ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Mart 2012 SAYI 55

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Mart sayısıyla yeniden birlikteyiz.

Yeni yazım; ÖZGÜR İRADENİN GÜCÜ
Binlerce yıldır insanlığın çözmeye çalıştığı konulardan biri de kader ve özgür irade konusudur. Hangisinin sınırı nerede başlar, nerede biter, özgür irade nedir, gerçekten var mıdır diye sorgulanmıştır.
Yazının devamını okumak için tıklayın;
http://www.radianced.com/tr/others/ozgurirade.asp

RADIANCED MERKEZ'DE  GRUP ÇALIŞMALARI

RadianceD Merkez'de yaptığımız ruhsal uyanış ve ilerlemeyi hedefleyen grup çalışmalarına devam ediyoruz. Bu çalışmaları grup oluştuğu takdirde hafta içi günlerde de yapabiliriz. Talebiniz olması halinde lütfen Diba ile iletişim kurun.

Şubat ayı yoğun kar yağışlı geçtiği için grup çalışmasını Mart ayına erteledik.
Dolayısıyla Mart ayında iki ayrı grup çalışması yapıyoruz, birincisi:

İÇİNDEKİ YARATICIYI UYANDIRMAK    17-18 Mart 2012

Herbirimizin özel yetenekleri var. Kiminiz farkında bu yeteneklerin, kiminiz henüz degil. Yaratıcılık hepimizin içinde olmakla birlikte, çoğu zaman korkular ve güvensizlik dolayısıyla ortaya çıkmaz. Oysa ortaya çıkmasına izin verdiğimiz takdirde, hayatın her alanında yaratıcı yönümüzü kullanabiliriz.

Bu grup çalışması, içindeki özgün yaratıcı-sanatçı tarafı ortaya çıkarıp hayata geçirmek isteyenler ve yaratıcı yönünü geliştirmek isteyen amatör-profesyonel sanatçılar için uygun.

Bu çalışma kendisini daha iyi tanımak, anlamak, sanatçı yönlerini keşfetmek (aslında hatırlamak) isteyenlere açıktır. Bu çalışmada katılımcılar, kendisini ve içsel yeteneklerini keşfederken yeteneklerini en iyi nasıl değerlendireceklerini de anlayacaklar. Bu grup çalışmasında, korkuları çözmek ve yaratıcı yönü ortaya çıkarmak üzere geçmiş yaşam regresyon çalışması da yapacağız. Bu grup çalışması boyunca, katılımcılar içlerindeki sanatçı yönü ortaya çıkarmayı engelleyen durumları çözmeye odaklanırken, sanatçı üretkenliğinde sorun yaşayanlarla da farkındalık ve çözümleme çalışmaları yapacağız.

Mart ayındaki ikinci grup çalışmasının konusu:

AİLE İÇİ ETKİLEŞİM     24-25 Mart 2012

Bu grup çalışması iki bölüm halinde yapılmaktadır. Bu çalışmanın ilk bölümüdür.
Bu iki günlük çalışma;
anne-babası ve tüm soy ağacından almış olduğu negatif enerjilerden özgürleşip kendi enerjisini sağlıklı ve dengeli kullanmak, kendisi olmak,
ebeveyn ve kardeşleriyle daha sağlıklı ilişki kurmak,
çocuklarını daha iyi anlayıp, daha iyi bir ebeveyn olmak isteyenler için uygun.

Çalışma boyunca ele alınacak konulardan bazıları; aile dinamiği, çocuklukta aile çevresinde oluşan bilinçaltı kalıplar, ailedeki bitmemiş işlerin etkileri, ailede nesiller boyu devam eden, tekrarlayan enerjetik kalıpları çözmek.
Bu çalışmaya kardeşler ve/veya eşlerinizle de katılabilirsiniz.

Bu grup çalışmasına kayıt yaptırmak için, lütfen Diba'yla iletişim kurun.
Grup çalışmaları programını, web sitemizdeki ilgili link'ten güncel olarak takip edebilirsiniz;
http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

AYIN GÜZELİ

ÇİĞDEM ÇİÇEĞİ: Karlar eridikçe bahar çiçekleri topraktan çıkıyor. Bunlardan biri de çiğdem çiçeği. Toprağın altındaki soğandan birkaç çiçek birden çıktı. Çeşitli renkleri ve narin dokusuyla toprak ananın şahane eserlerinden biri!

RADIANCED MERKEZ'DEN HABERLER

Ağır geçen kıştan sonra bahar mevsiminin ilk ayına girdik. Bu kış boyunca haftalarca yerde kalan kar erimeye başladıkça baharın habercileri toprağın dışına çıkıyor. Birkaç haftaya kadar tüm bahar çiçekleri açmış olacak.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

Bu ayki dergimizde YENİ bir BÖLÜM var!

BESLENME BİLİNCİ

Bundan sonraki sayılarımızda bu konuya yönelik bilgi ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşacağız.
Çalışmalarımı ve yazılarımı takip edenlerin bildiği gibi uzun yıllardır vegan tarzı besleniyorum. Yani et, süt ürünleri yani hayvansal ürünlerle beslenmiyorum. Günümüzde giderek artan sayıda insan sağlıklı ve doğal beslenmeye özen gösteriyor. Benim sağlıklı beslenmeyi tercih etme sebebim; yaşadığım sürece sağlıklı, mutlu ve huzurlu olmak. Ruhun yolculuğunda yaradanın bize verdiği en önemli hediyelerden biri bedenimiz. Ruhumuzun giysisi olan, ruhumuzu taşıyan bu şahane organizmaya çok iyi davranmamız gerektiğini düşünüyorum. Yıllar öncesinde yaşadığım çeşitli hastalıklar sayesinde bedenime daha çok özen ve dikkat göstermem gerektiğini anladım ve o günlerden beri hem beslenmeme hem de hergün çigong ve yoga yaparak sağlığımı korumaya özen gösteriyorum. Ruh-zihin-beden bütünlüğü hepimizin dikkat etmesi gereken bir konu. Bazen ruhsal konularla ilgilenen kişiler, bedenlerini tamamen unutabiliyorlar. Sanki yanlış beslenme ve egzersiz eksikliğine rağmen beden sağlıklı olabilirmiş gibi geliyor. Çevrenizdeki bazı insanlar için bunun doğru olduğunu düşünebilirsiniz ama hepimiz farklı organizmalara sahibiz. Ruhsal, zihinsel ve bedensel olarak sağlıklı olmanın önemi; bunlardan birinde sağlık bozulunca tüm sistemin dengesinin bozuluyor olması. Bütünsel sağlık demek bu üç boyutta da sağlıklı olmak demek. Bu konuda bilinçlenmeye beraber devam edeceğiz!

AYIN KİTABI

150 YIL YAŞAYABİLİRİZ: Bedenimize iyi bakmak, sağlıklı beslenmek ve sağlıklı yaşamak konusunda yazılmış ve Türkçe'ye çevrilmiş kitaplardan biri de Kuraldışı Yayınları'ndan çıktı. Mikhail  Tombak'ın bu kitabını okumanızı hepinize tavsiye ediyorum. Lütfen kitabı sadece okumakla kalmayın, aynı zamanda uygulayın!

İYİ HABERLER

Dünyadaki en büyük ikinci palmiye yağı üreticisi olan firma, Endonezya'daki yağmur ormanlarını yok edecek çalışmalarına son verip, ormanları koruma yönünde çalışmalar yapacağına söz verdi.

Okyanus severler ve çevrecilerin bir zaferi daha: Karayip Adaları'ndaki Belize hükümeti, tarak avıyla derinlerde balık avlanmasını yasakladı. Böylece okyanusa zarar veren avlanma yöntemi o bölgede son buluyor.

Son yapılan bir araştırma raporu, tarımda yenilikçi çalışmaların başarıya ulaştığını gösteriyor. “Gezegeni besleyen buluşlar” adı altında yayınlanan rapor, dünyadaki açlık ve yoksulluğu giderme amaçlı tarımsal yeniliklerin başarıya ulaştığını örnekleriyle açıklıyor.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com