ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir bültendir. Bu bülten okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu bültene üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Aralık 2013 SAYI 65

Merhabalar,

Radianced tarafından hazırlanan bültenin 65inci  sayısı ile sizlerleyiz!
Bu bülteni düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayın;

Radianced Merkez’de grup çalışmalarına kış molası verdik. Bahar aylarında bu grup çalışmalarına devam edeceğiz.

Radianced Okul’da yeni dönem PROFESYONEL REGRESYON EĞİTİMİ için kayıtlar devam ediyor. Regresyon terapisi çalışmasını profesyonel olarak uygulamak isteyenler bu eğitimle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın;

http://www.radianced.com/tr/rtt.asp

Bu eğitime katılmak isteyenler lütfen beni arayın.

RADIANCED MERKEZ'DEN HABERLER

Sonunda İstanbul’a da Radianced Merkez'e de ilk kar yağdı.
Kar yağınca sadece çocuklar bayram etmiyor, toprak ana da kar yağmasını bekliyor.

BESLENME BİLİNCİ

Beslenme konusunda kitap yazan tıp doktoru Yavuz Dizdar'ın "Yemezler" adlı kitabından alıntılar:
"Marketler gıda mezarlıklarıdır. Görüntüsü güzel ama tadı ve besin değeri olmayan yiyecekler satıyorlar. Özellikle çocukları endüstriyel işlemden geçmiş bu gıdalardan uzak tutmak gerekir. Çünkü çocuklar gelişebilmek için gıdaların besleyici değerlerine daha çok ihtiyaç duyar.
Ailelerin birincil sorumluluğu çocukları doğal gıdalara alıştırmak. Eğer sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsak hastalıklarımızın iyileşeceğini göreceğiz".

İYİ HABERLER

Yayımlanan bir rapora göre, küresel düzeyde atmosfere salınan karbondioksit miktarının artış hızında ilk "daimi yavaşlama" işaretleri görüldü.
2013 yılında artan küresel ekonomiye oranla karbondioksit salınımı yüzde 1,4 oranında yükseldi. Bu oran yeterli olmamakla birlikte yine de iyi haber olarak değerlendiriliyor.

Tüm dünyada artan mülteciler için Birleşmiş Milletler ve bir özel firmanın işbirliği sonucunda yeni barınaklar üretildi. Panellerden oluşan bu barakaların çatısındaki güneş panelleri aynı zamanda ışık ve enerji ihtiyacını da karşılıyor. Barakalar Irak ve Etiyopya'da mültecilerin kullanımına sunuldu.

Yeni yıl yaklaşırken hediye seçme telaşına girmiş olabilirsiniz. Hem kendinize hem sevdiklerinize hediye alırken, esaret ve kölelikten kurtulmuş kadınlara destek olabilirsiniz. Uluslararası bir gönüllü organizasyonu insan kaçakçılığı kurbanı olan kadınlara iş ve eğitim fırsatı sunuyor.
İşte o kadınların yaptığı ürünler:

www.madebysurvivors.com

Alacağınız yeni yıl hediyeleri ile eğitime katkıda da bulunabilirsiniz:

http://www.tegv.org/urunler

ÇEVRE DUYARLILIĞI

Ne kadar eşsiz ve güzel bir dünyada yaşadığımızı görmek için
SAMSARA adlı filmi izlemenizi tavsiye ederim. Yönetmeni aynı zamanda Baraka filmini de yöneten Ron Fricke. Bu filmin 21 ülkede beş yıl süren bir çekim süreci var.
Bu filmi izledikçe tekrar anlayacaksınız: Dünyayı sevmek ve korumak için çok sebebimiz var.

Bir önceki bültende; Dünyamızı korumak için, sadece hükümetler veya büyük kuruluşların değil bizlerin de bireyler olarak yapabileceğimiz şeyler, alabileceğimiz önlemler olduğunu yazmıştım. Bunlardan bazıları: evde ve işyerlerinde bulunduğumuz tüm mekanlarda kullandığımız su-elektrik-kağıt miktarına dikkat edelim.
Evde ve ofiste gereksiz yakıt harcanmaması için basit bir önlem; sıcak giysiler giyelim ve mekanları izole edelim.
Ve bu bilinci çocuklara da aşılayalım.
Yiyeceğimiz kadar yemek pişirelim, sipariş verelim. Artan yiyecekleri çöpe atmak yerine sokak hayvanlarının ulaşabileceği şekilde uygun yerlere bırakalım.
Mecbur kalmadıkça özel araç yerine toplu ulaşımı tercih edelim.

Gezegenimize ve kaynaklarına sahip çıkalım!

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com