ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından her ay hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Haziran-Temmuz 2012 SAYI 58

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin Haziran-Temmuz ortak sayısıyla yeniden birlikteyiz.

ŞÜKRETMENİN GÜCÜ

Hayatında olan herşey için şükretmek bazen insana çok kolay gelmeyebilir. Oysa bugün biran durup kendinizi ve hayatınızı gözden geçirseniz şükretmeniz gereken birçok şey bulabilirsiniz. Bunu okurken itiraz ediyor olabilirsiniz. Belki bedensel sağlık problemi yaşıyorsunuz, peki o zaman sağlıklı olan organlarınız için şükredin. Hayatınızda yolunda gitmeyen şeyler mi var, yolunda olan şeyler için şükredin. Eksikliğini duyduğunuz şeyler olabilir, sahip olduklarınız için şükredin. Şükrettikçe huzur, dinginlik hissiyle beraber hayatınıza daha pozitif insan ve olayları çekmeye başlayabilirsiniz. Şükretmek bolluk ve bereketi de getirir. Hayatımızda eksikliğini duyduğumuz, bizi rahatsız eden, keşke olmasa dediklerimiz, şikayet ettiklerimiz bize dolaylı yoldan katkıda bulunan, tekamül yolculuğunda aşmamız gereken durumlar oluyor. Yıllar önce yaşadığım hipoglisemi atakları benim bedenimi tanımama, anlamama ve hayatımda yolunda gitmeyen şeyleri sorgulamama sebep oldu. Ve böylece beslenme düzenim ve hayatımda yenilikler yapmaya başladım. Bir çok insan bir hastalık, bir türlü çözülemeyen bir problem, özürlü veya sorunlu bir çocuk gibi durumlar sayesinde kendini tanıma ve kendisini aşma yolculuğuna çıkıyor. Cennet gibi ülkemizde yaşarken şu anda Dünya'da savaş olan bölgeler var. O bölgelere ilahi ışık ve barış dileyelim ve dünyada barış olan yerler için şükredelim!

RADIANCED MERKEZ'DE  GRUP ÇALIŞMALARI

RadianceD Merkez'de yaptığımız ruhsal uyanış ve ilerlemeyi hedefleyen grup çalışmalarına Eylül ayında devam ediyoruz. Bu çalışmaları grup oluştuğu takdirde hafta içi günlerde de yapıyoruz. Talebiniz olunca lütfen Diba ile iletişim kurun.

Bu grup çalışmalarındaki ruhsal deneyim ve çözülmelerden faydalanmakla beraber, Radianced Merkez'de, yoğun hayatınıza iki günlük bir mola verip, doğada olmanın keyfini de çıkarabilirsiniz.

Eylül ayında başlayacak olan Grup Çalışmaları'nın programını, internet sitemizdeki ilgili link'ten güncel olarak takip edebilirsiniz;
http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

Radianced Eğitim Okulu'nda yeni dönem Profesyonel Regresyon Terapisi Eğitimi Ağustos ayında başlıyor. Detaylı bilgi için lütfen tıklayın;

http://www.radianced.com/tr/rtt.asp

AYIN GÜZELİ

DOMATES: Muhteşem Güneş’imizin güzel enerjisini kendi içinde biriktirerek kızaran bu domates doğanın bize sunduğu şahane meyvelerden sadece biri.

RADIANCED MERKEZ'DEN HABERLER

Sonunda yaz geldi hem de bir anda bastıran sıcaklarıyla. Bahçemizin bostan bölümüne diktiğimiz domates, salatalık, biber benzeri sebzelerden yemeye başladık. Karpuz ve kavun ise biraz daha zaman istiyorlar. Ayrıca meyve ağaçlarımız da meyvelerini vermeye başladılar. Bu sıcak günler, doğanın bu güzel ürünleri için yaşamsal önemde. Doğanın bize sunduğu meyve, sebzelerin çeşitlilik ve bolluğuna bakınca da cennet gibi bir ülkede yaşadığım için şükrediyorum.

BESLENME BİLİNCİ

Tuz: Beslenme bilinci çerçevesinde tuz ile ilgili olarak herkesin bilmesinde büyük faydalar olan bazı bilgileri paylaşmak istedik.

“Tuz bedenimizin doğru çalışması için elzem olan bir maddedir. Fakat tıpkı şeker konusunda olduğu gibi tuz da rafine edildiğinde bedenimiz bunu bir tür zehir gibi algılayıp bedenimizden   uzaklaştırmaya çabalıyor ve bunu tam yapamadığı oranda, sonradan bazı hastalıklara neden olabilecek şekilde bir yerlerde biriktirmek zorunda kalabiliyor.

Rafine tuzlar ile tabii tuzlar arasında çok büyük farklar vardır. Rafine tuzun yüzde 97,5’i sodyum klorür; geri kalan yüzde 2,5’i ise iyot ve nem soğurucu kimyasallardır. Oysa tabii tuzun yüzde 84’ü sodyum klorürdür, geri kalan yüzde 16’lık bölümünü lityum, fosfor, selenyum, magnezyum, kalsiyum, vanadyum gibi doğal mineraller oluşturur. 

Tuz konusunda tercihimiz rafine edilmemiş olmak şartıyla; kaya, deniz ve göl tuzları olabilir.”

Yukarıdaki paragraf kısmen, Kemal Özer'in "Şeytan Ye Diyor!" Adlı kitabından alınmıştır.

AYIN KİTABI

İYİLERİN YANINDA: Alt adı “Çiftçi Haklarına Adanmış Bir Yaşam” olan bu kitap, Vandana Shiva adlı Hintli bir kadının Himalayalar’ın eteklerine kurulmuş küçük köyünden çıkıp toplumsal ekoloji konusunda dünyanın en önemli ve etkili uzmanlarından biri haline gelişini anlatıyor. Dünyanın kaynaklarının sömürülmesi üzerine kurulu tüketim sisteminin o güçlü aktörlerine karşı, iyilerin ve üretenlerin yanında yer alarak şiddetsiz zaferler kazanan organizasyonları kurmanın ve bunları aktif tutabilmenin mümkün olduğunu görmek çok umut verici.   

Kitap, Sinek Sekiz Yayınevi’nden çıkmış. Bu arada, Sinek Sekiz Yayınevi “Sürdürülebilir Yaşam Kitapları Serisi” ile bizlere çok değerli olan bu kitapları çok güzel kapak kapak tasarımları ile sunmaya devam ederek harika bir iş yapıyor.
www.sineksekiz.com web sitesinden, bu güne kadar bu seriden çıkmış diğer kitapları da inceleyebilirsiniz.

İYİ HABERLER

Sam Klein henüz anaokulunda iken neleri çöpe attığımız ilgisini çekmeye başladı. Şu anda
oniki yaşında olan Sam kendi “yeniden dönüşüm” şirketinin CEOsu olmuş durumda. Hem çöpe atılan malzemeleri dönüştürme işini yapıyor hem de bazı gönüllü kuruluşlar aracılığıyla ihtiyacı olanlara destek oluyor. Sam Klein, şu anda sadece 12 yaşında!

Onaltı yaşındayken yaşadığı aile trajedisi dolayısıyla evsiz kalan ve sokakta yaşamaya başlayan Lucinda, yıllar sonra tekrar çalışarak hayatını sürdürmeye başladı. Bir yerde tezgahtar olarak çalışırken çöplerden esinlendi ve oldukça yaratıcı çalışmalar yapmaya başladı. Çöpten bulduğu parçaları kullanarak yaptığı şeyleri satmak üzere kendi işini kurdu. Yaptığı özel parçalardan giyim amaçlı olarak milyonlarca satan kadın, şimdi kendi işini başarıyla sürdürüyor.

Okula gitmek için hergün uzun ve pahalı yolculuk yapamayan Hindistan-Bihar'daki kızlara hükümet destek olma kararı aldı. Bedava bisiklet dağıtılan kız çocukları böylece okula bisikletle gidip gelebilecek ve Hindistan'da okuyan kız çocuklarının sayısı artacak.

Güney Afrika'da “Fillerle konuşan adam” olarak bilinen Lawrence Anthony öldü. Ölümünü takip eden 12 saat içinde Lawrence'ın hayatlarını kurtarmış olduğu vahşi fillerden oluşan bir fil sürüsü yolunu değiştirerek, onun öldüğü eve ulaştı, orada yaşayanların şaşkın bakışları altında. Fillerin Lawrence'ın ölümünden nasıl haberdar olup, tam olarak oraya ulaştıkları mistik bir sır.

Dünyadaki pozitif değişime önayak olmayı hedefleyen Films for Action, daha iyi bir dünya yaratmak için bağımsız dokümanter filmler yapan ve yayınlayan bir web sitesi. Bu ilham veren filmleri izlemek için lütfen tıklayın;
http://www.filmsforaction.org/

Ve bu filmleri yaymak gerekiyor ki, tüm dünyanın pozitif yönde değişimine etkisi olsun.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com