Diba Ayten Yılmaz Kim?
Diba Ayten Yılmaz
ULUSLARARASI SERTİFİKALI REGRESYON DANIŞMANI VE SOSYAL HİZMETLER DANIŞMANI
 İlk üniversite; İTÜ Makine Fakültesi’nden Makine Mühendisliği diploması. İkinci üniversite; Anadolu Üniversitesi’nden Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık ön lisans diplomasına sahip Sosyal Hizmet Danışmanıdır. Radianced Okul’un kurucusu ve baş eğitmenidir. Yaklaşık beş yıl süreyle makine mühendisi olarak çalıştıktan sonra kişisel gelişim, yaşam koçluğu ve danışmanlık alanında çeşitli workshop ve eğitimlere katıldı. 2004 yılında The Coaches Training Institute’den ICF (International Coach Federation) tarafından akredite edilen koçluk (Co-active Coaching) eğitimi aldı.
diba2022

2005 yılında İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Parapsikoloji Konferansı’na katıldı ve Regresyon Çalışması ile tanıştı. Konferansın ardından İngiltere’de Past Life Regression Academy (PLRA)‘de Andy Tomlinson tarafından verilen Profesyonel Geçmiş Hayat Regresyon Çalışması Eğitimi'ni tamamlayıp, 2006 yılında uluslararası akredite olan diplomasını aldı.

 

2005 yılında eşi Muammer’le birlikte, Radianced markası ile Danışmanlık ve Eğitim şirketini kurdu. Andy Tomlinson,  2006 yılında İstanbul’a Radianced Okul’a gelerek Regresyon Çalışması Eğitimi’ni düzenledi ve Asistan Eğitmen olarak bu eğitimlerde bulundu. Andy Tomlinson’ın yönlendirmesi ve desteğiyle Eylül 2007’de Radianced Okul’da,  Regresyon Çalışması Eğitimini Türkçe olarak vermeye başladı. Amerika’da Raven Heart Center’da Linda Backman‘dan “Between Life Soul Regression Therapist” Hayatlararası Regresyon Çalışması eğitimine katılarak diplomasını aldı.

 

Diba ve Muammer, 2010 yılında kendi eğitim merkezlerini Kocaeli’nde açtılar. Büyük bir bahçe içinde yer alan Radianced Merkez’de, Regresyon Eğitimleri’ni konaklamalı olarak yapıyorlar. Diba, Mayıs 2008’de Amerika’daki IBRT‘den (Uluslararası Regresyon Terapisi Birliği) Regresyon Danışmanı Sertifikası almaya hak kazandı. Diba aynı zamanda, IBRT’den Regresyon Çalışması Eğitmeni olarak Sertifika alan ilk Türk eğitmen oldu.

 

İngiltere’de PLRA Akademi’de katıldığı ileri eğitimler ve verdiği workshop’ların ardından, Eylül 2009’da PLRA Akademi’den Eğitmenlik Sertifikası aldı. 2009 yılında Polonya’da, Gilbert Renaud ve Marie-Ginette Rheault tarafından verilen Total Biology (yeni adıyla Recall Healing) eğitimlerine katıldı ve bu bilgileri regresyon çalışmalarına entegre ederek danışanlarına yardımcı oluyor. Diba, 2005 yılından beri Avrupa merkezli Earth Derneğine sertifikalı  üyedir. Temmuz 2015 yılında seçildiği EARTh Derneği Yönetim Kurulu’nda 24 Eylül 2021 tarihine kadar altı yıl süreyle görev yapmıştır. 2013 yılından beri EARTh Derneği’nde College Committee (Kolej Komite) başkanlığı görevini sürdürmektedir.

 

2006 yılından beri Earth Derneğinin her yıl düzenlediği yıllık Convention ve Kongrelere katılarak, workshop ve eğitimler vermektedir. Diba, bireysel regresyon çalışmalarına İstanbul’daki ofisinde gerçekleştiriyor. Regresyon Eğitimleri'ni ise Kocaeli'ndeki Radianced Merkez'de gerçekleştirmektedir.  Diba Ayten Yılmaz’ın Ruhun Derinliklerine Yolculuk isimli ilk kitabı Nisan 2011’de çıktı.

 

Diba ilk kitabında 2005 yılından beri uyguladığı regresyon çalışmalarından özetler ve ruhsal yolda ilerleyişle ilgili yazılarını paylaşıyor. Kitabın ilk baskısı tükendi, yeni baskısı yapıldığı takdirde bu sayfada duyuracağız. Ayrıca birden fazla televizyon ve radyo programına regresyon çalışması hakkında konuşmacı olarak katıldı. Çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış yazıları vardır.

NEDEN REGRESYON Çalışması?
Regresyon çalışması, kişinin şimdiki anda yaşadığı durum/sorunun geçmişteki kaynağına giderek, oradaki bitmemiş işleri tamamlayıp, blokajları çözmek yoluyla şimdiki hayatta yaşanan durumun çözümüne katkıda bulunan bir çalışmadır.