz duygusal-bedensel acılar için, mantıklı veya geleneksel bir çok yöntem denemiş ama ne kendiniz ne de başvurduğunuz kişi sizi ve durumunuzu anlamamış olabilir. İşte böyle bir durumda regresyon çalışmasından faydalanabilirsiniz. Devamını okumak için tıklayın...

RADIANCED EV'DE HAFTA SONU GRUP ÇALIŞMALARI

Kuşadası'nda yapılacak olan Dünya Regresyon Kongresi'ne katılımım dolayısıyla Ekim ayında hafta sonu çalışması yapılmıyor. RadianceD Ev'de yaptığımız grup çalışmaları Kasım ayında devam ediyor. Bu çalışmaları grup oluştuğu takdirde hafta içi günlerde de yapabiliriz. Talebiniz olması halinde lütfen Diba ile iletişim kurun.

Kasım ayındaki grup çalışmasının konusu: YAKIN İLİŞKİLERDE USTALAŞMAK
Bu hafta sonu grup çalışması, kendisini daha iyi ifade ederek, eşi, ailesi ve dostlarıyla ve çalışma ortamında daha dengeli, sağlıklı ilişki kurmak isteyenler için uygun.
Bu grup çalışmasında ele alınacak bazı konular; ikili ilişkilerde yaşanan en büyük problemler neler ve bunları aşmak nasıl  mümkün? Çocuklukta yaşananlar şimdiki ilişkileri nasıl etkiliyor ve bunları nasıl çözebiliriz? Geçmiş hayatların ikili ilişkilere olumlu ve olumsuz etkileri neler ve nasıl aşılabilir? Ruh eşi-ruh ikizi kavramları? İlişkilerde edindiğimiz rolleri daha olumlu yönde nasıl değiştirebiliriz? Yaşamak istediğimiz ilişkiyi nasıl oluşturabiliriz?
Bu grup çalışmasına katılmak istiyorsanız lütfen Diba'yla iletişim kurun.
Grup çalışmaları programını, internet sitemizdeki ilgili link'ten güncel olarak takip edebilirsiniz;

http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

AYIN GÜZELİ

GÜL: Şehirlerde bahar aylarından sonbahar aylarına kadar görmeye alıştığımız gül ağaçları,  eylül ayında yine açarlar. Güzeller güzeli bu tomurcuk gül, kışa girerken son kez açmış.

RADIANCED EV'DEN HABERLER

Radianced Ev kışa hazırlanıyor. Artık bostanda sebzeler bitiyor. Kavun ve karpuzlar büyümeden kış geliyor. Evin önüne beton karolarla yürüme yolu yapıldı. Muammer'in orada da büyük emeği var. Kışın evimizi ısıtacak odunlar bahçeye gelmek üzere. Evin önünde çimlenme başladı. Yağmurlar devam ettikçe her yer tekrar yemyeşil olacak.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

İYİ HABERLER

Suudi Arabistan kralı Abdullah, eylül ayında açıkladı: artık kadınlar da yerel seçimlerde seçme ve seçilme hakkı kazanıyor.

Londra'daki People's Kitchen (Halkın Mutfağı) adlı küçük işletme, lezzetli yemekler sunuyor. Bu yemekler, marketlerde artan ama hala tüketime uygun gıdalardan yapılıyor. Küresel Yemek Skandalı adlı kitabın yazarı Tristram Stuart'a göre; Amerika, İngiltere ve Avrupa'da ziyan edilen gıda miktarının sadece dörtte biri bile dünyadaki bir milyara yakın aç insanı doyurabilir. Bisikletleriyle çevredeki marketleri dolaşarak artan gıdaları toplayan gönüllüler, Halkın Mutfağı'nda  gelerek bu gıdalardan lezzetli yemekler yapıyorlar. Bu mutfağı ziyaret edenler sadece küçük bir miktar bağışta bulunarak yemek yiyorlar.

Çevreci kuruluşların eylemleri sonuç verdi; Barbie oyuncaklarının üreticisi olan firma, yağmur ormanlarını katleden APP adlı şirketi tedarik zincirinden çıkartmaya karar verdi. Böylece yağmur ormanlarındaki eşsiz canlıları ve yaşama alanlarını katleden bir firma darbe almış oldu. Bu; yağmur ormanları gibi dünyanın eko sisteminde çok önemli bir yeri olan alanların korunması yönünde önemli bir adım daha.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Her su damlasını harcarken, dünyada susuzluk çekenleri hatırlayalım. Yemek yerken, artık yemekleri çöpe atarken, dünyada aç olanları hatırlayalım. Böylece ihtiyacımız kadar su kullanıp, toprak ananın bize sunduğu yiyeceklerle daha sağlıklı ve doğru beslenerek, gerekli özeni gösterebilir ve böylece gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabiliriz.

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com