ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir dergidir. Bu dergi okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu dergiye üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Mart 2013 SAYI 60

Merhaba,
Öz'e Dönüş dergimizin 2013 yılı Mart sayısı ile yeniden birlikteyiz.

RADIANCED MERKEZ'DE  GRUP ÇALIŞMALARI

RadianceD Merkez'de verdiğimiz kış molası sona erdi, ruhsal uyanış ve ilerlemeyi hedefleyen grup çalışmalarına, Nisan ayında devam ediyoruz.

Nisan 2013‘deki grup çalışmasının konusu : YAKIN İLİŞKİLERDE USTALAŞMAK
Bu çalışmayı 20-21 Nisan tarihlerinde gerçekleştiriyoruz.
Bu hafta sonu grup çalışması, hem eşi, ailesi ve dostlarıyla hem de çalışma ortamında daha dengeli, sağlıklı ilişki kurarak, kendisini daha iyi ifade etmek isteyenler için uygun.
Bu grup çalışmasında ele alınacak bazı konular: İkili ilişkilerde yaşanan en büyük problemler neler ve bunları nasıl aşabiliriz? Çocuklukta yaşananlar şimdiki ilişkileri nasıl etkiliyor ve bunları nasıl çözebiliriz? Geçmiş hayatların ikili ilişkilere olumlu ve olumsuz etkileri neler ve nasıl aşılabilir? Ruh eşi-ruh ikizi kavramları nelerdir? İlişkilerde edindiğimiz rolleri daha olumlu yönde nasıl değiştirebiliriz? Yaşamak istediğimiz ilişkiyi nasıl oluşturabiliriz?

Şehir hayatına iki günlük mola verin ve gelin Radianced Merkez'de baharı beraber karşılayalım!

Radianced Merkez’deki Grup Çalışmaları'nın programını internet sitemizde ilgili link'ten güncel olarak takip edebilirsiniz;

http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

Bu çalışmaları grup oluştuğu takdirde hafta içi günlerde de yapıyoruz. Kayıt yaptırmak için, lütfen Diba'yla iletişim kurun.

REGRESYON ÇALIŞMASI EĞİTİMİ 2013 YILI PROGRAMI BAŞLIYOR!

Mayıs ayında başlayacak olan bu eğitim programına kayıtlar tamamlanmak üzere, ilgileniyorsanız lütfen beni arayın. Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayın;

http://www.radianced.com/tr/rtt.asp

AYIN GÜZELİ

BAHAR ÇİÇEĞİ: Sonunda bahar geldi, tabii tüm değişkenliğiyle! Fotoğraftaki şahane pembe çiçek bir erik ağacına ait ve Mart ayının başında güzel bir havada çektim bu fotoğrafı. Soğuk kış günlerini geride bırakıyoruz derken bir anda kar yağdı ve bahar çiçeklerinin bir kısmı dondu. Bu durum hemen her sene yaşanıyor, doğa, ağaçlar ve çiçekler bu duruma alışkın. Bu soğuk havayla başedebilen çiçekler yakında meyve verecek.

RADIANCED MERKEZ'DEN HABERLER

Radianced Ev’in önündeki çardağa yeni süs bitkileri diktik. Ama asıl haber; bahara merhaba diyen lale, sümbül ve çiğdemler. Evin etrafı çiçeklerle renklendi!

BESLENME BİLİNCİ

Ne yediğimizin ne kadar farkındayız, sorusunu sormaya devam ediyoruz. Marketlerden alınan hazır yiyeceklerin ve paketlenmiş gıdaların içeriğinde neler olduğunun ne kadar bilincindesiniz?

Sağlıklı olduğunu düşündüğünüz paketli gıdalar ne kadar saf, katkısız, hiç paketlerin üzerini okuyor musunuz?

Vejeteryan beslenmeyi tercih eden Paul Mc Cartney’nin dediği gibi; “mezbahaların duvarları camdan yapılmış olsaydı, et yiyenlerin sayısı çok azalırdı.”

İYİ HABERLER

İklim değişikliği dolayısıyla buzullardaki erime kaynaklı oluşacak yaşama ortamındaki değişiklik dolayısıyla kutuplarda yaşayan canlıların bir çoğunun sayısında azalma ve/veya yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olunduğu bir süredir konuşuluyor. Yakın zamanda yapılan bir araştırma gösterdi ki;  kırk yıl öncesine göre daha çok sayıda kutup ayısı yaşıyor!

Onaltı yaşındaki Mississippi’li bir genç kız, bölgedeki en büyük içecek firmasına karşı dava açtı ve kazandı. Genç kız; spor içeceklerinde kullanılan bir yağın sağlıksız olduğu için Avrupa’da yasaklanmış olduğunu öğrenince, bu konuda bir sosyal duyarlık oluşmasına yol açtı. Ve firma oluşturulan bu sosyal baskıya dayanamayarak ürettiği içeceklerde o maddenin kullanımına son verdi.

Christy Porter, çiftçilerin ürettiği ürünlerin yüzde kırkının çöpe gittiğini öğrenince şok oldu. Ve “Gizli Hasat (Hidden Harvest)” adlı bir organizasyon oluşturdu. Bu organizasyon, çiftçilerin satamadığı tonlarca ürünü satın alıyor ve bu taze sebze ve meyveleri kurduğu pazarlarda ihtiyaç sahiplerine bedava dağıtıyor.

 Okula gitmek istediği için babasından yıllarca dayak yemiş olan Pakistanlı genç kız, sonunda okulunu tamamladı. Ve 25 yaşına gelince bu konuda mücadele etmeye başladı. Humaira Bachal adlı genç kız, ülkesinde kapı kapı dolaşarak, babaları kızlarını okula göndermeye ikna etmek için çalışıyor.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Bahar geldi, artık daha çok dışarıda vakit geçirebiliriz, bedenimizin, beynimizin ve akciğerlerimizin daha çok oksijene ihtiyacı var. Doğada iken çevremize daha iyi bakalım, temiz tutalım. Ağaçlara, bitkilere iyi davranalım, çocuklarımıza doğa sevgisi de aşılayalım!

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com