ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Ocak-Şubat 2012 SAYI 54

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Ocak ve Şubat sayılarını ortak çıkarıyoruz.

RADIANCED MERKEZ'DE GRUP ÇALIŞMALARI

RadianceD Merkez'de yaptığımız ruhsal uyanış ve ilerlemeyi hedefleyen grup çalışmalarına devam ediyoruz. Bu çalışmaları grup oluştuğu takdirde hafta içi günlerde de yapabiliriz. Talebiniz olması halinde lütfen Diba ile iletişim kurun.

Şubat ayındaki grup çalışmasının konusu:

İÇİNDEKİ "YARATICI"YI UYANDIRMAK 25-26 Şubat 2012

Bu grup çalışması, içindeki özgün yaratıcı-sanatçı tarafı ortaya çıkarıp hayata geçirmek isteyenler ve yaratıcı yönünü geliştirmek isteyen amatör-profesyonel sanatçılar için uygun. Herbirimizin özel yetenekleri var. Kiminiz farkında bu yeteneklerin, kiminiz henüz degil. Yaratıcılık hepimizin içinde olmakla birlikte, çoğu zaman korkular ve güvensizlik dolayısıyla ortaya çıkmaz. Oysa ortaya çıkmasına izin verdiğimiz takdirde, hayatın her alanında yaratıcı yönümüzü kullanabiliriz.

Bu çalışma kendisini daha iyi tanımak, anlamak, sanatçı yönlerini keşfetmek (aslında hatırlamak) isteyenlere açıktır. Bu çalışmada katılımcılar, kendisini ve içsel yeteneklerini keşfederken yeteneklerini en iyi nasıl değerlendireceklerini de anlayacaklar. Bu grup çalışmasında, korkuları çözmek ve yaratıcı yönü ortaya çıkarmak üzere geçmiş yaşam regresyon çalışması da yapacağız. Bu grup çalışması boyunca, katılımcılar içlerindeki sanatçı yönü ortaya çıkarmayı engelleyen durumları çözmeye odaklanırken, sanatçı üretkenliğinde sorun yaşayanlarla da farkındalık ve çözümleme çalışmaları yapacağız
Bu grup çalışmasına kayıt yaptırmak için, lütfen Diba'yla iletişim kurun.
Grup çalışmaları programını, web sitemizdeki ilgili link'ten güncel olarak takip edebilirsiniz;

http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

AYIN GÜZELİ

Beklenen kar sonunda İstanbul'a da yağdı. Kar altında kalmış olan turuncu tohumlu Ateş Dikeni kışa dayanıklı bitkilerden. Tohumları turuncu veya kırmızı renkte olan bu dayanıklı çalı, karlar eriyince de ortamı renklendirmeye devam ediyor.

RADIANCED MERKEZ'DEN HABERLER

Bu mevsimin ilk karı bahçemize de yağdı. Tüm doğa, ağaçlar ve toprak ana kar yağmasını bekliyordu. Kar altında kalan toprak, kar eridikçe onun suyuyla beslenecek, birçok bitki de ilkahar gelene kadar dinlenmiş olacak.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

İYİ HABERLER

Hollywood'un ünlü aktörleri, yaşadığı büyük depremden sonra toparlanmaya çalışan Haiti'ye destek olarak gönderilmek üzere beş milyon dolar topladılar. Gönderilen bu yardım orada sağlık, eğitim ve yeni evler için harcanacak.

Onbir kişilik küçük bir grup insan, dünyadan çok sayıda gönüllüyle birlikte çalışarak, Kitapköprüsü adlı başarılı bir program gerçekleştirdiler. Bu program sayesinde, Moğolistan ve Kamboçya'daki çocukların eğitimine katkıda bulunmak üzere, 14 adet eğitim merkezi kuruldu. O bölgelere yüzlerce kitap bağışlandı ve kırsal bölgelere eğitim materyalleri ulaştırıldı.

Gıda Bağımsızlığı Hareketi küreselleşiyor: Gıda üretim ve dağıtım şeklini radikal bir şekilde değiştirmek üzere, Avrupa ve İngiltere dahil birçok ülkede yayılan bir hareket bu. Gıda Bağımsızlığı adı altında birleşen insanlar, gıdaya ulaşmak ve kendi gıdalarını ve tarım sistemlerini diğer insanlara ve çevreye zarar vermeden yapmak üzere, demokratik haklar elde etmek isteyen topluluklar için çalışıyorlar.

Almanya'daki yenilenebilir enerji üretiminin yüzde ellibirini, çiftçiler ve bağımsız vatandaşların yaptığı açıklandı. Bu yıl temmuz ayında, Almanya'da bu konuda Uluslar arası bir konferans yapılıyor.

Vahşi Hayatı Koruma Topluluğu bildirdi: Afganistan'ın kuzeydoğusunda dağlık bölgelerde kar leoparı sayısında artış gözlenmiş. Tehlike altındaki türler sınıfında olan kar leoparlarının, Orta Asya'da sağlıklı bir popülasyona ulaştığı kayıtlara geçmiş.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Kışın sokakta yaşayan hayvanlar su ve yiyecek bulmakta zorlanıyorlar. Artan yiyecekleri, kurumuş ekmek parçalarını çöpe atmak yerine kuşlar ve diğer hayvanlarla paylaşmak çok keyifli.

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com