ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir bültendir. Bu bülten okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu bültene üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Ekim 2013 SAYI 64

Merhabalar,

Radianced tarafından hazırlanan bültenin 64üncü  sayısı ile sizlerleyiz!

Radianced Merkez’de grup çalışmalarına devam ediyoruz.
Ekim ayındaki grup çalışmasının konusu:

RUHSAL UYANIŞ VE HAYAT AMACINI KEŞFETMEK

Tarih: 12-13 Ekim 2013
Bu hafta sonu, inziva havasında bir içe dönüş çalışması yapıyoruz.
Radianced Merkez’in özel bahçesi ve huzurlu ortamı size ruhunuzla tanışmanız için en uygun ortamı sağlıyor. 
Bu grup çalışmasına katılarak kendinizi daha iyi tanıyacak, ruhunuzla tanışacak ve rehberlerinizle nasıl iletişim kuracağınızı öğreneceksiniz.
Bu grup çalışmasında iki gün boyunca meditasyon yapma pratiği edinebilir, geliştirebilirsiniz. 
Radianced Merkez doğal ortamda, kuş sesleri ve çiçekler içinde olduğu için kendiliğinden meditatif bir ortam. 
Bu grup çalışmasına katılmak üzere kayıt yaptırmak için son günler!

Radianced Okul’da yeni dönem PROFESYONEL REGRESYON EĞİTİMİ için kayıtlar başladı. Regresyon terapisi çalışmalarını profesyonel olarak yapmak isteyenler bu eğitimle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın;

http://www.radianced.com/tr/rtt.asp

Bu eğitime katılmak isteyenler lütfen beni arayın.

ASIRLIK ÇINAR AĞACI ve DÜNYA

Bu dev çınar ağacı Bursa'da yaşıyor. 600 yıldır orada yaşıyor, çünkü bugüne kadar onu kimse kesmedi. Ali Yurtsever’in çektiği bu fotoğrafta da görüldüğü gibi, "Uluçınar" adını fazlasıyla hakediyor. Şükürler olsun ki şu anda Uluçınar ve çevresi koruma altında. Şahane gövdesi ve dalları ile sıcak yaz günlerinde serin bir gölge alan oluşturuyor. Yanından akan kaynak suları ile orası harika yer. Gidin orayı yaşayın.

Ağaçlar bize nefes veriyor, dünyadaki yaşamı mümkün kılıyor. Ağaçlar olmadan dünyada nefes alamayız.
Dünya biz insanlara ev sahipliği yapıyor, yüzlerce yıldır onu incittik, hor gördük, derinliklerindeki zenginlikleri çıkarıp har vurup harman savurduk. Ama toprak ana öylesine cömert ki bizlere vermeye devam ediyor. Dünya biz insanlara ve daha milyarlarca canlıya ev sahipliği yapıyor.
İnsanlık aydınlanmak istiyorsa, ya da aydınlanmak tekamül etmek isteyen insanlar varsa ki varız; dünya anaya gözümüz gibi bakmalıyız.

Dünyayı sevgiyle kurtaracağız, kendimizi, insan neslini ve şahane toprak ananın tüm evlatlarını!

RADIANCED MERKEZ'DEN HABERLER

Yaz günleri sona erdi, İstanbul’da bile kış soğukları başladı. Yaz sıcakları biter bitmez sonbahar yağmurları da başlayınca toprak yeniden yeşermeye başladı. Ağaçlar yapraklarını döküp, kış uykusuna çekilmeye başladı.

BESLENME BİLİNCİ

Bu hafta Dünya vejetaryen haftası. On yıldan fazla bir zamandır vegan besleniyorum, yani hayvani besinleri yemiyorum. Beslenme alanında uzman kişiler giderek daha çok vejetaryen beslenmenin önemini anlatıyorlar.

İYİ HABERLER

El Salvador, değerli metal madenlerinin çıkarılmasını sınırlayan ilk ülke olmak üzere. Hükümet, ülkedeki temiz su kaynaklarını korumak için bu kararı alıyor.

Dünyadaki ilk endüstriyel boyutta biyo-yakıt üreten tesis Brezilya’da açılıyor. Tesiste deniz yosunundan biyo-yakıt üretilecek.

ÇEVRE DUYARLILIĞI

IPCC isimli iklim değişikliğine ilişkin bir rapor yayınladı. Bu raporun detaylarını okumak için;

www.climatechange2013.org

Bu rapora göre; yaşanan iklim değişikliği Dünya’daki canlı çeşitliliğini tehdit ediyor. Küresel ısınma devam ettiği takdirde Dünya’da insanların yaşaması da mümkün olmayacak. Bu rapor; küresel ısınma tehlikeli boyutlara yaklaşırken, önlem alınması gereken son zamanların yaşandığını gösteriyor. Sadece hükümetler veya büyük kuruluşların değil bizlerin de bireyler olarak yapabileceğimiz şeyler, alabileceğimiz önlemler var.
Ne için? Bu şahane ve eşsiz Dünyayı korumak için.
Dünya üzerindeki muhteşem canlı çeşitliliğini korumak ve sürdürmek için.
Dünyanın güzelliklerini bizden sonraki nesiller de yaşayabilsin diye.

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com