ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Nisan 2012 SAYI 56

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Nisan sayısıyla yeniden birlikteyiz.

RADIANCED MERKEZ'DE  GRUP ÇALIŞMALARI

RadianceD Merkez'de yaptığımız ruhsal uyanış ve ilerlemeyi hedefleyen grup çalışmalarına devam ediyoruz. Bu çalışmaları grup oluştuğu takdirde hafta içi günlerde de yapabiliriz. Talebiniz olması halinde lütfen Diba ile iletişim kurun.

Nisan ayındaki grup çalışması:
DUYGUSAL-DÜŞÜNSEL ÇATIŞMALARIN BEDEN SAĞLIĞINA ETKİLERİ
Tarih: 21-22 Nisan 2012 cumartesi-pazar
Bu iki gün boyunca, katılımcılar kendi sağlık problemlerinin duygusal-düşünsel-ruhsal sebeplerini anlamaya başlıyorlar. Bu çalışma;
"Bedensel hastalıklar, duygusal-düşünsel-ruhsal çatışmalarla nasıl bağlantılı?"
"Neden bedenimde her şey yolunda gitmiyor?"
"Neden hastalanıyorum ve iyileşme yolunu nasıl açabilirim?"
"Neden hep aynı hastalıklar tekrarlıyor?"
"Nasıl sağlıklı kalabilirim?"
"Bedenimde neler oluyor?"
ve benzeri sorulara yanıt arayanlar için uygundur.

Farkındalık şifaya giden ilk adım. Bağlantıları kavramaya başlayan kişi, çözmek için ilk adımları atabilir.

Grup çalışmasını düzenleyen ve yöneten: Diba Ayten Yılmaz: 2009 yılında Polonya'da, bedensel sağlığın duygusal, ruhsal ve düşünsel çatışmalarla bağlantısına ilişkin uzun süreli ve yoğun bir eğitime katıldım. Tıbbi bilgiler içeren bu eğitimde öğrendiklerimi regresyon terapisi çalışmalarıma uyarladım. Bu çalışma yoluyla bedenin mesajlarını anlamak mümkün. Bu çalışmaya katılanlar bedenin hastalanma sürecini ve hastalıkların duygusal-düşünsel-ruhsal bağlantılarını anlamaya başlıyorlar. En önemlisi ise kişi, bir hastalığın kurbanı olmadığını ve değiştirme gücüne sahip olduğunu öğreniyor. Artık bir kurban olmadığını anlayan ve içtenlikle çözmek isteyen kişi, o durumdan kurtulabilir.

Bu çalışmaların tıbbi teşhis ve tedaviye müdahale eden bir yanı yok ve tıbbi tedavi yerine geçmez.

Bu çalışmalar boyunca, benim görevim herhangi bir teşhis yapmak değil, sadece kişinin hastalığının oluşma sürecini duygusal ve ruhsal açıdan keşfetmesine aracı oluyorum.
Kişi bunları çözdükçe kendi şifasına izin veriyor.
Bu grup çalışmasına kayıt yaptırmak için, lütfen Diba'yla iletişim kurun.
Grup çalışmaları programını, web sitemizdeki ilgili link'ten güncel olarak takip edebilirsiniz;
http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

AYIN GÜZELİ

BAHAR ÇİÇEĞİ: Bahar gelince açan çiçeklerden biri de kasımpatı benzeri bu çiçek. Özel bir kokusu yok ama onlarca yapraktan oluşan çiçek tam bir mandala gibi. Baktıkça içinde kaybolup, doğanın güzelliğiyle kendinizden geçebilirsiniz.

RADIANCED MERKEZ'DEN HABERLER

Bahar mevsimi tüm güzelliğini hissettirmeye başladı. Her yer yemyeşil  oldu ve bahar çiçekleri açmaya başladı. Bahçemizdeki badem ağaçları güzelim çiçekleri ile gösterişe başladı bile. Kışın pek görünmeyen serçeler tekrar geldi. Ama asıl bugün gökyüzünde yüzlerce leylekten oluşan bir grup gördük, onlar da havalar ısınınca tıpkı kırlangıçlar gibi buralara döndüler. Akşam güneş battıktan sonra ormandan gelen farklı tür kuşların şarkılarıyla huzur daha çok hissediliyor.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

BESLENME BİLİNCİ

Beslenme bilincinde, medyanın rolü tartışılmaz önemde. Televizyon benzeri her tür görsel aracın insanları bilinçli ve bilinçsiz olarak etkilediği bilinen bir durum. Avrupa Birliği'nin son günlerde aldığı bir karar çok sevindirici: “aldatıcı ve yanıltıcı nitelik taşıyan yiyecek reklamını” yasaklıyor. 

Yeni dönemde, dünyanın enerjisi değiştikçe, biz insanların enerjileri de değişiyor. Geçmişin yüklerinden kurtulmayı başaranlar, yeni enerjilere adapte olurken bedensel frekansımız da değişiyor. Ve bu yeni frekansa uyumlanabilmek için, bir çok insan, yaşam ve beslenme  alışkanlıklarını değiştirme motivasyonunu da yoğun olarak hissediyor.

AYIN KİTABI

EKOLOJİ Cep Rehberi: Ernest Callenbach tarafından yazılan bu küçük kitap ekolojinin temel kavramlarını açıklıyor. Bu kitabı okudukça bakterilerden insana, oradan biyosfere uzanan o büyük yaşam alanındaki karmaşık fakat bir o kadar da zarif olan ilişkiler ağını görmek insanı çok etkiliyor. Bu ilişkiler ağı içinde biz insanların sicilinin hiç de zarif olmadığını görmek, yaşam biçimlerimizi ve beslenme alışkanlıklarımızı tekrar gözden geçirmek gerektiğini bizlere tekrar hatırlatıyor. Kitap Sinek Sekiz Yayınevi’nden çıkmış.

İYİ HABERLER

Seksen beş binden fazla birey, organizasyon ve şehir Şefkat Bildirge’sini imzaladı. Bildirge, hangi dil, din, ırk ve milletten olursa olsun “kendimize nasıl davranılmasını istiyorsak biz de herkese öyle davranalım”  çağrısı yapıyor. Ve şefkatin insan ilişkilerindeki en önemli unsur olduğunun altını çiziyor. Huzurlu bir küresel toplum ve adil ekonomi için şefkat şart deniyor. Dünya üzerinde artan sayıda birey, organizasyon ve şehir bu bildirgeyi imzalıyor.

Otuz yıl önce Hindistan’da bir genç, yaşadığı yerde tohumları toprağa ekmeye başladı.  Amacı; orada hayvanların yaşayabileceği yeşil bir orman yaratmaktı. Ve bunu başardı, otuz yıl önce elleriyle toprağa diktiği çeşitli tohumlardan çıkan büyüyen ağaçlar şimdi 550 hektar büyüklüğünde bir ormana dönüşmüş durumda.

İngiltere’de doğal tarım yaparak beslenen ve ticaret yapan insanların sayısı artıyor. Girişimci çiftçiler, o bölgedeki  yerel  insanlarla çalışarak, sürdürülebilir tarım sistemi yaratıyorlar. Ve böylece taze, yerel gıda üretilmesine ve o bölgede yaşayanlara ve ekonomiye çok yüksek oranda faydalar sağlanmasına katkıda bulunmuş oluyorlar. İngiltere’deki Toplum Destekli Tarım’ın beş binden fazla üyesi var ve her yıl on binlerce insanı besliyor. Bu bağımsız inisiyatifin amacı;  insanların yeniden gıdalarıyla bağlantı kurmalarını sağlamak ve topluluklarla çiftçiler arasında güçlü ve sağlam işbirlikleri oluşturmak.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com