ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ


BU EĞİTİMİ YAKIN ZAMANDA TAMAMLAMIŞ OLAN ÖĞRENCİLERİN GÖRÜŞLERİ


“Hoşlandığım o kadar çok şey var ki, hangisinden başlasam bilemiyorum. Eğitim demek bence yetersiz olabilir, daha çok hayat okulu denebilir. Herkesin kendini rahat ve evinde hissettiği bir yer Radianced Okul. Yargısız, destekleyici ve insanın kendisini keşfedebileceği bir okul. Sadece Diba hoca, Muammer bey ve Radianced Okulda bir gün geçirse insan çok fazla şey öğrenir. Eğitimi, her sene bir sene öncesine göre yenileyerek devam ettiği için Diba hocaya ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu eğitimin beni en çok etkileyen özellikleri, Diba hocanın mükemmelliği arayıştaki sıradışı tutkusu ve çabası takdire şayan. Ayrıca, Diba hocanın kendisine hayran kalmamak elde değil. Yaşamımda çok verici insan ile karşılaştım henüz Diba hoca kadarını tanımadım. Bu ortamı bu kadar etkin ve güçlü kılan bir başka olgu ise daha önceden tanışmadığım ama bu eğitim ile hayatıma giren arkadaşlarımla aramızda oluşan uyumlu ilişki. Bu arkadaşlarımın pozitife odaklı, öğrenmeye açık tutumları eğitimin etkinliğini bir kat daha arttırdı.”

“Diba Hocanın efsane anlatımı Radianced Okul ekolunu bize kavratma isteği ve çabası görülmeye değerdi, bu hayatta sevdiği ve inandığı işi disiplinli ve kurallı bir şekilde hiç bir dış faktöre boyun eğmeden gerçekleştirmesi ve bu deneyimi birebir yaşamak bu hayattaki şükür sebeplerimden biri. Eğitimin verildiği ortam gerçekten eşsiz güzellikte ve sakinlikte bir yerdi tek kelimeyle süreç sonunda yerin önemi daha iyi anlaşıldı Eğitimin başında oğlumun küçük olmasından dolayı onlar Kocaeli’nde otelde kalsın ben gider gelirim diye düşünmüştüm hiç bir eğitimle kıyaslanamayacak kadar özel bir eğitim olacağını başta kavrayamamıştım ancak dış dünyadan izole derler ya sahne ışıklarından uzakta kendi içine yapılan bu yolculukta akşam erken yatmak sabah erken uyanıp yogayla güne başlamak düzenli yemek saatleri, vejeteryan yemekler kahve molaları ve meyve molalarındaki harika sunumlar, yürüyüşler, doğanın sesini duyduğumu hissettiğim bir yerdi Radianced Okul.”


“En çok Diba hocamızın bizlere bu konuyu mümkün olduğunca tam ve eksiksiz öğretme gayreti ve eğitimine sahip çıkışından hoşlandım.Eğitimin öğretme için basamaklandırılması ve bu basamakların sistematik olması ve birbirinin devamlı şeklinde ilerlemesi çok güven vericiydi. Eğitimin verildiği mekanın doğanın içinde olması, yemekler, fiziki koşullar, temizlik hijyen, herkese yetecek kadar özel alan olması, doğayla iç içe olmasından çok hoşlandım. Ayrıca gün içinde tüm çalışmanın aynı düzen ve planlandığı gibi ilerlemesinden çok memnun oldum.”


“Eğitim içerikleri sözlü ve yazılı olarak paylaşılıp, demo olarak izleme ve öğrenciler arasında uygulama gibi pratik yöntemler aracılığı ile desteklenerek, derin bir deneyimlemeye ve öğrenmeye fırsat tanıyacak şekilde planlanmıştı. Eğitim yapıldığı yerin, şehrin telaşından uzak ve doğanın içinde olması eğitim sürecine odaklanmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca her eğitim günü etrafınızda dost köpekler, kuşlar ya da doğa olaylarını gözleme fırsatı, insan olarak kendi özümüze dönmeyi hızlandırıyor. Eğitimler sırasında özenle hazırlanmış yemekler ve odalardaki kalma düzeni de eğitimin ve Radianced Okulun ayrıcalıklarından olduğunu düşünüyorum. Eğitimler arasında, öğrencilerin birbiri ile uyumu ve herkesin eşit olarak öğrenmesi, grup enerjisini de yükselten detaylar oldu. Öğretmenimizin, hepimizle ayrı ayrı ilgilenmesi ve herkesin konuyu kavradığına emin oluncaya kadar tüm bilgisini ve enerjisini paylaşması beni çok motive etti. Her seferinde, okula geldiğimizde, sabahları yoga yapmak ve derslerden sonra erken yatmak, düzenli ve sağlıklı yemek yememiz de günlük hayatımızı nasıl düzenlememiz gerektiği konusunda da bizlere ışık tuttu.Aldığımız bu eğitim, hayattaki duruşumuzu da temelden ele alan ve olumlu yönde ve hızla gelişmemize vesile olan bir eğitim oldu. Aldığımız bu eğitimde, her detayın düşünülmesi (defter ve kalemlerimiz dahil), eğitimin içeriğinde teorik ve pratik konuların bir arada işlenmesi, öğrendiklerimizi uygulamamız için hızla teşvik edilmemiz, eğitimin verildiği ortam, eğitim içindeki aralardaki sohbetler, okunması gereken kitapların tavsiye edilmesi, örnek vakaların paylaşılması gibi öğrenmemize yardımcı olacak her tür araçla desteklenmemiz bende minnet ve şükür duyguları uyandırıyor. Hocamızın bize yeri geldiğinde tatlı sert yeri geldiğinde sevgi dolu uyarıları ile her an uyanık olmamızı hatırlatıyor. İhtiyacımız olan ya da olabilecek her şey en ince ayrıntısına göre düşünülmüştü. Bize sadece eğitimde verilenleri öğrenmek kaldı.


“Diba hocam öğretmenlik vasfınız yüksek ve içsel disiplini her alanda yansıtıyorsunuz. Disiplin, güven ve samimiyet sizde hepsi var.”


“Radianced merkez çok güzel, şifalı, büyülü bir yer. Diba hoca, Eğitmen olarak bilgisini hiç esirgemiyor, öğrenelim istiyor, detayları yakalıyor, bu müthiş bir şey.”

“Diba hoca çok iyi öğreten, katılımcıların tümünün içsel özelliklerini ve olabilecek sorularını algılayan zeki ve sezgisel bir eğitmen, bir anlamda rehberlik yapıyor. Neyi ne zaman aktarması gerektiğini çok iyi biliyor. Ruhsal boyutla uğraşıyor da olsak ayakları yere basan, analitik yaklaşım beni en çok etkileyen unsur oldu.”


“Öğrenirken ruhen de gelişiyor ve dönüşüyor olmak, uygulamanın teori ve pratik içermesi, dinleyerek, uygulayarak , ortak şifa alanında bulunarak idrakla tam olarak öğrenmek, ortamın samimiyeti , Diba Hocamın sıcak disiplinli, öğretme odaklı sabırlı yaklaşımı, bu eğitimin doğada oluşu, beraberinde yoga ve meditasyon içermesi bu eğitim sürecine ilişkin en çok hoşlandığım yönler”


“Eğitimin disiplinli ve Diba Hocamızın mükemmeliyetçi, detaycı ve bilgisini esirgemeyen bir hoca oluşu, eğitimin doğanın içinde bir inziva şeklinde yapılması, yoga, sağlıklı beslenme ve doğanın saatine uyumlu ilerleyiş, Muammer Hocamızın bilgeliği, yemeklerin güzelliği, butik bir sınıfımızın olması; kısacası herşey çok güzeldi, tekrar teşekkürler.”


“Herşeyiyle kusursuz bir eğitimdi. Eğitim alırken aynı zamanda kendi sürecimizden de geçtiğimiz çok detaylı bir eğitim programıydı. Diba Ayten Hocam tüm soruları özen ve titizlikle yanıtladı aynı zamanda verdiği vaka hikayeleri çok öğreticiydi. Özellikle demolar ve odalarda ki seanslar pratiğin nasıl yapıldığını görmek ve deneyimlemek için oldukça eşsiz ve öğreticiydi. Aynı zamanda eğitim yapıldığı yerin doğası eğitim iyileştirici tarafını destekliyordu. Tüm eğitim yemeklerden molalara kadar her detayıyla düşünülerek planlanmıştı. Her şey için çok teşekkür ederim.”


“Bu eğitimde öğrendiğim herşeyi önce kendimde içselleştirip, kendi gelişimimdeki etkilerini görmek çalışmaya olan inancımı arttırarak doğru yolda olduğum inancımı güçlendirdi. Her adım ve tüm süreç tam bir ustalık ve itina ile planlanmış hissi ile eğitimi tamamladım. Eğitim yerinden eğitimin içeriğine, eğitim malzemelerine, eğitim notlarına kadar incelikle düşünülüp planlanmış bir eğitimdi.”

NEDEN REGRESYON Çalışması?
Regresyon çalışması, kişinin şimdiki anda yaşadığı durum/sorunun geçmişteki kaynağına giderek, oradaki bitmemiş işleri tamamlayıp, blokajları çözmek yoluyla şimdiki hayatta yaşanan durumun çözümüne katkıda bulunan bir çalışmadır.