YAZILAR
"Davetsiz Enerjiler"
Diba Ayten Yılmaz (19.05.2006)
Geçmiş Hayat Regresyon Uzmanı Psikoterapist Andy Tomlinson’un Di Griffiths ile birlikte kaleme aldığı yazıyı sizler için çevirdim.
Heather sağlığının iyi olduğunu düşünüyordu. Hem bir gündüz işi olan hem de Refleksolog ve Siatsu pratisyeni ve şifacı olarak çalışan enerjik bir kadındı. Fakat yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu hissetmekle beraber bunun ne olduğunu tam olarak tespit edemiyordu.
Uzman, Heather’in enerji alanını taradığında, Heather alt bedeninde bir yerde farklı şeyler hissetti.
Bedeninin o bölümüne odaklandığında “bebek” düşüncesi zihnine geldi. Bebek Heather’ın sesi aracılığıyla danışmanla konuştu ve anlaşıldı ki “hayatının düzgün olarak başlamadan kısa kesilmiş olduğunu farkettiği için kederliydi”. Bebek dünya düzeyini deneyimlediği için umutsuzluğa kapılmış ışığa gitmemiş Heather’a çekilmişti. Çünkü Heather çok sıcak ve sevgi dolu idi ve kendi bebeğine sahip olma düşünceleri içindeydi.
Danışmanın çağrısıyla, ruhsal alemden gelen bir dadıyla, bebek Heather’ın enerji alanını gönüllü olarak terketti. Seanstan bir hafta sonra Heather gülümseyerek birşeylerin yoluna girdiğini ve harika bir huzur hissettiğini söyledi.
Heather’ da bir ruhsal eklenti bulunmuş ve danışman o varlığın orada bulunuş sebebini keşfetmişti. O ruhsal eklenti danışan ile aynı endişeleri taşıyordu. Bu seans ruhsal eklentilerin sevgi dolu ve şefkatli yaklaşımlara nasıl cevap verdiklerini gösteriyor.
Ruhsal Eklenti Nedir?
Ölüme yakın deneyim yaşayan insanların deneyimleri, yüzlerce yıldır yazılmış olan şeyleri destekliyor ki ruhsal enerji beden öldüğünde fiziksel bedeni terkeder ve ruhsal aleme geçer. Bu enerji ölüm anındaki duygu ve düşünceleri taşır. En yüce amacı yaratıldığı yere geri dönmektir. Eğer ölümden sonra herhangi bir sebeple bu yol takip edilmezse enerji dünya düzleminde takılı kalır. Bu enerji, bildiğimiz anlamda zamanın ve mekanın olmadığı bir boyutta dolanır durur. Sıklıkla bitmeyen bir döngüye kitlenip kalmışcasına ölüm anındaki eylemleri tekrarlar.
Bazen ölü bedenlerinin yanında veya tanıdık bir binada kalırlar bazen de başka insanlara eklenirler.
Bu enerji ruhsal olarak mahkum edilmiş değildir, sadece doğru yolu kaybetmiştir.
Ani bir kaza veya savaş esnasında ölen ruhlar dünya seviyesinde takılı kalırlar çünkü ölmüş olduklarının farkında değillerdir. Alternatif olarak sevilen bir yakına çekili kalabilir veya fiziki alemin çekimi ayrılamayacak kadar güçlü olduğu için dünya seviyesinde kalmayı istiyor olabilirler.
Sıklıkla bir ruh, rahatlık veya saklanmak amacıyla yaşayan bir bedene girer. Bu ruhsal eklentilerle evsahibinin sesi aracılığıyla konuşmak mümkün. Bu eklentilere soru sorarak, varlıklarının evsahibine zarar verdiğini farketmezken kendileri için bir çeşit fayda arayışında oldukları teşhis edilir.
Ölümden sonra kayıp ruhlar ölüm anlarındaki beden farkındalıklarının veya duygularının kasetini çalmaya devam ederler. Psişik rezonans formunda benzer duygusal komplekslere sahip insanlara çekilirler. Enerji alanında ruhsal eklenti bulunan insanlarda, şiddete, acı çekmeye veya içki ve uyuşturucu bağımlılığına özel bir arzu olabilir. Öfke, depresyon veya suçluluk gibi özel duygular ayırtedilebilir.
Bu yolunu kaybetmiş varlıklar, bazen sadece eşlik istiyor olabilir ve evsahibinin şefkatine çekilebilirler. Normalde, insanlar bu ruhların bedenlerine eklenmesine karşı korunaklıdır. Bu korumalar bir sebeple düştüğünde insanlar incinebilir. Bu süreç hastanede kalış, ciddi bir hastalık veya yoğun duygusal çöküş dönemleri olabilir.
Sarah, koltuk değneklerinin yardımıyla zorlukla seans odasına girdi. Sarah sağlığı bozulana kadar aynı zamanda ailesine de bakan bir psikologdu. “Neden burada olduğumu bilmiyorum” dedi. “Her zaman enerjim düşüktü fakat şimdi daha da kötü.” Sarah enerji alanının taranması için uzanmaya davet edildi. Başının ve omuzlarının etrafında sarıp sarmalanmışlık hissi dikkatini çekti. Danışman Sarah’dan dikkatini göğsüne çevirmesini istedi ve Sarah aniden “Jonathan” diyiverdi. İlerleyen konuşmalar bir cevaba ulaşamadı ta ki danışman “cevap için hangi isme ihtiyaç duyduğunu” sorana kadar. Cevap “Jon” idi ve “O biliyor ben hep buradaydım” dedi. Jon “bu yanlıştı, gitmek istemiyorum, onun bedeninde kalmak istiyorum”. Jon, o zamanlar annesi tarafında taciz edilen yalnız bir genç kız olan Sarah’ya çekilmişti. O geçmiş hayatındaki sevdiği aile üyeleri ile karşılaşmak için bile gitmeye gönülsüzdü.
Danışman ikisinin arasındaki bağlantıyı çözmesiyle beraber Jon “gitmeli miyim?” diye sordu. Jon’un Sarah’ya tutunuşu zayıflamıştı ve ışığa çekildi. Jon gittikten sonra Sarah “sanki orta bölgem bedenimden çıkarılmış gibi. Seansa geldiğimde tıkanmış hissediyordum şimdi temizlendi. Jon daha önce bir kez gitmiş fakat geri gelmişti” dedi. Bu sefer Jon gönüllü olarak ışığa yöneltildi ve geri dönmedi.
Bazı Ruhsal Eklentilerin Etkileri
Ruhsal eklentiler oldukça yaygındır, teşhis ve tedavi edilebilir. Açıklanamayan yorgunluk, depresyon, bağımlılıklar, kaygı, ani ruh hali değişimleri ve somatik semptomlar ruhsal eklentilerin izini verebilir.
Mary, 37 yaşında iç mekan tasarımcısı ve anne idi. Mary çocukluğundan beri yemeyle ilgili problemler yaşıyor, yemek yemeyi istemiyordu ve son zamanlarda çok kilo kaybetmişti. Mary başağrıları çekiyor, uyuşukluk yaşıyor, şekeri şiddetle arzuluyordu, alıngandı ve enerjisi çok düşüktü. 7 yıldır O’nunla olan bir eklenti gönderildikten sonra Mary kesinlikle harika ve sıradışı enerjik hissettiğini bildirdi. İştahı hemen arttı ve düzgün yemeye başladı.
Simon, büyük bir bankada muhasebeci olarak çalışıyordu ve 1 hafta önce kanserden ölen kızkardeşi için çok üzgündü ve cenaze işleriyle ilgilenemiyordu. Ruhsal eklenti gönderildikten 2 hafta sonra Simon kendini bütünüyle huzur içinde hissettiğini bildirdi.
Poly, 35 yaşında işi araştırmayı da içeren sportif ve aktif bir kadındı. Amerika ‘ya seyahat edip araştırmalarını sunması fırsatı doğduğunda, bir anda seyahat etme “korkusu ve paniği” ile gönülsüzleşti. Bu Poly için açıklanamayan bir durumdu çünkü gençliğinin bir kısmını tüm dünyayı gezerek geçirmişti. Aynı zamanda terör korkusu nedeniyle bir süre önce bölgesel bir üniversitede tam gün eğitmen olarak çalışmaya başlamıştı. Beş ayrı varlığı enerji alanından gönderdikten 2 hafta sonra yapılan heyecanlı bir telefon konuşmasında Poly, uyuma güçlüğü ve terör korkusunun gittiğini ve yeni üniversitedeki işine ertesi gün başlayacağını söyledi.
Davetsiz Enerji temizliği tüm danışanların problemlerini çözmez, danışana ait diğer kalan semptomların tedavisi için başka seanslar gerekebilir. Yine de bir seansta bir çok şeyin üstesinden gelinen bir iyileştirici yaklaşımdır. “
NEDEN REGRESYON Çalışması?
Regresyon çalışması, kişinin şimdiki anda yaşadığı durum/sorunun geçmişteki kaynağına giderek, oradaki bitmemiş işleri tamamlayıp, blokajları çözmek yoluyla şimdiki hayatta yaşanan durumun çözümüne katkıda bulunan bir çalışmadır.