ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Mayıs 2012 SAYI 57

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Mayıs sayısıyla yeniden birlikteyiz.

RADIANCED MERKEZ'DE  GRUP ÇALIŞMALARI

RadianceD Merkez'de yaptığımız ruhsal uyanış ve ilerlemeyi hedefleyen grup çalışmalarına devam ediyoruz. Bu çalışmaları grup oluştuğu takdirde hafta içi günlerde de yapıyoruz. Talebiniz olunca lütfen Diba ile iletişim kurun.

Bu grup çalışmalarındaki ruhsal deneyim ve çözülmelerden faydalanmakla beraber, Radianced Merkez'de, yoğun hayatınıza iki günlük bir mola verip, baharın keyfini de çıkarabilirsiniz.

Mayıs ayında da iki ayrı grup çalışması yapıyoruz. Talep üzerine Aile içi Etkileşim adlı grup çalışmasını tekrar yapıyoruz.

Mayıs ayındaki ilk grup çalışması:

AİLE İÇİ ETKİLEŞİM (birinci bölüm) 17-18 Mayıs 2012 perşembe-cuma
Bu 2 günlük çalışma;
anne-babası ve tüm soy ağacından almış olduğu negatif enerjilerden özgürleşip kendi enerjisini sağlıklı ve dengeli kullanmak, kendisi olmak,
ebeveyn ve kardeşleriyle daha sağlıklı ilişki kurmak,
çocuklarını daha iyi anlayıp, daha iyi bir ebeveyn olmak
isteyenler için uygun.

Çalışma boyunca ele alınacak konulardan bazıları; aile dinamiği, çocuklukta aile çevresinde oluşan bilinçaltı kalıplar, ailedeki bitmemiş işlerin etkileri ve ailede nesiller boyu devam eden, tekrarlayan enerjetik kalıpları çözmek.
Bu çalışmaya kardeş ve/veya eşinizle de katılabilirsiniz.

Bu grup çalışmasının ikinci bölümü yaz aylarında yapılacak olup, detayları katılımcı arkadaşlara bildirilecek.

Mayıs ayındaki ikinci çalışmanın konusu:

RUHSAL UYANIŞ VE HAYAT AMACINI KEŞFETMEK
Tarihi: 19-20 Mayıs 2011 cumartesi-pazar

Bu 2 günlük çalışma;
meditasyon yaparak farkındalık ve içgörü kazanmak, sezgilerin artması,
yüksek benlik ve Ruhsal Rehberlerle iletişim kurmak,
bu dünyada bulunuş amacını hatırlamak, kendisini daha iyi tanımak ve anlamak
isteyenler için uygun.

Bu çalışmaya daha önce katılanlardan bazı görüşler:
"Burası olmam gereken yermiş, bu hafta sonu çok faydalı ve anlamlı oldu, iyi ki gelmişim".
"Bu iki gün saniye gibi geçti. İçimde sevinç ve sevgi var, çok mutluyum". "Minnettarım, gelmek istemeyen yanımı iyi ki dinlememişim, harika geçti".

Bu grup çalışmalarına kayıt yaptırmak için, lütfen Diba'yla iletişim kurun.
Grup Çalışmaları'nın programını, internet sitemizdeki ilgili link'ten güncel olarak takip edebilirsiniz;
http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

AYIN GÜZELİ

LALE: Toprak ananın nadide örneklerinden olan lalenin yapraklarının kadifemsi dokusu da olağanüstü. Lalelerin şahane renkleriyle İstanbul'da Nisan ayı daha da renkli geçti.

RADIANCED MERKEZ'DEN HABERLER

Sonunda bahar mevsimi havasıyla da geldi. Bahar çiçekleriyle coşan doğada olmak bir keyif. Badem, erik ve elma ağaçları çiçek açtı ve çiçekleri meyve yapmaya başladı bile. Bahçemizde tamamen doğal olarak bıraktığımız bölümlerde yüzlerce minik çiçek açtı, hepsi birbirinden farklı renk ve güzellikte. Serçeler yeniden çatımızda yuva yapmaya hazırlanıyorlar. Doğanın uyanışı tam bir şölen gibi.

ÖZ'E MÜZİKLİ DÖNÜŞ

Bu ayın müziğini dinlemek için tıklayın...

BESLENME BİLİNCİ

Şeker: Beslenme bilinci çerçevesinde şeker ile ilgili herkesin bilmesinde büyük faydalar olan bazı bilgileri paylaşmak istedik.

“Tabiat dıştan müdahale ile başka bir şekile dönerse, işte o zaman insana zehir etkisi yapar. İnsan hayatı için hayati önem taşıyan şeker de, dıştan müdahalelerle zehire dönüşmüştür. Şekeri beyazlatma işlemini, kömür veya hayvan kemiği külü kullanarak yaptılar. Üretimi daha da hızlandırmak ve daha çok ürün almak için yıllar ilerledikçe, sentetik beyazlatıcılar kullanmaya başladılar. Örneğin, Türkiye’nin en büyük şeker fabrikalarından biri, bundan birkaç yıl öncesine kadar odun kömürü kullanırken, bugün sentetik reçine ile beyazlatıyor. Kısacası daha çabuk ve daha çok ürün almak için, ‘en ucuz şekilde ve en çok nasıl üretirim’ anlayışı ile şeker pancarı fabrikaya girdiği andan itibaren, çok fazla işlem gördü ve kimyasal katkı maddeleri arttıkça, rafine edilmiş şeker, zehir etkisi ile sofraların ‘tatlı zehiri’ oldu. Bugünkü şeker üretim teknolojileri, o masum şeker pancarını zararlı hale getirdi ve her geçen gün kötüye gidiyor.”

Yukarıdaki paragraf, Kemal Özer’in Hayykitap’tan çıkan "Şeytan Ye Diyor!" Adlı kitabından alınmıştır.

Çocukların genel olarak şeker ve şekerli ürünlere düşkün olduklarını biliyoruz. Çocuklara sağlıklı beslenme bilinci vermek çok önemli. Çocuklara uygun bir dille güzel bir şekilde anlatıldığı takdirde, çocuklar yiyip içtiklerine dikkat edebiliyorlar. Şeker konusu bu anlamda çok isabetli bir başlangıç noktası olabilir.Bu durumda çocuklar, sağlıklarına hayat boyu katkıda bulunacak bir bilinç seviyesine gelebilirler.

AYIN KİTABI

DOĞANIN GİZLİ MESAJLARI: Elaine Wilkes tarafından yazılan bu kitabın giriş bölümündeki bir paragrafta şunlar yazılı: “Kendi özünüzdeki bilgeliğe ulaşmanızı ve doğal dünya ile yeniden bağlantı kurmanızı sağlayacak doğal yolları öğrenmek sizi hayrete düşürecek. İnanın, Tabiat Ana her zaman, gerçekten en iyiyi biliyor. Doğa hakkında daha fazla şey öğrendikçe ve onun bilgelik dolu öğütlerini dikkate aldıkça, hem kendinizi hem de başkalarını daha iyi anlayacaksınız.” Kitap Kuraldışı Yayınları’ndan çıkmış.

İYİ HABERLER

İngiltere'de mayıs ayında Sunrise Celebration Festival (Gündoğumu Kutlama Festivali) yapılacak. Bu festivali organize edenler, sürdürülebilir bir dünya yaratmak için gereken bilinç dönüşümüne ilham vermeyi amaçlıyorlar. Festivalin bu yılki teması Başka bir Dünya Mümkün.

Ağaçlardan kağıt üretilmesine alternatif ekolojik bir yöntem geliştirildi. Dünyanın en bol bulunan doğal bir taşından yapılan kağıt üretimi sırasında çok daha az enerji sarfiyatı oluyor. Üstelik ağaçlardan kağıt üretimine göre su sarfiyatının sıfır olduğu bildiriliyor. Bu çevre dostu alternatif yöntemin uygulama alanları da geniş.

Okyanuslar dünyadaki tüm yaşam biçimlerini ve iklimi destekleyen bir sistem. Yeni yapılan bir araştırma gösteriyor ki, insanlar bunun önemini anlamaya başlamışlar. Araştırma sonucuna göre, çevreci grupların ve bilim insanlarının okyanusların yönetiminde daha etkili olması ve böylece okyanusların iklim ve dünya yaşamı üzerindeki öneminin insanlar tarafından daha iyi anlaşılmasının sağlanması isteniyor.

Yedi yaşındaki Annie Clark, İngiltere'de yapılan Ulusal El Yazısı Ödülü'nü kazandı. Bu ödülü özel kılan durum, Annie'nin doğuştan iki elinin olmaması. Annie bu durumuna rağmen yazmayı öğrendi ve elsiz kollarını kullanarak bu ödülü almayı başardı.

Kanada'nın kuzey bölgesindeki kutup ayısı sayısında önemli bir artış olduğu bildirildi. Eski yıllara oranla kutup ayısı sayısında yüzde 66 oranında artış var.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Yemek yerken ve su içerken mümkünse hiç ziyan etmemeye dikkat edelim. Restoran benzeri yerlerde sadece bitirebileceğimiz kadar yiyecek ve içeçek alalım. Tüm dünyada restoranlarda artan yiyecekler dünyada açlık çeken binlerce insanı doyuracak kadar çok, bunu hatırlayalım.

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com