ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Aralık 2011 SAYI 53

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Aralık sayısı ile beraberiz.

Yeni yazım;  2012 YAKLAŞIRKEN
Bu yazımla, 2012 yılına girerken, biz insanların yaşadığı bilinç dönüşümüne dikkatinizi çekmek istiyorum. Yazının devamını okumak için tıklayın...

RADIANCED EV'DE HAFTA SONU GRUP ÇALIŞMALARI

RadianceD Ev'de yaptığımız ruhsal uyanış ve ilerlemeyi hedefleyen grup çalışmalarına Aralık ayında devam ediyoruz. Bu çalışmaları grup oluştuğu takdirde hafta içi günlerde de yapabiliriz. Talebiniz olması halinde lütfen Diba ile iletişim kurun.

YAKIN İLİŞKİLERDE USTALAŞMAK Tarihi: 16-17 Aralık 2011 cuma-cumartesi
Bu hafta sonu grup çalışması, kendisini daha iyi ifade ederek, eşi, ailesi ve dostlarıyla ve çalışma ortamında daha dengeli, sağlıklı ilişkiler yaşamak isteyenler için uygun.
Bu grup çalışmasında ele alınacak bazı konular; ikili ilişkilerde yaşanan en büyük problemler neler ve bunları aşmak nasıl  mümkün? Çocuklukta yaşananlar şimdiki ilişkileri nasıl etkiliyor ve bunları nasıl çözebiliriz? Geçmiş hayatların ikili ilişkilere olumlu ve olumsuz etkileri neler ve nasıl aşılabilir? Ruh eşi-ruh ikizi kavramları? İlişkilerde edindiğimiz rolleri daha olumlu yönde nasıl değiştirebiliriz? Yaşamak istediğimiz ilişkiyi nasıl oluşturabiliriz?
Bu grup çalışmasına kayıt yaptırmak için, lütfen Diba'yla iletişim kurun.
Grup çalışmaları programını, web sitemizdeki ilgili link'ten güncel olarak takip edebilirsiniz;

http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

AYIN GÜZELİ

GÖKKUŞAĞI: Erken saatlerde meditasyon yaptığım bir sabah, tam meditasyon bitip de gözlerimi açtığımda karşımda bu gökkuşağı vardı. Öyle güzel renkleri vardı ki hayranlıkla izledim. Renklerinin güzelliği yanısıra üstelik bir yarım çember şeklindeydi. Yaklaşık yarım saat süreyle gökyüzünde kalan ve dünyamızdaki ışık tayfının temel renklerini içeren bu gökkuşağını izlerken, içim coşkuyla doldu.

RADIANCED EV'DEN HABERLER

Arasıra yağan yağmurlar ve açan güneş sayesinde bostanımız sürülebilir hale gelmişti. Geçtiğimiz günlerde hayvan gübresi toprağa serildi ve traktörle bostan sürüldü. Dolayısıyla  toprak yeni sezon sebze ekimine hazır hale geldi.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

İYİ HABERLER

Somali'ye gönderilen yardımlar sayesinde, orada açlık çekenlerin sayısının 750 bin kişiden 250 bine düştüğü bildirildi.

Tauranga kıyılarında bir gemiden çıkan petrol sızıntısı dolayısıyla zor günler geçiren hayvanlardan 49 adet minik mavi penguen, yardım gönüllülerinin çabaları sonucunda kendi doğal ortamlarına gönderildi. Geçen haftalarda gerçekleşen olaydan sonra bölgeye giden gönüllüler, yüzlerce minik pengueni rehabilitasyona alıp ilk grup olarak 49 adet
pengueni temizleyip iyileştirdikten sonra, Yeni Zelanda açıklarında okyanusa göndermişler.
Miniklerin suya koşuşunu izlemek isterseniz;

http://animaltracks.today.msnbc.msn.com/_news/2011/11/22/8954381-penguins-freed-after-oil-spill-clean-up

Budapeşte’de, küresel dönüşüme adanmış yeni bir üniversite kuruldu. Giordano Bruno GlobalShift Üniversite’si dünyadaki yüksek kalitede ve tam akreditasyon veren ilk online üniversite oluyor. Üniversitenin amacı, öğrencilerini eşit, sorumlu ve sürdürülebilir bir dünya yaratmaya teşvik etmek.

Jay Chavez 26 yaşındayken altı aylığına Peru’ya gitti. Amacı gönüllü bir kuruluşa önderlik etmek idi. Aradan geçen beş yıl boyunca yaşadığı tüm zorluklara rağmen, eşiyle beraber Pachawawas (Dünyanın Çocukları) adını verdikleri bir gönüllü kuruluşu oluşturdular. Kuruluş bugünlerde binbeşyüz gönüllüyle çalışıyor ve bölgedeki yüzlerce çocuğun hayatını değiştirmiş durumdalar. Bu yıllar içinde yetimhanelerde yaşayan çocuklara destek olmuşken, bugünlerde yeni bir yetimhane yapıyorlar.

Oniki yaşındaki Amerikalı kız Rachel, üç yıl boyunca bağış toplayarak biriktirdiği 250bin Amerikan Dolarıyla Haiti'de 27 ev yapılmasını sağladı. Böylece Haiti'deki depremden sonra evsiz kalıp hala çadırda yaşayan ailelerden yirmiyedisi depreme dayanıklı yeni evlerine yerleşti.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Havalar soğudu, kalın giyinelim, az yakıt harcayalım!
Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com