Diba Ayten Yılmaz Kim?

Diba Ayten Yılmaz

ULUSLARARASI SERTİFİKALI REGRESYON DANIŞMANI VE SOSYAL HİZMETLER DANIŞMANI

 İlk üniversite; İTÜ Makine Fakültesi’nden Makine Mühendisliği diploması. İkinci üniversite; Anadolu Üniversitesi’nden Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık ön lisans diplomasına sahip Sosyal Hizmet Danışmanıdır. Radianced Okul’un kurucusu ve baş eğitmenidir. 2005 yılından beri tam zamanlı  regresyon uzmanı olarak çalışmaktadır.

 

Yaklaşık beş yıl süreyle makine mühendisi olarak çalıştıktan sonra kişisel gelişim, yaşam koçluğu ve danışmanlık alanında çeşitli workshop ve eğitimlere katıldı. 2004 yılında The Coaches Training Institute’den ICF (International Coach Federation) tarafından akredite edilen koçluk (Co-active Coaching) eğitimi aldı.

diba2022

2005 yılında İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Parapsikoloji Konferansı’na katıldı ve Regresyon Çalışması ile tanıştı. Konferansın ardından İngiltere’de Past Life Regression Academy (PLRA)‘de Andy Tomlinson tarafından verilen Profesyonel Geçmiş Hayat Regresyon Çalışması Eğitimi'ni tamamlayıp, 2006 yılında uluslararası akredite olan diplomasını aldı.

 

2005 yılında eşi Muammer’le birlikte, Radianced markası ile Danışmanlık ve Eğitim şirketini kurdu. Andy Tomlinson,  2006 yılında İstanbul’a Radianced Okul’a gelerek Regresyon Çalışması Eğitimi’ni düzenledi ve Asistan Eğitmen olarak bu eğitimlerde bulundu. Andy Tomlinson’ın yönlendirmesi ve desteğiyle Eylül 2007’de Radianced Okul’da,  Regresyon Çalışması Eğitimini Türkçe olarak vermeye başladı. Amerika’da Raven Heart Center’da Linda Backman‘dan “Between Life Soul Regression Therapist” Hayatlararası Regresyon Çalışması eğitimine katılarak diplomasını aldı.

 

Diba, Mayıs 2008’de Amerika’daki IBRT‘den (Uluslararası Regresyon Terapisi Birliği) Regresyon Danışmanı Sertifikası almaya hak kazandı. Diba aynı zamanda, IBRT’den Regresyon Çalışması Eğitmeni olarak Sertifika alan ilk Türk eğitmen oldu.

 

İngiltere’de PLRA Akademi’de katıldığı ileri eğitimler ve verdiği workshop’ların ardından, Eylül 2009’da PLRA Akademi’den Eğitmenlik Sertifikası aldı. 2009 yılında Polonya’da, Gilbert Renaud ve Marie-Ginette Rheault tarafından verilen Total Biology (yeni adıyla Recall Healing) eğitimlerine katıldı ve bu bilgileri regresyon çalışmalarına entegre ederek danışanlarına yardımcı oluyor.

 

2005 yılından beri Avrupa merkezli Earth Derneğine sertifikalı  üye olan Diba, Temmuz 2015 yılında seçildiği EARTh Derneği Yönetim Kurulu’nda 24 Eylül 2021 tarihine kadar altı yıl süreyle görev yapmıştır. 2013 yılından beri EARTh Derneği’nde College Committee (Kolej Komite) başkanlığı görevini halen sürdürmektedir.

 

2006 yılından beri Earth Derneğinin her yıl düzenlediği yıllık Convention ve Kongrelere katılarak, workshop ve eğitimler vermektedir. Diba, bireysel regresyon çalışmalarına İstanbul’daki ofisinde gerçekleştiriyor.

 

Diba Ayten Yılmaz’ın ikinci kitabı Radianced Regresyon 2022 yılında yayınlandı ve satışı online kitabelerinde devam etmektedir.

 

Bazı televizyon ve radyo programlarına regresyon uzmanı olarak davet edilmiş olan Diba'nın, çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış yazıları da bulunmaktadır.

NEDEN REGRESYON Çalışması?

Regresyon çalışması, kişinin şimdiki anda yaşadığı durum/sorunun geçmişteki kaynağına giderek, oradaki bitmemiş işleri tamamlayıp, blokajları çözmek yoluyla şimdiki hayatta yaşanan durumun çözümüne katkıda bulunan bir çalışmadır.