Hayatlar Arası Regresyon Çalışması
Bu internet sitesinde yer alan yazılı, görsel ve sesli içeriğin tümü, tasdix tarafından tasdiklenmiştir. Bu tasdikleme işlemiyle, bu sitenin tüm içeriği, izinsiz kullanıma karşı Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Kanunu ile korunmaktadır.

HAYATLAR ARASI REGRESYON ÇALIŞMASI


Amerikalı psikolog ve hipnoterapist Dr. Michael Newton “Hayatlar Arası Hayat” adını verdiği çalışmayı 30 yılı aşkın bir süre boyunca yaparak binlerce insanın en derin ruhsal anılarına ulaşmasına önayak oldu. Ruhsal Regresyon olarak da adlandırılan bu çalışmasının eğitimini Amerika’daki Ravenheartcenter’da Linda Backman‘la tamamladım.


Radianced Eğitim Okulu’nda Profesyonel Regresyon Eğitimi’nin yanısıra, sertifikalı olarak Hayatlar arası Regresyon Eğitimi de verilmektedir. Hayatlar arası Regresyon Çalışması Eğitimi’ne katılmak için öncelikle Radianced’da Regresyon Çalışması Eğitimi’ni tamamlamak gerekmektedir. Bu eğitime ilişkin sertifikayı  alan ilk mezunumuz Ankara’da yaşayan Ayşegül Sevil’dir.


4

Michael Newton’ın tüm dünyada yüzbinlerce okura ulaşan ve Türkçe’ye de kazandırılan çok önemli iki kitabı var; Ruhların Yolculuğu ve Ruhların Kaderi. Newton bu kitaplarında binlerce insanla yaptığı ruhsal regresyon çalışmasının notlarını okurla paylaşıyor.


Hayatlar arası regresyon çalışması sırasında, derin trans halinde iken kişi kendi ruhsal anılarına yani Newton’ın “süper bilinçaltı” diye adlandırdığı bölüme ulaşıyor. Böylece etkileyici, mistik ve saf ruh varlığımızın bütünlüğüne ulaşmaya başlıyoruz. Bir çok insan bu deneyimi yaşayabilecek kapasitede. Hayatlar arası regresyon çalışması tüm tanımların ötesine geçen bir ruhsal şifa çalışması.


Seans esnasında danışan, şimdiki bedenlenmenin öncesindeki ruhsal boyutta geçirilen döneme ait anıları hatırlamaya başlıyor. Bir önceki hayatın en belirleyici kişi ve olaylarını hatırlamanın ardından ruhsal alemde ruh gruplarıyla yani birlikte bedenlendiği diğer varlıklarla bir araya geliyor. Bir çok kişinin bu çalışmayı “yuvaya dönüş” olarak tanımlamasının en önemli sebebi de bu.


Ardından Ruhsal Rehberle birlikte Bilge Işık Varlıklar veya Konsey olarak da adlandırılan bir üst seviyedeki rehber varlıklarla görüşmeye geçiliyor. Ruhsal varoluşun ve deneyimlerin değerlendirildiği bu aşamadan şimdiki hayatın seçimlerinin yapıldığı aşamaya geçiliyor. Tüm bu değerlendirme süreci “şimdiki an” çerçevesinde gerçekleşiyor. Yani danışan hem bu hayata gelmeden önce rehberleriyle yaptığı seçimlerini, buraya geliş amacını, hayat planını hatırlıyor hem de tüm bunlar şimdiki an’da gelinmiş olan noktada değerlendiriliyor.


Bu çalışmada transa ihtiyaç duyulmasının sebebi; ancak trans halindeyken gevşiyoruz ve gevşeyince de iç bilgelik ortaya çıkıyor. Bu derin trans durumundayken yarı uykulu yarı uyanık durumdayız yani deneyimin farkındayız. Seans bitiminde de hemen herşeyi hatırlıyor oluyoruz.


Bu seans sırasında ben’in ötesine geçiyor ve bütün’ü algılıyoruz yani ikilik(dualite)den Bir’liğe geçiyoruz. Hep varolan saf ışık varlıklarız ve burada insanlık deneyimini yaşarken bu ölümsüz tarafımızı unutmak eğilimindeyiz. Hayatlar arası Regresyon çalışması bize sonsuz yanımızı hatırlatıyor. Bedeni terkedince zaten bunu hatırlıyoruz ama önemli olan bu insan bedeni içine sıkışmış durumda iken ve insanlık deneyiminin zorlu aşamalarından geçerken Hayatlar arası regresyon çalışması aracılığıyla bunu hatırlamanın mucizevi etkisi.


Hayatlar arası regresyon çalışması daha çok; “ben kimim”, “niçin buradayım”, “hayat amacım ne” “ruh eşim var mı” diye soranlar, kendini bu dünyada yalnız hissedenler ve hayatındaki, ilişkilerindeki zorlukları anlamaya ve çözmeye niyet edenler için çok uygun.


Varlığımızın insani tarafının ötesine geçerek, Yaradan’ın bir parçası olan o muhteşem zenginlikteki değerli varlığa ulaşmak için de ideal.


Hayatlar arası regresyon çalışmasının geçmiş yaşam regresyon çalışmasından farkı şu; geçmiş yaşam regresyon çalışmasında danışanın şimdiki hayatından bir konuya, kişilere veya sorunlara odaklı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Hayatlar arası regresyon çalışmasında ise danışanın tüm ruhsal deneyimine çok daha geniş bir çerçeveden yaklaşıyoruz. Bu dünyada yaşayan insanlar olarak çoğumuz ruhsal varlığımızla insani egomuzun bölünmüşlüğünü yaşıyor ve zorlanıyoruz. Ruhsal alem yani evimiz-yuvamız huzur ve sevgi dolu ama burası yani fiziksel alem zorlayıcı ve her zaman çok güzel ve yaşanası bir yer değil. İşte bu nedenle hepimiz bir dengeye kavuşma ihtiyacındayız.


Hayatlar arası regresyon çalışması esnasında, ruhsal algıları açarak ve rehberlere kulak vererek, değişim ve dönüşümün hızlandığı günümüzde çok daha rahat yol almak mümkün.


Tabii ki bu çalışma danışman ile danışanın işbirliği ile yürüyen özgün bir çalışma. Danışman olarak benim görevim, deneyimi yaşayan danışanın kendi ruhsal anılarına ulaşırken ve ruhsal rehberleriyle görüşürken ona en iyi şekilde rehberlik etmek. Danışana düşen ise hayatında önemli değişiklik ve dönüşümü yaratma konusunda sorumluluğu almak.


Hayatlar arası regresyon çalışması sırasında; danışanlara kendi içlerindeki ilahi ışığı görmeleri, kendilerini keşfetmeleri ve ruhsal aydınlanmaları yönünde aracı oluyorum.


Daha fazla bilgi ve randevu almak için lütfen beni arayın.


Diba Ayten Yılmaz

NEDEN REGRESYON Çalışması?

Regresyon çalışması, kişinin şimdiki anda yaşadığı durum/sorunun geçmişteki kaynağına giderek, oradaki bitmemiş işleri tamamlayıp, blokajları çözmek yoluyla şimdiki hayatta yaşanan durumun çözümüne katkıda bulunan bir çalışmadır.