ÖZ'E DÖNÜŞ

RadianceD Danışmanlık ve Eğitim tarafından hazırlanan ve elektronik ortamda yayımlanan bir bültendir. Bu bülten okuyucusunun,  "öz"üne dönüşünü kolaylaştırma niyetini taşır. Bu bültene üyelik ücretsizdir, dostlarınıza iletebilirsiniz!  http://www.radianced.com

 

Ocak 2015 SAYI 68

Merhabalar,

Radianced tarafından hazırlanan bültenin, 68’inci  sayısı ile sizlerleyiz.

Yeni yılın bu ilk sayısında sizlere iç huzuru ve mutluluk tüm Dünyaya ise barış diliyorum!

AYIN YAZISI: DİLEKLERİN GERÇEKLEŞ(TİREBİLİR)SİN

“Niçin buradayız?” danışanlarımın bana en çok sorduğu sorulardan. 
Çoğumuz yüzlerce hatta binlerce yıldır Dünyaya gelip gidiyoruz. Neden? 
Yüzlerce veya binlerce yıl önce yaptığımız bir hatayı telafi etmek, iz bırakan bir travmayı çözmek ve belki de binlerce yıldır öğrenemediğimiz belki baş edemediğimiz bir şeyi öğrenmek ve başarmak için. Binlerce yıldır gelip gittiğimiz için bir çok danışanımda ve çevremde genel bir bezginlik ve bıkkınlık hakim. “Bu artık son olsun” diyen, Dünyaya gelip gitme döngüsü sona ersin isteyen bir çok kişiyle tanıştım, çalıştım. Çözüm, geçmiş deneyimler sonucunda enerji alanımızda, ruhumuzda, bilinçaltımızda kalan negatif izleri ve negatif enerjileri dönüştürmek. Bir çoğunuzun bildiği gibi regresyon terapisi çalışmasında temel amacım bu oluyor. Geçmişten getirdiğimiz olumsuz enerjiler durdukça, öğrenmemiz gereken dersleri öğrenmedikçe Dünyaya gelip gitmeye devam ederiz.

Bir diğer konu ise yeni yıla girerken hepimiz güzel dilekler tutuyoruz, kendimiz, sevdiklerimiz ve Dünya için. Bu dileklerin gerçekleşmesi için kendi gerçekleştirme gücümüzün farkında olmamız gerek. Ve bunun için kurban 
psikolojisinden çıkmak gerek. 

Eğitimlerde öğrencilerime detaylı bir şekilde öğrettiğim ve danışanlarımda çoğunlukla gözlediğim, kurban psikolojisi. “Ahh başıma neler geldi”, “bende  şans yok”, “ben ne yapabilirim ki”, “elimden ne gelir” benzeri cümleleri hepimiz bazen kurarız. Yaşadığımız toplum, neredeyse tamamen kurban anlayışına sahip diyebiliriz. Özellikle eski nesil, kendi yaratma gücünü hemen hiç ayırd edememiştir. Kurban psikolojisi de yazının başında söz ettiğim geçmişten bugüne taşımış olduğumuz negatif enerjilerle bağlantılı. Bazı konularda geçmiş deneyimlerin tutsağı olarak yaşıyoruz. Bu tutsaklığı fark edip özgürleşmek mümkün.

Her iki konunun da çözümü aynı; geçmişten bugüne taşıdığımız negatif enerjileri, travma izlerini kısacası sırtımızda taşıdığımız yükleri atabiliriz. Geçmiş travmaların bizde bırakmış olduğu izleri çözüp dönüştürmeyi başardığımızda, AN’da kalıp şimdiki hayatımızı en iyi şekilde yaşamak mümkün oluyor. Ve işte o zaman şimdiki hayatımızı etkin bir şekilde dönüştürebilir ve en iyi şekilde yaşayabiliriz. Ve böylece her yeni günü yenilenmiş bir enerjiyle ve pozitif gücümüzü kullanarak yaşayabiliriz.

Yeni yılda IŞILTINIZ bol olsun!

RADIANCED OKUL’DA EĞİTİMLER

Geçen sene Kasım ayı başında Radianced Merkez’de yaptığımız çalışmalara kış molası verdik. 
Radianced Merkez’de 2015 yılı eğitim ve grup çalışmalarına Mart ayında başlamayı planlıyoruz. 
Regresyon Çalışması Profesyonel Eğitimi yeni dönem Nisan 2015’de başlayacak. Bu profesyonel eğitime katılmak isteyenler için kayıtlar başladı. 
Detaylı bilgi için lütfen tıklayın;
http://radianced.com/tr/rtt.asp

Bu eğitime katılmak istiyorsanız lütfen beni arayın.

AYIN GÜZELİ: GÜL

Kışa girerken bahçemizde açan son güllerden biri.
Gül bir çiçek olarak toprak ananın en güzel hediyelerinden biri.
Çok sevdiğim bir çiçek olduğu için bu bültende birkaç kez ayın güzeli oldu. Herbiri diğerinden güzel olan güllerin kokusuna ve renk çeşitliğine hayran olmamak mümkün değil. 

RADIANCED MERKEZ’DEN HABERLER

Bu sene yaz başından beri yağan yağmurlar sayesinde bahçemiz yaz boyunca yeşil kaldı. Sonbahar ve kış yağmurları ile canlılığını sürdürmeye devam ediyor. Bugünlerde yağan kar ise toprak ana için bir hediye. Böylece toprağın doğal döngüsü devam edecek. 

İYİ HABERLER

Eylül 2014’de New York’da dört yüz bine yakın insan küresel ısınmanın önemine dikkat çekmek için bir yürüyüş yaptı. Dünyadaki bir çok ülke küresel ısınma tehlikesine karşı önlem alırken bazı ülkeler bu durumu inkar etmeyi sürdürüyordu. Amerika ve Çin, küresel ısınmaya karşı önlem almak üzere ortak karar yayınladılar. Bu tüm dünya için iyi bir haber.

2014 yılında hiç beklenmeyen bir gelişme daha yaşandı; dünyanın önde gelen büyük firmaları bir karar aldılar ve yağ imalatı için yağmur ormanlarını yoketmeye son verdiler. 

Dünya için boşuna “mavi gezegen” denmiyor. Dünyamızın yüzde 71’i su ile kaplı. Dünyanın deniz ve okyanuslarının korunması için Amerika dahil büyük ülkeler bütçe ayırmaya başladılar.

ÇEVRE BİLİNCİ

Yağan yağmurlar sayesinde İstanbul’da barajlarda su seviyesi artmaya başladı. Yine de su kullanımına çok özen göstermemiz gerek. Dünyanın tüm kaynaklarını dikkatli kullanalım.

BESLENME BİLİNCİ

Sadece yediklerimize değil içtiklerimize de dikkat etmeliyiz. Eski kadim bilgelerin de vurguladığı gibi az yiyelim. Beynimizi ve bedenimizi uyuşturan değil canlandıran, bize zindelik veren sağlıklı ve doğal besin ve içeçekleri tercih edelim. “Bedenimiz ruhumuzun tapınağı” sözünü hatırlayalım.

Sevgi ve Şükranla,

 

Bu bülteni lütfen ilgileneceğini düşündüğünüz kişilere iletin!
Bu bülteni almak istemiyorsanız lütfen "iptal" yazılı bir mail gönderiniz.
diba@radianced.com