ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Kasım 2011 SAYI 52

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Kasım sayısı ile beraberiz.

Yeni yazım; ENERJETİK KORUNMANIN ÖNEMİ
Daha önceki yazılarımda da belirttiğim enerji alanımızı temizleyip korumanın önemine tekrar değinmek istiyorum. Dünyadaki atmosferik kirlilik arttığı gibi insanlardaki enerjetik kirlilik de artıyor. Yazının devamını okumak için tıklayın...

RADIANCED EV'DE HAFTA SONU GRUP ÇALIŞMALARI

RadianceD Ev'de yaptığımız ruhsal uyanış ve ilerlemeyi hedefleyen grup çalışmalarına Kasım ayında devam ediyoruz. Bu çalışmaları grup oluştuğu takdirde hafta içi günlerde de yapabiliriz. Talebiniz olması halinde lütfen Diba ile iletişim kurun.

26-27 Kasım tarihlerinde yapılacak olan grup çalışmasının konusu:
YAKIN İLİŞKİLERDE USTALAŞMAK

Bu hafta sonu grup çalışması, kendisini daha iyi ifade ederek, eşi, ailesi ve dostlarıyla ve çalışma ortamında daha dengeli, sağlıklı ilişkiler yaşamak isteyenler için uygun.
Bu grup çalışmasında ele alınacak bazı konular; ikili ilişkilerde yaşanan en büyük problemler neler ve bunları aşmak nasıl  mümkün? Çocuklukta yaşananlar şimdiki ilişkileri nasıl etkiliyor ve bunları nasıl çözebiliriz? Geçmiş hayatların ikili ilişkilere olumlu ve olumsuz etkileri neler ve nasıl aşılabilir? Ruh eşi-ruh ikizi kavramları? İlişkilerde edindiğimiz rolleri daha olumlu yönde nasıl değiştirebiliriz? Yaşamak istediğimiz ilişkiyi nasıl oluşturabiliriz?
Bu grup çalışmasına kayıt yaptırmak için, lütfen Diba'yla iletişim kurun.
Grup çalışmaları programını, internet sitemizdeki ilgili link'ten güncel olarak takip edebilirsiniz;

http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

AYIN GÜZELİ

KIRMIZI SARMAŞIK: Bu ayın güzeli bu sarmaşık bitkisi bu dönemdeki en güzel sonbahar renklerini gösteriyor. Yeşilden başlayarak yavaşça sarıya dönen bu sarmaşık, kışa girerken kızarmaya başlıyor. Taklit edilemez güzellikteki kırmızı rengi her yaprakta ayrı bir ton alıyor.

RADIANCED EV'DEN HABERLER

Bu sene havalar erken soğudu. Radianced Ev kışa hazırlanırken kışlık odun-kömürü bulundurmaya başladık. Yağmurlar yağdıkça toprak kuraklıktan kurtuluyor, sadece evin önü değil tüm doğada çimlenme-yeşerme başladı.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

İYİ HABERLER

Tüm dünyada artan bir eğilim var: enerji yönetimini öğrenmek. Bu konuda çalışan firmalar iç mekanlara yönelik enerji yönetim cihazları yapıyorlar. Ve araştırmalar gösteriyor ki; bu cihazları evlerinde kullanmaya başlayan bireyler, sayacın nasıl hızla döndüğünü gördükçe enerjiyi daha dikkatli kullanıyorlar ve enerji tüketimi azalıyor. Yani çalışmayan cihazların fişi çekiliyor, boşa yanan ampuller söndürülüyor.

İskoçya'nın Moray bölgesindeki bir ekolojik köyün önderliğinde bir çalışma başlatıldı:
o bölgedeki 46 adet yerel ilköğretim okulundan öğrenciler, özel dizayn edilmiş eko-kit'ler aracılığıyla doğayla beraber yaşamayı öğreniyorlar. Öğrenciler bu eğitimlerde, iklim değişikliğinin etkilerini, kendi “karbon ayakizlerini” nasıl azaltabileceklerini, yenilenebilir enerji kaynaklarını, doğadaki sistemleri, doğal su arıtma yöntemlerini öğrendiler.

Silikon Vadisi'nden bir işadamı ve karısı Stanford Üniversitesi'ne 150 milyon Amerikan Doları bağışladılar. Bu bağış, yeni kurulacak bir Enstitü'de tek bir amaçla kullanılacak: gelişmekte olan ülkelerdeki yoksullukla mücadele etmek ve onlara gıda yardımı yapmak.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Kış geldi, kalın giyinelim, az yakıt harcayalım!
Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com