ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir bültendir. Bu bülten okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu bültene üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Şubat 2014 SAYI 66

Merhabalar,

Radianced tarafından hazırlanan bültenin, 66’ıncı  sayısı ile sizlerleyiz.

Radianced Merkez’de grup çalışmalarına verdiğimiz mola sona eriyor,
Nisan ayında yeniden başlıyoruz. Nisan ayında yapılacak çalışmanın detaylarını önümüzdeki günlerde göndereceğim.

Radianced Okul’da yeni dönem PROFESYONEL REGRESYON EĞİTİMİ Mayıs 2014’de başlayacak. Bu eğitim için kayıtlar devam ediyor. 
Regresyon terapisi çalışmasını profesyonel olarak uygulamak isteyenler bu eğitimle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın;

http://www.radianced.com/tr/rtt.asp

Bu eğitime katılmak isteyenler, beni aramanızı rica ediyorum.

AYIN GÜZELİ: DÜNYA 

Dünya ana milyonlarca yıldır biz insanlara ve milyarlarca canlıya evsahipliği yapıyor. Ruhsal yolculuğumuzda ilerlemek için, Dünya okuluna geliyoruz ve burada çok kıymetli deneyimler yaşıyoruz. Sadece biz insanlar değil milyarlarca ruh daha Dünya’ya geliyor, farklı beden, şekil ve formlarda. Birçoğumuzun unuttuğu bir şey var, insanlar Dünya’nın sahibi değil, Dünya hepimizin. Dünya başlıbaşına kendisi bir gezegen olarak kendisi ve üzerindeki canlıların tümü çok kıymetli.

İnsanlar nasıl-ne zaman Dünya’yı sadece kendisinin sanma kibirine düştü bilmiyorum. Ama bu kibir-kendini diğer canlılardan üstün görme-sebebiyle, hem toprak anaya hem de Dünya’da yaşayan diğer canlılara hükmetmeye ve kötü davranmaya başladık.

Şu anda Dünya’da giderek artan iklim bozulması kökenli doğal afetler yaşanıyor. Yıllardır, dürüst ve ahlaklı biliminsanları bizleri bu konuda uyarıyor. “Dünya’daki doğal denge bozuldu, düzeltelim” diyorlar. Ama bir çoğumuz, “ben masumum, ben bir şey yapmıyorum ki” diyor. Oysa hepimiz bugün gelinen durumdan sorumluyuz. Şu anda Dünya’nın kaynaklarını sömüren, ağaçları-ormanları yokeden, adeta Dünya’daki canlılığın bitmesi için uğraşan bazı güçler varken onlara itiraz etmeyen, tepkisiz kalanlar, hepimiz sorumluyuz. 

Dünya’da iklim bozulması kaynaklı, doğal felaketler artmaya başladı. Sadece Marmara bölgesinde değil, Pakistan ve Amerika gibi başka ülkelerde de bazı bölgelerde kuraklık artıyor, İngiltere aşırı yağışla, bazı ülkeler ise aşırı kar ve soğukla mücadele ediyor. Belki de biz insanlar ektiğimizi biçiyoruz, binlerce yıldır yaptığımız yanlış uygulamaların sonuçları bunlar. 

Peki bir çıkış yolu yok mu? Diliyorum ki vardır; tek bildiğim bu süreç hepimiz için bir sınav olacaksa, bu sınavı en iyi şekilde geçebilmek için, niyetimizi saf’laştırmalıyız. İlahi düzende Dünya ile ilgili planın ne olduğunu bilmiyorum. Tek bildiğim; her birimiz sorumluluk alarak, Dünya gezegeni için, insanlık için ve üzerinde yaşayan milyarlarca canlı türü için üzerimize düşeni yapmalıyız. 
Dünya bizim Güneş Sistemi’mizdeki en güzel gezegen, onu koruyalım! 

Aylardır yeterli yağış almayan Marmara bölgesinde su havzaları, göller kuruyor. Yakında ciddi bir su sıkıntısı yaşayabiliriz. Şimdiden önlem almaya başlamalıyız. 
Her bir damla su çok kıymetli, çok dikkatli ve ekonomik kullanmamız gerekiyor
Bu bilinci çevremizdeki herekese yayalım, çocuklara da anlatalım.

BESLENME BİLİNCİ

Sadece ihtiyacımız olduğu kadar beslenelim. Ziyan etmek yerine paylaşalım.

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com