ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir bültendir. Bu bülten okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu bültene üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Nisan 2013 SAYI 62

Merhabalar,

Radianced tarafından hazırlanan bültenin 62inci  sayısı ile sizlerleyiz!

RADIANCED MERKEZ'DE GRUP ÇALIŞMALARI

RadianceD Merkez'de baharı karşılıyoruz ve  grup çalışmalarına, Mayıs ayında devam ediyoruz. 

Yıllardır uyguladığım regresyon çalışmalarından edindiğim bilgi birikimini ve deneyimlerimi 2010 yılından beri grup çalışmalarına aktarıyorum. 
Herbir grup çalışmasının özel bir konusu ve içeriği olmakla birlikte, hepsinde ortak amaç; ruhsal gelişim yolunda ilerlemenize katkıda bulunmak.
Bu grup çalışmalarındaki deneyim ve çözülmelerden faydalanmakla beraber, Radianced Merkez'e gelerek şehir hayatına iki günlük bir mola verip doğada olmanın keyfini de çıkarabilirsiniz.

20-21 Nisan tarihlerinde "Yakın İlişkilerde Ustalaşmak" adlı çalışmayı yapıyoruz. 

Mayıs 2013‘deki grup çalışmasının konusu : AİLE İÇİ ETKİLEŞİM
Bu çalışmayı 4-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştiriyoruz. 
Bu grup çalışması iki bölüm halinde yapılmaktadır. Bu çalışmanın ilk bölümüdür.
Bu iki günlük çalışma;
anne-babası ve soy ağacından almış olduğu negatif enerjilerden özgürleşip kendi enerjisini sağlıklı ve dengeli kullanmak, 
kendisi olmak,
ebeveyn ve kardeşleriyle daha sağlıklı ilişki kurmak,
çocuklarını daha iyi anlayıp, daha iyi bir ebeveyn olmak isteyenler için uygun. 

Çalışma boyunca ele alınacak konulardan bazıları; aile dinamiği, çocuklukta aile çevresinde oluşan bilinçaltı kalıplar, ailedeki bitmemiş işlerin etkileri, ailede nesiller boyu devam eden, tekrarlayan enerjetik kalıpları çözmek. 
Bu çalışmaya daha önce katılan arkadaşlar neler söyledi: 
"Bu çalışmaya gelirken ailemle ilgili bir şeyler çıkacağını düşünüyordum ama beni dönüştürmeye yönelik şeyler çıkacağını hiç tasavvur etmemiştim. İç huzuru ve rahatlık var şimdi".
"İyi ki gelmişim bu çalışmaya, birçok önemli şey farkettim kendimle ve ailemle ilgili".
"Ailemle özellikle babamla ilgili farkındalıklarım benim için çok değerli".
"Ailemle ilgili bir çok şey çözülmeye başladı, kendimi çok rahatlamış hissediyorum".
"Gelmeye çok istekli değildim ama çok faydalandım".
"Ailemle ilgili çok derin bir temizlik oldu".

Bu çalışmaya kardeşler ve/veya eşlerinizle de katılabilirsiniz. Bu çalışmanın ikinci bölümü 28-29 Eylül 2013 tarihinde yapılacaktır.

Şehir hayatına iki günlük mola verin ve gelin Radianced Merkez'de baharı beraber karşılayalım!

Radianced Merkez’deki Grup Çalışmaları'nın programını internet sitemizde ilgili link'ten güncel olarak takip edebilirsiniz;

http://www.radianced.com/tr/haftaSonu.asp

Bu çalışmaları grup oluştuğu takdirde hafta içi günlerde de yapıyoruz. Kayıt yaptırmak için, lütfen Diba'yla iletişim kurun.

DOĞADAN BİR GÜZEL

Bahar aylarında tüm doğa ve ağaçlar renklendi, en güzelini seçmek çok zor! Bu bültenin güzeli  LEYLAK çiçeği. Leylaklar nisan ayı başında çiçek açmaya başladı. Leylaklar özellikle bu günlerde keskin ve özel kokusunu tüm bahçemize yayıyor. 

RADIANCED MERKEZ'DEN HABERLER

Bahar en güzel mevsim, her yer yemyeşil oldu! Sadece çiçekler değil ağaçlar ve çalılar da rengarenk açtı. Bu mevsimde doğada olmak bedene ve ruha ilaç gibi geliyor. 
İskoçya'da yapılan bilimsel bir araştırma bunu kanıtladı! Portatif EEG cihazları taşıyan kişilerle yapılan çalışmanın sonuçları: Yeşil alanlar beyin yorgunluğunu azaltıyor, beyin üzerinde onarıcı bir etki yaratıyor, stresten kurtulmaya yardımcı oluyor.
Her fırsatta doğada olup keyfini çıkaralım, henüz güneşten kaçmaya başlamadık, bolca güneş ışığı hoşumuza gidiyor.

BESLENME BİLİNCİ

Amerikalı bir muhabir olan Michael Moss'un 'Salt Sugar Fat: How the Food Giants Hooked Us' adlı kitabı, dev gıda firmalarının insan sağlığıyla nasıl oynadığını ortaya çıkarıyor. Gıda firmaları "cazibenin 3 anahtarı" dedikleri şeker, yağ ve tuzu kullanarak sağlığı tehdit eden gıdalar satıyorlar. Tüm dünyada şekere olan bağımlılık artarken gıda firmaları bunu şirket karlarını artırmak için kullanıyor. Şubat ayında çıkan bu kitabın Türkçe çevirisi henüz yok.

Hazır gıda ve içecekleri alırken içeriğine dikkat edelim.

İYİ HABERLER

Uruguay'ın başkanı Jose Mujica, basit ve alçakgönüllü yaşam tarzıyla örnek teşkil ediyor. Mujica 2009 yılında seçildiğinden beri, ne polis korumasıyla ne de lüks arabalarla geziyor. Eşiyle birlikte başkanlık sarayında değil, küçük ve mütevazi çiftlik evinde yaşamaya devam ediyor. Ve maaşını yardım kuruluşlarına veriyor.

Londra'da yapılan bir buluş sonucu dünyadaki ücra köşelere elektrik ulaşabilir. Londra'daki bir dizayn şirketinde çalışan iki tasarımcının buluşu aslında basit bir düzenek. İçine taş ve toprak doldurulan bir torba yerden yükseğe asılıyor ve kurulan basit bir düzenek yer çekiminden faydalanarak elektrik üretiyor. Bu elekrtik düzeneğinin yaklaşık 5 dolara ücra köşelere satılabileceği belirtiliyor.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com